Ubóstwo menstruacyjne to problem dotykający miesiączkujące osoby. Wielu z nich nie stać na środki higieniczne takie jak podpaski, tampony czy kubeczki menstruacyjne wykorzystywane podczas krwawienia. Problem ten występuje nawet w krajach wysokorozwiniętych, także w Polsce. 

Są jednak miejsca na świecie szczególnie dotknięte ubóstwem menstruacyjnym, na przykład w Afryce. Dziewczynki i kobiety nie mają po pierwsze dostatecznej wiedzy na temat swojej fizjologii, muszą mierzyć się ze społecznymi stereotypami dotyczącymi miesiączki. Jeszcze jednak bardziej poważną sprawą jest brak dostępu do odpowiednich produktów higienicznych. Często podczas menstruacji wykorzystywane są np. brudne szmatki, w dodatku ich ilość jest niewystarczająca. To oczywiście może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia. Bez wątpienia utrudnia też funkcjonowanie w społeczeństwie, wpływa na poczucie wstydu, odziera z godności. Podczas menstruacji siłą rzeczy wiele dziewczynek, które nie mają dostępu do odpowiednich środków menstruacyjnych po prostu opuszcza lekcje, co ma wpływ na ich postępy w nauce. W niektórych przypadkach nieobecności przypłaca się wydaleniem ze szkoły.

Dostrzegając ten problem, polska marka Nago postanowiła włączyć się w projekt Sewing Together (jego pomysłodawczynią jest Maja Kotala) – w jego ramach w studiu w Mombasie w Kenii młode dziewczyny uczą się jak samodzielnie uszyć podpaski wielokrotnego użytku. Tego typu środki higieniczne są nie tylko ekologiczną alternatywą dla tradycyjnych jednorazowych podpasek czy tamponów, lecz przede wszystkim pozawalają na to, by fizjologia nie ograniczała miesiączkujących osób. Ważne jest jednak, by podpaski wielorazowe powstawały z odpowiednich materiałów – muszą być naturalne i przewiewne. Marka Nago tworzy swoje kolekcje właśnie z tego typu materiałów. Dlatego też stojące za nią osoby postanowiły przekazać na rzecz Sewing Together próbki tkanin i ścinki, które powstają w procesie produkcji ubrań. W dodatku wpisuje się to w ideę zero waste, którą Nago kieruje się od początku swojej działalności – nic nie jest marnowane, a wręcz wykorzystywane jest w jak najlepszym celu.