Podczas wielkiego finału 12. edycji „The Voice of Poland” oprócz finalistów i finalistki na scenie wystąpią Sara James - zwyciężczyni ostatniej edycji „The Voice Kids”, która 19 grudnia będzie reprezentowała Polską w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Paryżu. Nie zabraknie też Krystiana Ochmana, zwycięzcy 11. edycji „The Voice of Poland”. Jednak gwiazdą będzie Matteo Bocelli, który zaśpiewa singiel „Solo” ze swojej nadchodzącej debiutanckiej płyty. Jej premiera zaplanowana jest na rok 2022. 

Kim jest Matteo Bocelli?

24-letni Włoch to syn słynnego tenora Andrei Bocelliego i jego pierwszej żony Enrici Cenzatti. Matteo ma starszego o dwa lata brata Amosa oraz 9-letnią przyrodnią siostrę Victorię, ze związku Andrei i jego drugiej żony Veronici Berti. Matteo bardzo szybko poszedł w ślady swojego ojca i wybrał muzyczną ścieżkę kariery. Andrea wspiera syna w tym wyborze i można ich zobaczyć razem na scenie. 

Matteo Bocelli - kariera

Matteo już w wieku 6 lat zaczął pobierać lekcje gry na fortepianie. Jednak, jak przyznaje w wywiadach, na początku buntował się i nie miał ochoty grać i śpiewać. Musiały minąć lata, by zrozumiał, że jednak to właśnie muzyka jest jego pasją i przyszłością. Wtedy podjął decyzję, by kształcić się w tym kierunku. W 2015 roku Matteo Bocelli rozpoczął studia w Conservatorio Boccherini we włoskim mieści Lucca w Toskanii. Kilka lat później zaczął występować we Włoszech. Świat usłyszał o nim w 2018 roku, kiedy ojciec zaprosił go do współpracy: przy utworze „Fall On Me”, który pojawił się na albumie Andrei Bocelliego „Si” i znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu „Dziadek do orzechów. Cztery królestwa”. Matteo zaczął występować na światowych scenach (w 2019 roku miał przyjemność wystąpić przed brytyjską rodziną królewską), udowadniając, że dobrze obrał ścieżkę kariery i odziedziczył talent, jak i ciężko pracuje, bo przecież talent to nie wszystko. 

Matteo Bocelli - debiutancki album

Wydaje się jednak, że prawdziwy boom na młodego Włocha dopiero nadchodzi. W przyszłym roku ma się ukazać jego debiutancki album. Pochodzący z niego singiel  „Solo”, który został wydany we wrześniu, spotkał się z ciepłym przyjęciem fanek i fanów oraz muzycznej branży. Kilka tygodni temu został zaproszony na rozdanie nagród Latin Grammy, gdzie cieszył się dużym zainteresowaniem mediów. Czy rok 2022 będzie należał do niego? Zobaczymy. Póki co czekamy na występ w „The Voice of Poland”.

12. edycja „The Voice of Poland” – finaliści i finalistka

Finał muzycznego show zbliża się wielkimi krokami. O tytuł Najlepszego Głosu w Polsce 12. edycji „The Voice of Poland” zawalczą cztery uzdolnione muzycznie osoby: Marta Burdynowicz, której trenerką jest Justyna Steczkowska, Rafał Kozik z drużyny Sylwii Grzeszczak, Wiktor Dyduła z grupy Tomsona i Barona oraz Bartosz Madej z teamu Marka Piekarczyka. Będą oni walczyć o wygraną, śpiewając solo, a także występując ze swoimi trenerkami i trenerami.

12. edycja „The Voice of Poland” – nagroda

Na osobę, która wygra 12. „The Voice of Poland” czeka charakterystyczna statuetka z mikrofonem. Ale na tym nie koniec. Zwycięzca czy zwyciężczyni show otrzyma 50 tysięcy złotych i możliwość podpisania kontraktu płytowego z wytwórnią Universal Music Polska.

O tym, kto wygra muzyczny talent show, zdecydują widzki i widzowie, głosując na swoich faworytów za pomocą SMSów. Głosowanie już trwa!

Zobacz także:

Finał „The Voice of Poland” – kiedy

Wielki finał „The Voice of Poland” już w najbliższą sobotę 4 grudnia o 20:00 w TVP2.