W zeszłym roku Kim Kardashian przybyła na Met Galę w czarnej kreacji zakrywającej twarz. W tym roku celebrytka poszła w zupełnie inną stronę: błyszczała światłem prawdziwej gwiazdy, ściągając na siebie wszystkie spojrzenia. Nie dość, że pojawiła się na schodach Metropolitan Museum of Art ze swoim nowym chłopakiem, Petem Davidsonem, to jeszcze miała na sobie najcenniejszą suknię świata.

Met Gala 2022: temat przewodni w interpretacji Kim Kardashian

Już od pewnego czasu krążyły plotki, że Kim Kardashian uhonoruje motyw przewodni Met Gali 2022 – „Gilded Glamour”sukienką, w której w 1962 roku Marilyn Monroe zaśpiewała słynne „Happy Birthday Mr. President”. I jak plotkowano, tak się stało. 

Zaprojektowana przez Jeana Louisa tiulowa suknia w kolorze ciała, wyszywana na całej długości kryształkami (w liczbie ponad 2500), jest obecnie najdroższą na świecie. W 2016 roku, na aukcji Julien's została sprzedana firmie Ripley's Believe It or Not! za prawie 5 milionów dolarów. Na co dzień kreacja znajduje się w muzeum Ripley' w Orlando (Floryda), gdzie jest przechowywana w skarbcu z kontrolowaną temperaturą. Jednak na potrzeby przymiarek przed Met Galą przyleciała odrzutowcem do Beverly Hills. 

Sukienka została przywieziona przez strażników. Musiałam założyć rękawiczki, aby ją przymierzyć – opowiedziała po wszystkim Kim.

W rozmowie z magazynem „Vogue" celebrytka zwierzyła się, że po pierwszych przymiarkach chciała się rozpłakać, bo suknia była za mała, a nie można było poddać jej żadnym przeróbkom. 41-latka zdradziła, że by zmieścić się w kreację, w trzy tygodnie schudła ponad 7 kilogramów (16 funtów).  Jej zadanie było – zdaje się – trudniejsze niż w przypadku oryginału. Podobno suknia, która na Monroe wyglądała niczym druga skóra, została na Marilyn „zaszyta”. Ze względu na historyczną wartość kreacji Kim musiała wejść w nią w tradycyjny sposób.

Nosiłam kombinezon typu sauna dwa razy dziennie, biegałam na bieżni, całkowicie zrezygnowałam z cukru i węglowodanów, jadłam wyłącznie warzywa i białko. Nie głodziłam się, ale dieta była surowa – relacjonowała celebrytka swoje poświęcenia. – To było jak przygotowanie do roli.


Eksżona Kanye Westa, by jak najbardziej zbliżyć się do pierwowzoru, dodatkowo rozjaśniła włosy na platynowy blond i założyła na siebie białe futro, zupełnie jak to, które miała na sobie Marilyn Monroe w maju 1962 roku. 

Jak podał „Vogue", sama suknia tuż przed Met Galą 2022 przybyła do małej przymierzalni, która została przygotowana dla Kim przy schodach Metropolitan Museum of Art. Na miejscu na obie gwiazdy czekał konserwator z Muzeum Ripley's, który – w białych rękawiczkach – pomógł założyć kreację. Kardashianka miała na sobie suknię zaledwie przez kilka minut. Po zaprezentowaniu się  przed fotoreporterami włożyła replikę (również należącą do Ripley’s).

„Mam ogromny szacunek dla sukienki i tego, co ona oznacza dla amerykańskiej historii. Nigdy nie chciałabym w niej siedzieć, jeść, ani nie narażać się na jakiekolwiek ryzyko jej uszkodzenia” – wyznała Kardashianka. 

Met Gala 2022: historia stojąca za suknią Kim Kardashian

Występ Marilyn Monroe z okazji 45. urodzin prezydenta Stanów Zjednoczonych Johna F. Kennedy’ego trwał zaledwie trzy minuty, ale na dziesięciolecia przeszedł do historii. Wciąż jest chętnie oglądany – na YouTubie ma miliony wyświetleń. Nic dziwnego. Choć tego wieczoru występowali Ella Fitzgerald, Maria Callas, Jack Benny, świat zapamiętał tylko JĄ. Swoim wykonaniem „Happy Birthday, Mr. President” przyćmiła wszystkich, nawet gwiazdę wieczoru, czyli prezydenta, z którym – jak głosiły plotki – miała gorący romans. Znacząca była nieobecność żony prezydenta, Jakie Kennedy. Tej ostatniej, nawiasem mówiąc, nie zabrakło na Met Gali 2022 - wcieliła się w nią matka Kim, Kris Jenner.

Zobacz także:

Zobacz zdjęcia w naszej galerii!


 

--

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.