Czas kwarantanny spowodowanej pandemią koronawirusa artyści wykorzystują na wiele sposobów. Niektórzy muzykują na Instagramie, jak choćby Chris Martin z Coldplay czy Shawn Mendes i Camila Cabello. Inni dzielą się swoimi aktorskimi umiejętnościami tak jak Marta Żmuda Trzebiatowska i jej mąż Kamil Kula. Siedząc w domu aktorska para postanowiła nakręcić serial i opublikować go online!

Serial nosi nazwę Zostań w domu czyli tak samo jak akcja nawołująca do tego, aby w czasie zagrożenia epidemicznego w miarę możliwości pozostać w swoich czterech kątach i nie ryzykować zakażeniem się koronawirusem. Na pomysł jego zrealizowania wpadł Kamil Kula. Kiedy okazało się, że wszystkie teatry zostały zamknięte, a plany zdjęciowe odwołane, Kamil namówił żonę Martę oraz Małgorzatę Kożuchowską, by zrobić coś wspólnie bez wychodzenia z domu. I tak powstał pierwszy nakręcony telefonem komórkowym odcinek.

Gwiazda „Szkoły dla elity” zagra koncert na żywo na Instagramie! >>>

Serial online Zostań w domu. O czym jest?

Scenariusz serialu Zostań w domu powstaje z dnia na dzień, a jego autorkami są Karolina Frankowska oraz Katarzyna Golenia. Za montaż odpowiada Paweł Sitkiewicz, za dźwięk Tomasz Wieczorek, zaś za opracowanie muzyczne Kacper Pogłud. Niektóre zdjęcia wykonywane są z droga, co jest zasługą Krzysztofa Królaka. Z kolei produkcji serialu podjęła się FormaProduction, czyli Marta Jastrzębska-Ciesielska i Jarosław Ciesielski.

Bohaterami serialu Zostań w domu, który można obejrzeć na kanale na YouTube @zostańwdomu, są Agata i Jacek, sąsiedzi z apartamentowca w Warszawie. „Do tej pory, nawet nie znali swoich imion. Mijali się w windzie, na parkingu. Teraz starają się odnaleźć w nowej sytuacji – gdzie z dnia na dzień koronawirus przewrócił ich życie o 180 stopni. Mają te same obawy, co wszyscy. Stresują się brakiem pracy, kasy – przyszłością. Ich przyjaźń zaczyna się i przebiega  w rytmie domowego odcięcia czyli online. Razem z Agatą i Jackiem poznajemy ich znajomych, rodzinę. Na naszych oczach początkowo obcy sobie ludzie się dla siebie wsparciem – bo razem zawsze raźniej. Pokazujemy, ze nie musimy być sami – ekrany tabletów, laptopów, komórek są naszym oknem na innych i na świat” – czytamy w opisie serialu.

Serial Zostań w domu cieszy się sporą popularnością wśród internautów. Do tej pory powstały 2 odcinki. Wraz z kolejnymi mają też być dodawane napisy, tak, aby bez problemy mogły je oglądać osoby niesłyszące i słabosłyszące. Co sądzicie o takiej inicjatywie? 

Zobacz także:

Netflix – wciągające seriale, które warto nadrobić, siedząc w domu >>>