Sezon fashion weeków powoli dobiega końca. Najpopularniejsze influencerki i influencerzy, a także osoby z branży mody przebywają teraz w Mediolanie, gdzie takie marki luksusowe jak Prada czy Diesel prezentują swoje kolekcje na jesień i zimę 2023/2024. Na ulicach włoskiego miasta jest prawie tak interesująco jak na wybiegach. Dlatego sprawdzamy, jakie trendy są teraz lansowane przez gości i gościnie najważniejszych pokazów. Oto zdjęcia street style z trwającego właśnie Milan Fashion Week. 

Goście i gościnie na Milan Fashion Week jesień-zima 2023/2024

Ten fashion week to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży mody. Nic więc dziwnego, że przyciągnął tak dużo osób związanych zawodowo z branżą fashion. Na ulicach Mediolanu można dostrzec nie tylko włoskich influencerów i influencerki, ale również pochodzących z innych części Europy czy świata. Na pokazach włoskich domów mody pojawiły się m.in. Caro Daur, Emili Sindlev czy Leonie Hanne, czyli dziewczyny, których styl absolutnie uwielbiamy. 

Milan Fashion Week jesień-zima 2023/2024: street style – jakie trendy królują na ulicach Mediolanu?

Pogoda w Mediolanie nie rozpieszcza. Jednak nie przeszkadza to gościniom i gościom fashion weeku w tworzeniu spektakularnych stylizacji. Osoby, które zajmują pierwsze rzędy podczas pokazów, chętnie wybierają monochromatyczne total looki. Królują, oczywiście, te w odcieniach czerni oraz bieli. Jednak nie brakuje też bardziej ekstrawaganckich propozycji, np. w różnych wersjach zieleni, różu czy niebieskiego. Uwagę zwracają również wybierane przez nie okrycia wierzchnie, wśród których najczęściej przewijają się elementy garderoby wykonane ze skóry (lub imitacji tego materiału). Długie płaszcze o prostym kroju, tak zwane szybkie kurtki czy modele o kroju biker – warto o nich pamiętać, uzupełniając zawartość swojej garderoby w tym albo kolejnym sezonie. Uczestniczki oraz uczestnicy Milan Fashion Week znają też prosty, a zarazem bardzo skuteczny sposób na podrasowanie każdego – nawet najprostszego, najbardziej niepozornego looku. Swoje stylizacje prawie zawsze uzupełniają o... okulary przeciwsłoneczne. W dosłownie każdym stylu. To jedno z tych akcesoriów, w które naprawdę warto zainwestować. 

Milan Fashion Week jesień-zima 2023/2024: street style – najlepsze looki 

Jeśli jesteście ciekawe, po jakie elementy garderoby osoby zapraszane na Milan Fashion Week sięgają najchętniej, scrollujcie dalej. W naszej galerii czekają na was bowiem zdjęcia z najbardziej cool stylizacjami z mody ulicznej. A wśród nich mnóstwo inspiracji, o których warto pamiętać przy okazji własnych stylizacji na co dzień, jak również na wszelkiego rodzaju wielkie wyjścia.