Martyna Kaczmarek jest influencerką, która promuje feminizm, ciałopozytywność czy siostrzeństwo. Regularnie publikuje treści o takiej tematyce w mediach społecznościowych, a dzięki temu dociera do całkiem szerokiego grona odbiorców. Jednak nie wszystkim podoba się to, co, a właściwie w jaki sposób robi. Kontrowersje wzbudziła m.in. założona przez nią marką odzieżowa – Herstoria. Ostatnio o Martynie Kaczmarek znów zrobiło się głośno. A to dlatego, że pojawiła się na castingu do 11. edycji „Top Model”. Dlaczego zdecydowała się na udział w modowym show? Oto wszystko, co wiemy na ten temat, a także o jej życiu prywatnym i zawodowym. 

Martyna Kaczmarek – kim jest prywatnie i zawodowo?

Kim jest Martyna Kaczmarek i co o nie wiemy? Całkiem sporo, ponieważ influencerka chętnie pokazuje swoją codzienność w mediach społecznościowych, a treści związane z feminizmem czy ciałoakceptacją często opiera na własnych doświadczeniach. Martyna Kaczmarek urodziła się w 1995 roku, co oznacza, że teraz ma 27 lat. Pochodzi ze Szczecina, ale od ośmiu lat mieszka w Warszawie. Jak poinformowała za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie, jest marketerką z wykształceniem ekonomicznym, działaczką społeczną oraz feministką, która walczy o równość. 

Martyna Kaczmarek – mąż

Martyna Kaczmarek jest szczęśliwie zakochana. Swojego partnera, Mateusza, poznała w pociągu ze Szczecina do Warszawy. Zajmowali miejsca obok siebie i zaczęli rozmawiać, gdy influencerka niechcący kopnęła współpasażera pod stołem. Ewidentnie odnaleźli wspólny język. Z czasem stworzyli bowiem związek, zaręczyli się, natomiast w 2021 roku wzięli ślub. Martyna Kaczmarek podzieliła się zdjęciami z ceremonii na swoim profilu na Instagramie, do tego przyznała, że całość została zorganizowana w taki sposób, w jaki chcieli. Para zrezygnowała m.in. z tradycyjnego powitania chlebem i solą, jak również z muzyki disco-polo. 

Zrobiliśmy wszystko po swojemu. Cały ślub i całe wesele było zgodnie z naszymi wartościami, przekonaniami, marzeniami. Była Misia, która wprowadzała Mateusza. Nie było powitania chlebem i solą, bo po prostu nie chcieliśmy. Była flaga i przypinki „równość małżeńska” od @miloscniewyklucza. Nie było disco-polo. Będzie podwójne nazwisko „Kaczmarek-Szul” dla naszych potencjalnych dzieci – napisała Martyna Kaczmarek na Instagramie. 

Martyna Kaczmarek – kontrowersje

O wspomnianym ślubie było głośno w rodzimych mediach. Niestety z innego powodu niż życzyliby sobie państwo młodzi. W dniu, w którym odbyła się ceremonia, a następnie wesele, doszło do tragicznego wypadku samochodowego z udziałem jednego z gości. W jego wyniku czteroletnie dziecko trafiło do szpitala. Natomiast dwie kobiety, które znajdowały się w drugim samochodem, nie przeżyły. Martyna Kaczmarek postanowiła skomentować tragiczne wydarzenia. Jednak, prawdopodobnie, nie przemyślała tego, co i jak chciałaby przekazać. Według wielu osób jej wpis sugerował, że ofiary wypadku same były sobie winne, ponieważ podróżowały starym samochodem. Natomiast jej znajomy jechał stosunkowo nowym autem z zaawansowanymi systemami bezpieczeństwa. Wspomniany już gość weselny zdecydował się na podobną narrację. Wywołało to oburzenie (nie tylko) wśród osób, które obserwują Martynę Kaczmarek w social mediach, na czele z Instagramem. W końcu wpis został usunięty. 

Wiele kontrowersji wywołał również pomysł na biznes, na jaki wpadła Martyna Kaczmarek. Chodzi o markę odzieżową, którą influencerka postanowiła nazwać... Herstoria. Jak pisałyśmy i pisaliśmy już na Glamour.pl, zdenerwowała tym inne feministki. Twierdzą, że pojęcie tak ważne dla feministek i badaczek, które długo walczyły (i nadal walczą) o miejsce kobiet w historii, nie powinno być wykorzystywane w celu sprzedaży ubrań czy akcesoriów. Powstało nawet hasło: nie kupuję feminizmu. Po fali krytyki Martyna Kaczmarek przyznała w mediach społecznościowych, że nie chciała nikogo skrzywdzić, a jej intencje są szczere. Co więcej, zdecydowała się na zmianę nazwy swojej marki na Herstore. Z kolei kilka miesięcy później postanowiła całkowicie zawiesić działalność firmy. 

Martyna Kaczmarek – „Top Model 11”

Na początku września 2022 roku okazało się, że Martyna Kaczmarek wzięła udział w castingu do „Top Model 11”. Jeszcze przed premierą pierwszego odcinka z tej serii do sieci trafił fragment relacji z jej spotkania z jury – Joanną Krupą, Kasią Sokołowską, Marcinem Tyszką i Dawidem Wolińskim. Influencerka przyznała, że przyszła do programu, aby spełnić swoje marzenie o zwiększeniu reprezentacji na wybiegu. 

Przyszłam spełnić swoje marzenie i myślę też, że marzenie wielu milionów kobiet o tym, żeby ich rozmiar był reprezentowany na wybiegu – wyznała Martyna Kaczmarek w „Top Model 11”.

Na razie nie wiadomo, jak Martyna Kaczmarek poradziła sobie podczas castingu i czy przeszła do kolejnego etapu.

Zobacz także:

Jednak obserwatorki oraz obserwatorzy Martyny Kaczmarek zauważyli, że coraz częściej porusza temat modelingu na swoim profilu. W jednym z postów napisała: Wszystkie ciała zasługują na to, aby były reprezentowane. A ja planuję reprezentować swój rozmiar 42 z uniesioną głową i ogromną dumą. Planuję pchać się tam, gdzie nas jeszcze nie było. Przełamywać kolejne bariery. Do zobaczenia na wybiegach

Martyna Kaczmarek – Instagram

Martyna Kaczmarek nie może narzekać na brak zainteresowania w sieci. Jej profil (@martynakaczmarek) obserwuje 127 tysięcy osób. Influencerka najchętniej publikuje swoje zdjęcia i charakterystyczne grafiki, natomiast w ich opisach porusza ważne i aktualne tematy związane z feminizmem, akceptacją siebie czy równością. Kilka z nich możecie zobaczyć w naszej galerii.