„Top Model” to niekwestionowany hit telewizyjny. Program cieszy się ogromną popularnością wśród widzów i widzek TVN. Poza tym dla wielu osób okazał się realną przepustką do świata mody i show-biznesu. Do grona gwiazd, które zaczynały w modowym show, należą m.in. Karolina Pisarek, Karolina Gilon, Jakob Kosel i Klaudia El Dursi. Czy jesienią 2022 poznamy kolejne objawienie? O tym przekonamy się już niebawem. A zanim to nastąpi, poznajcie szczegóły tegorocznej edycji. Oto wszystko, co wiemy o „Top Model 11”.

„Top Model 11” – castingi. Jak wyglądają zgłoszenia do programu?

Castingi do 11. edycji „Top Model” już za nami. Wystartowały 4 kwietnia 2022 i zakończyły się w maju. Podobnie jak w przypadku kilku poprzednich sezonów, poszukiwania kolejnej top modelki albo kolejnego top modela rozpoczęły się od castingu online. To znaczy? Aby wziąć udział w „Top Model 11”, należało wypełnić formularz dostępny na oficjalnej stronie internetowej programu, a także nagrać film, w którym pokazuje się siebie i to, kim jesteście. Do programu mogą zgłaszać się osoby pełnoletnie. Stacja TVN zaprasza również osoby, które skończyły 16 lat i posiadają pisemną zgodę opiekuna prawnego.

Osoby, które poradziły sobie najlepiej podczas castingu internetowego, zostały zaproszone do kolejnego etapu. Dzięki temu mogły się zaprezentować na żywo przed jury „Top Model 11”.

„Top Model 11” – jury. Joanna Krupa, Kasia Sokołowska, Marcin Tyszka i Dawid Woliński powrócą?

Skoro już mowa o jury... Program „Top Model 11” nie mógłby się odbyć bez jury. TEGO juryOd wielu lat poczynania uczestników i uczestniczek są oceniane przez te same osoby. Zobaczymy je także w 11. edycji programu. Joanna Krupa, Kasia Sokołowska, Marcin Tyszka oraz Dawid Woliński powrócą w „Top Model 11”. To właśnie one i oni będą oceniać osoby biorące udział w programie, a także dawać im cenne wskazówki czy rady na przyszłość. Jak dowiadujemy się z oficjalnej strony internetowej programu, uczestniczki i uczestnicy będą mogli liczyć również na wsparcie Michała Piróga, czyli prowadzącego show, a zarazem mentora. 

Przypomnijmy, że Joanna Krupa to znana na całym świecie modelka i celebrytka. Katarzyna Sokołowska  to uznana reżyserka pokazów mody (i świeżo upieczona mama!). Marcin Tyszka – topowy fotograf z międzynarodowym portfolio. z kolei Dawid Woliński jest jednym z najpopularniejszych projektantów mody w Polsce. Michała Piróg to tancerz i choreograf. Ten skład zdecydowanie ma doświadczenie w branży mody!

„Top Model 11” – uczestnicy i uczestniczki

Niestety na tym etapie nie wiadomo, kto weźmie udział w „Top Model 11”. Nazwiska uczestników i uczestniczek to jedna z najpilniej strzeżonych tajemnic programu, co jest absolutnie zrozumiałe. Poznamy je dopiero podczas emisji kilku pierwszych odcinków tego sezonu. Nie możemy się doczekać, a wy?

„Top Model 11” – srebrny bilet

Podobnie jak w kilku poprzednich edycjach, w „Top Model 11” wręczono srebrny bilet. Co to znaczy? Co daje tego rodzaju wyróżnienie? Spieszymy z odpowiedziami. Podczas castingów jury wybrało po jednej osobie, która wywarła na nich najlepsze wrażenie. W tym roku byli to Zuzanna Affek, Mikołaj Szymczak, Nikolina Holuk, Fabian Sokołowski i Julia Krause. Następnie rozpoczęło się głosowanie w sieci, a internautki oraz internauci zdecydowali, kto z nich dostanie się na bootcamp bez konieczności spotkania z jury na żywo – w studiu. Padło na Fabiana Sokołowskiego – zdjęcia uczestnika możecie zobaczyć poniżej.

Zobacz także:

„Top Model 11” – złoty bilet 

W 11. edycji „Top Model” jurorki oraz jurorzy po raz czwarty przyznają także złoty bilet.

To jeszcze większe wyróżnienie niż srebrny bilet, o którym informowałyśmy oraz informowaliśmy przed chwilą. Ten jest bowiem wręczany przez jury podczas castingu i gwarantuje miejsce w domu Top Model bez konieczności udziału w bootcampie. Do tej pory otrzymały go wspomniana już Klaudia El Dursi, a także Weronika Kaniewska oraz Weronika Zoń. Niestety na razie nie wiadomo, w czyje ręce trafi tym razem. 

„Top Model 11” – goście specjalni i gościnie specjalne

Co więcej, do wybranych odcinków „Top Model” są zapraszani goście specjalni oraz gościnie specjalne. Najczęściej są to osoby zawodowo związane ze światem mody, kultury i show-biznesu, które wspierają uczestników i uczestniczki, a także dzielą się z nimi cennymi wskazówkami podczas (niekiedy naprawdę trudnych) zadań w programie. Nie ma wątpliwości, że pojawią się również w tym sezonie.

„Top Model 11” – data premiery

Data premiery „Top Model 11” to 7 września 2022 roku. Zaczynamy od relacji z castingów. Kolejny etap programu to bootcamp. Gdy poznamy nazwiska mieszkanek i mieszkańców domu Top Model, rozpocznie się walka o finał i tytuł kolejnej polskiej top modelki albo polskiego top modela.

„Top Model 11” – dzień i godzina emisji

Nowe odcinki „Top Model 11” są emitowane w każdą środę o godz. 21:30.

„Top Model 11” – gdzie oglądać?

Od 2010 roku, w którym powstała polska wersja „Top Model”, program jest emitowany na głównym kanale TVN. Tak samo będzie w przypadku 11. sezonu. Niezmiennie cieszy się on sporą popularnością wśród widzów i widzek stacji. Jeśli natomiast nie macie telewizora albo jesteście zajęci czy zajęte w środowe wieczory, a chcecie wiedzieć, co dzieje się w modowym show, możecie je oglądać w serwisie streamingowym Player. O poczynaniach uczestników i uczestniczek „Top Model 11” możecie przeczytać też na Glamour.pl.