Marta Warchoł: coming out i działalność na rzecz społeczności LBTQIA+

Marta Warchoł dokonała coming outu w czerwcu ubiegłego roku.  Z okazji swoich urodzin, ostatniego dnia Miesiąca Dumy LGBTQIA+, udostępniła w mediach społecznościowych zdjęcie ze swoją partnerką, a zarazem koleżanką z pracy,  Iwoną Widomską. Reporterka TVN24 i producentka „Faktów” pokazały wtedy romantyczną fotografię zrobioną nad Wisłą z mostem Świętokrzyskim w tle.

Miesiąc Dumy na pewno, ale też moje urodziny – podpisała zdjęcie Warchoł, dodając hasztag #loveislove.

Od tego czasu dziewczyny niejednokrotnie wzbudzały zainteresowanie mediów, pokazując swoje uczucie: a to okazji świąt Bożego Narodzenia, a to z okazji walentynek, a to pozując na tle zniszczonych w akcie homofobii plakatów przedstawiających całujące się pary jednopłciowe.

To się nie uda. Nie zasprejujecie nas. (...) My nie planujemy się poddawać i Wy też nie pozwólcie, żeby ktoś Was stłamsił – napisała w odpowiedzi na homofobiczną akcję dziennikarka.

Marta Warchoł i Iwona Widomska zaręczone. Czekają na zmianę prawa

Teraz Marta Warchoł i Iwona Widomska ponownie są na ustach wszystkich – tym razem z okazji zaręczyn. Reporterka TVN24 pochwaliła się w social mediach zdjęciem, na której ona i partnerka pozują z ogromnym bukietem kwiatów i balonem. Bije od nich radość. W tle przepiękny zachód słońca. Ciemne oczko pierścionka połyskuje pięknie na dłoni.

7 lat i 364 dni byłam jej dziewczyną, od teraz jestem jej narzeczoną. To było magiczne popołudnie. P.S. Czekamy na zmianę prawa - zaznaczyła Warchoł, podkreślając, że w Polsce małżeństwa jednopłciowe wciąż są nielegalne.

Pod wpisem z miejsca pojawiła się masa entuzjastycznych reakcji. Wśród komentujących nie zabrakło znanych nazwisk a także przedstawicielek i przedstawicieli organizacji działających na rzecz społeczności LGBTQIA+ (m.in. Kampania Przeciw Homofobii).

Gratulacje #loveislove – napisała Katarzyna Kolenda-Zaleska.

Gratuluję. Mam nadzieję że prawo się zmieni i legalnym będzie bycie człowiekiem – zaznaczył jeden z internautów.

Ogromne gratulacje! Polsko, Twoja kolej, do dzieła! – napisał inny.

Przyłączamy się do życzeń i trzymamy kciuki, by dziewczyny jak najszybciej mogły oficjalnie powiedzieć sobie TAK w urzędzie stanu cywilnego.

 

 

Zobacz także: