Meghan Markle i książę Harry właśnie zostali rodzicami po raz drugi. Lilibet „Lili" Diana Mountbatten-Windsor, bo właśnie tak brzmi pełne nazwisko ich córki, przyszła na świat 4 czerwca 2021 roku w szpitalu Santa Barbara Cottage w Kalifornii. Z oficjalnego oświadczenia wynika, że poród przebiegł bez komplikacji, a mama, jak również maleństwo czują się dobrze i są już w domu. 

Podobnie jak Archie Harrison, córka Meghan Markle oraz księcia Harry’ego nie otrzymała tytułu książęcego. Zgodnie z protokołem mogą uzyskać go jedynie dzieci i wnukowie / wnuczki obecnie panującej królowej / króla, a także pierworodne dziecko następcy / następczyni tronu (królowa Elżbieta II zrobiła wyjątek, nadając tytułu książęce także młodszym dzieciom Kate i Williama). Niemniej jednak w Lilibet płynie tak zwana błękitna krew. A to oznacza, że w przyszłości może zostać królową. Która jest w kolejce do brytyjskiego tronu?

Która w kolejce do tronu jest córka Meghan Markle i księcia Harry’ego? 

Narodziny Lilibet „Lili" Diany Mountbatten-Windsor sprawiły, że zmieniła się nieco linia sukcesji w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Pierwszy w kolejce do tronu wciąż jest książę Karol, czyli najstarszy syn królowej Elżbiety II i księcia Filipa. Tuż za nim znajdują się natomiast książę William oraz jego dzieci z księżną Kate: książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis. Które miejsce w kolejce do tronu zajmuje w takim razie córka Meghan Markle i księcia Harry’ego? Spieszymy z odpowiedzią. Najmłodsza członkini royal family jest ósma w linii sukcesji – tuż za swoim ojcem, a także starszym bratem, Archiem Harrisonem Mountbattenem-Windsorem. Szczegóły znajdziesz poniżej. 

Linia sukcesji do brytyjskiego tronu

  1. Książę Karol
  2. Książę William
  3. Książę George
  4. Księżniczka Charlotte
  5. Książę Louis 
  6. Książę Harry 
  7. Archie Mountbatten-Windsor
  8. Lilibet „Lili' Diana Mountbatten-Windsor
  9. Książę Andrzej
  10. Księżniczka Beatrice