Skład Męskie Granie Orkiestry zawsze trzymany jest w wielkiej tajemnicy, a fani tygodniami spekulują, kto w danym roku wykona hymn najpopularniejszej trasy koncertowej w Polsce. Tegoroczna orkiestra może być sporym zaskoczeniem, gdyż znaleźli się w niej artyści reprezentujący z pozoru zupełnie niepasujące do siebie gatunki muzyki. Przejdźmy zatem do konkretów! W tym roku zespół tworzą: Bedoes, Kwiat Jabłoni i Zalewski. Muzycy wspólnie nagrali singiel zatytułowany „Jest tylko teraz”, którego premiera odbyła się 31 maja w samo południe.

Męskie Granie 2022 - skład tegorocznej orkiestry

Męskie Granie to projekt, który słynie z muzycznych eksperymentów i śmiałego przekraczania artystycznych granic. W tym roku trasa jeszcze bardziej otwiera się na muzyków z młodszego pokolenia oraz nowe gatunki, w tym rap. Rezultatem tych zmian jest skład tegorocznej Męskie Granie Orkiestry. Najbardziej znaną dla fanów trasy twarzą w zespole jest z pewnością Zalewski. Artysta od lat związany jest z projektem i wielokrotnie był już członkiem orkiestr Męskiego Grania. To on jest jednym z autorów najpopularniejszego dotychczas singla promującego Męskie Granie, czyli „Początku” (na ten moment już ponad 132 miliony wyświetleń w serwisie YouTube).

Na trasie występował już także duet Kwiat Jabłoni, choć Kasia i Jacek Sienkiewiczowie w składzie orkiestry pojawiają się po raz pierwszy. Ich obecność nie powinna jednak być niespodzianką dla bacznych obserwatorów polskiej sceny muzycznej. Ich artystyczne dokonania już od ładnych paru lat cieszą się ogromnym uznaniem i fanów, i krytyków.

Pewnym zaskoczeniem dla miłośników Męskiego Grania może być natomiast pojawienie się w składzie Bedoesa. To jednak także nie powinno dziwić. Mimo młodego wieku, albumy artysty pokryły się diamentem i wielokrotną platyną, a pełne emocji koncerty przyciągają tysiące osób w każdym wieku.

Męskie Granie 2022 - premiera piosenki

Tegoroczne Męskie Granie promuje singiel „Jest tylko teraz”. Autorami słów do utworu są: Krzysztof Zalewski, Bedoes (Borys Przybylski) i Kasia Sienkiewicz. Muzykę skomponowali: Krzysztof Zalewski, Kasia Sienkiewicz oraz Jacek Sienkiewicz. Za produkcję, mix i mastering odpowiada SMOLIK. Hymn trasy będzie można usłyszeć na letnich koncertach w aż ośmiu miastach. 

W tym roku udowadniamy, że razem można więcej. Stąd pomysł na orkiestrę, która połączyła z pozoru niepasujących do siebie artystów. Każdy z nich wniósł jednak do projektu swoją wyjątkową energię, która zaowocowała powstaniem świetnego singla. Mamy nadzieję, że tego lata pod sceną będą go śpiewały tysiące fanów trasy - mówi Dorota Nowakowska, managerka marki Żywiec.

„Jest tylko teraz” - teledysk

Jak co roku singiel promuje teledysk. Za klip do utworu „Jest tylko teraz” odpowiada Daniel Jaroszek.

Zobacz także:

Punktem wyjścia dla całego projektu była idea bycia razem i zmiksowanie światów trzech z pozoru różnych artystów, reprezentujących trzy odmienne muzyczne style. Mając taką bazę długo szukaliśmy rozwiązania, które w idealny sposób pokaże charakter nowego hymnu Męskiego Grania 2022. Pierwszym sukcesem było zarażenie artystów naszym pomysłem. Ich współpraca i chęć realizacji wszystkiego przerosła nasze oczekiwania - mówi Jaroszek.

Z mojej perspektywy to niezwykle uczucie, kiedy wszyscy zaangażowani w projekt ludzie starają się stworzyć wspólnie coś niezwykłego. Efekt? Musicie ocenić sami. Ja mogę powiedzieć tylko, że jestem dumny, że mogłem być częścią tego projektu - dodaje.

Męskie Granie 2022 - bilety

Męskie Granie to wydarzenie, które od lat zbliża ludzi, stanowiąc przestrzeń wymiany wrażeń, myśli i emocji, zarówno dla zaproszonych artystów, jaki i publiczności. Tego lata tych wyjątkowych spotkań będzie jeszcze więcej. Marka Żywiec, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom fanów muzyki, postanowiła zaprosić ich na aż 16 koncertów, które odbędą się w ośmiu miastach:

  • Poznaniu (24-25 czerwca, Park Cytadela),
  • Katowicach (8-9 lipca, Dolina Trzech Stawów),
  • Warszawie (15-16 lipca, Służewiec),
  • Wrocławiu (22-23 lipca, Partynice),
  • Krakowie (29-30 lipca, Muzeum Lotnictwa),
  • Szczecinie (12-13 sierpnia, Łasztownia),
  • Gdańsku (19-20 sierpnia, Polsat Plus Arena),
  • i Żywcu (26-27 sierpnia, Amfiteatr Pod Grojcem).

Bilety jednodniowe dostępne będą w cenie 199 zł, a karnety na dwa dni – w cenie 360 zł. Płatność za bilety będzie możliwa jedynie przy pomocy Blika. Sprzedaż biletów startuje 31 maja o godz. 15.00.