Nie od dziś wiadomo, że królowa potrafi wypić alkohol nawet cztery razy dziennie. Jeszcze przed lunchem sączy drinka w postaci mieszanki ginu z wermutem Dubonnet, podawanego z cytryną i lodem, tak jak czyniła to Królowa Matka. Do posiłku sięga po wino – białe lub czerwone. W popołudniowo-wieczornym repertuarze pojawia się także ulubione Dry Martini i kieliszek szampana. Jednak lekarze jasno zasugerowali, że od tej pory nestorka królewskiego rodu będzie musiała ograniczyć alkohol. Jak na to zareagowała?

Królowa Elżbieta II odstawia alkohol

Życie królowej nie do końca jest bajkowe. Mimo że może pozwolić sobie na, delikatnie mówiąc, większą wygodę życia niż przeciętny Europejczyk, posiada również ogromną liczbę obowiązków. Uważa, że wiek nie zwalnia jej z pracy. Królewski grafik jest wypełniony po brzegi, aż do samego Bożego Narodzenia. Z tego powodu dworscy lekarze zalecili monarchini, by zrezygnowała ze spożywania alkoholu. Jak twierdzi osoba z jej kręgu, nie będzie to problemem dla królowej. Informator zadaje sobie jednak pytanie, czy warto odmawiać Elżbiecie II tej drobnej przyjemności, w i tak pełnym stresu oraz odpowiedzialności życiu? Kto wie, może to właśnie pozwoliło dożyć jej pięknego wieku, czyli jak dotąd 95 lat? W przyszłym roku planowane są uroczyste obchody związane z Platynowym Jubileuszem i wszyscy chcą, by Jej Królewska Mość cieszyła się dobrym zdrowiem. Poddanych zaniepokoił jednak fakt, że monarchini pojawiła się na ostatnim nabożeństwie z laską ortopedyczną. Królewski samochód podjechał pod boczne drzwi Opactwa Westminsterskiego, by Elżbieta pokonała jak najkrótszą drogę. Pałac odmówił komentarza w tej sprawie.

Królowa Elżbieta odmówiła przyjęcia nagrody dla Seniora Roku

Na tym jednak nie koniec sytuacji, jakich doświadczyła w ostatnim czasie Elżbieta II z powodu swojego wieku. Kapituła, która przyznaje nagrodę "Oldie of the Year" postanowiła wyróżnić Jej Królewską Mość tytułem "Seniora Roku". Jakie jednak musiało być zdziwienie przewodniczących, gdy przysłano odpowiedź od sekretarza monarchini, w którym stwierdziła, że nie spełnia kryteriów do przyjęcia nagrody. „Jesteśmy w takim wieku, na jaki się czujemy” - uzasadniła. Wciąż młoda duchem Elżbieta zaproponowała, by oddać jej nagrodę lepszemu kandydatowi czy kandydatce. Jak widać, mimo niepokojących przesłanek, 95-latka ma się dobrze i oby było tak jak najdłużej!