Praktycznie od dnia, kiedy dowiedzieliśmy się, że Maghan Markle i książę Harry spodziewają się pierwszego potomka, zaczęły pojawiać się propozycje imion dla nowego członka rodziny królewskiej. Było to w połowie października 2018, co oznacza, że royal baby powinno już przyjść na świat. Czy to się wydarzyło, ciągle nie wiadomo. Pałac Buckingham poinformował ostatnio, że dowiemy się o tym dopiero po jakimś czasie. Meghan i Harry’emu zależy bowiem na zachowaniu tej informacji możliwie długo w tajemnicy, by w pierwszych godzinach życia córki lub syna cieszyć się z nim bądź nią tylko w gronie najbliższych. Niewykluczone, że maleństwo już jest na świecie, czego dowodem może być nieobecność księżnej Sussex na wczorajszych (21.04) nieoficjalnych obchodach 93. urodzin królowej Elżbiety II. Książę Harry wraz z pozostałymi członkami rodziny pojawił się sam. Wracając jednak do imienia dziecka Meghan i Harry’ego. Wśród najczęściej wymienianych imion, jakie dla maleństwa może wybrać książęca para, znajdują się oczywiście te związane z historią rodziny królewskiej. Ale nie tylko! Postanowiliśmy wybrać kilka tych najbardziej prawdopodobnych. Ciekawe, czy uda nam się trafić z którymś!

Zobacz także: Wszystko, co wiemy o narodzinach pierwszego dziecka Meghan Markle i księcia Harry’ego: Poród, tytuł książęcy, rodzice chrzestni i nie tylko!

Meghan Markle i książę Harry - imię dziecka. Najczęściej padające opcje

Diana

Jeśli Meghan Markle urodzi dziewczynkę, wiele osób życzyłoby sobie, aby miała ona na imię Diana. I chyba nie trzeba tłumaczyć dlaczego. Córka księcia i księżnej Sussex nosiłaby oczywiście imię swojej tragicznie zmarłej babci, księżnej Diany. Byłby to na pewno przepiękny i bardzo symboliczny gest. Warto tutaj wspomnieć, że o swojej mamie pamiętał również książę William, kiedy na świat przyszła księżniczka Charlotte. Jej pełne imię brzmi bowiem Charlotte Elizabeth Diana.

Doria

Skoro pod uwagę bierze się imię Diana, dlaczego by nie wziąć również Dorii, czyli imienia drugiej babci, mamy Meghan Markle? Według nas jest szansa na to, że to może być jedno z imion córki księcia i księżnej Sussex.

Elizabeth (Elżbieta)

Kto wie, może Harry i Meghan będą chcieli przypodobać się królowej i nazwą swoją córkę jej imieniem? Swoją drogą, gdyby maleństwo przyszło na świat w dniu urodzin prababki, które miały miejsce 21 kwietnia, aż by się o to prosiło!

Victoria (Wiktoria)

A może Victoria? W przypadku takiego wyboru, byłby to hołd dla panującej w latach 1837-1901 królowej, czyli najdłużej ze wszystkich swoich poprzedników.

Alice (Alicja)

To jedno z imion najczęściej typowanych przez brytyjskich bukmacherów. Choć nie ma tutaj tak silnych historycznych konotacji, jak w przypadku Elizabeth czy Diany, nie byłoby dla nas żadnym zaskoczeniem, gdyby Harry i Meghan wybrali dal córki jakieś "neutralne" imię. Książę i księżna Sussex to w końcu najbardziej nowocześni członkowie rodziny królewskiej, o czym wielokrotnie mogliśmy się już przekonać.

Zobacz także: Meghan Markle podjęła kontrowersyjną decyzję dotyczącą swojego dziecka, która bardzo nie podoba się królowej

Philip (Filip)

A co, jeśli na świat przyjdzie chłopiec? Książę Harry był od zawsze bardzo blisko związany ze swoim dziadkiem Filipem, niewykluczone więc, że będzie chciał nazwać swojego pierworodnego właśnie jego imieniem.

Charles (Karol)

Karol to kolejna z propozycji imienia w przypadku chłopca. Przewiduje się, że właśnie tak brzmiało będzie środkowe imię kolejnego męskiego potomka rodziny królewskiej. Byłoby to oczywiście ukłon w kierunku dziadka, ojca Harry’ego - księcia Karola.

Albert

Wśród najczęściej padających imion dla syna Meghan i Harry’ego pojawia się także Albert. Gdyby księżna i książę Sussex zdecydowali się na taki wybór, sięgnęli by do historii rodziny królewskiej. Albert to imię męża królowej Wiktorii Hanowerskiej.