Maseczki z glinki cieszą się dużą popularnością i można znaleźć je zarówno w każdej drogerii, jak i w ofercie większości marek z kosmetykami bazującymi na naturalnych składnikach. W czym tkwi sukces tej popularności? Glinki to bogate źródło żelaza, magnezu, mikroelementów oraz soli mineralnych. A ich działanie jest bardzo szerokie. Stosując maseczki z glinki możemy zarówno lepiej radzić sobie z podrażnieniami i ich łagodzeniem, jak również lepszym oczyszczeniem skóry, ukrwieniem, a także odświeżeniem i poprawieniem jędrności. Jak zapewne wiecie, glinki maja różne kolory, co oznacza, że mają różne składy chemiczne, a co za tym idzie – właściwości. Nie każda glinka sprawdzi się więc do tego samego rodzaju cery i niestety – zły dobór glinki może wywoływać efekt odwrotny to oczekiwanego. Jak zatem wybrać odpowiednią glinkę? Wiedząc, co może zdziałać i czy to odpowiada naszym potrzebom.

Glinka zielona

Maseczki z zielonej glinki to chyba najpopularniejsze ze wszystkich dostępnych na rynku. Świetnie sprawdzi się u posiadaczek cery trądzikowej i tłustej, gdyż zielona glinka skutecznie radzi sobie z nadmiernych wydzielaniem łoju, delikatnie złuszcza oraz matuje. Podobne działanie

Glinka żółta

Podobne działanie do glinki zielonej ma glinka o kolorze żółtym. Ma działanie oczyszczające, detoksykujące oraz antyoksydacyjne. W przypadku cery mieszanej, tłustej, trądzikowej, a także mieszanej sprawdzi się doskonale.

Czarna glinka

Czarna glinka w przypadku cery tłustej i borykającej się z trądzikiem także będzie strzałem w dziesiątkę. Jej właściwości, czyli duże ilości krzemu, magnezu, potasu, żelaza czy wapnia pomogą cerze lepiej się oczyszczać, a pory staną się mniej widoczne.

Glinka czerwona

Maseczka z czerwonej glinki powinna stać się waszym pielęgnacyjnym rytuałem jeśli macie cerę normalną, naczynkową, a także wrażliwą i mieszanką. Widzicie pierwsze objawy trądzika różowatego? Warto wprowadzić czerwoną glinkę do waszych kosmetycznych must gave.

Glinka biała

Glinka biała nazywana jest także porcelanową i kaolinową. Z jej działania zadowolone będą te z was, które mają cerę suchą, wrażliwą i dojrzałą, czyli z widocznymi zmarszczkami. Maseczka z białej glinki oczyszcza skórę, koi ją oraz wyrównuje koloryt.

Glinka różowa

Z połączenia glinki białej oraz czerwonej powstaje Ulubione maseczki gwiazd: Czego używają Bella Hadid, Kaia Gerber, Rita Ora czy Diane Kruger?0. Stąd maseczka z taką glinką będzie łączyła właściwości obu z nich i idealnie wpisze się w potrzeby cery wyjątkowo wrażliwej i skłonnej do alergii, które potrzebuje ukojenia i wyciszenia.

Jak często stosować maseczkę z glinki? To również zależy od tego, w jakim celu potrzebujecie glinki w swojej pielęgnacji. O tym, il razy w tygodniu warto zafundować sobie maseczkę z glinki na opakowaniu zawsze informuje producent – warto trzymać się jego rekomendacji, a także obserwować to, jak na glinkę reaguje nasza skóra (np. czy nie jest przesuszona). Zazwyczaj w przypadku cer tłustych, mieszanych i trądzikowych maseczka z glinką zalecana jest dwa razy w tygodniu, a przypadku cer suchych, wrażliwych i naczynkowych zastosowanie glinki raz w tygodniu w zupełności wystarczy.