Rupert Murdoch rozwodzi się z Jerry Hall

Podobno kto ma szczęście w kartach, nie ma szczęścia w miłości. On na robieniu pieniędzy zna się jak mało kto, jednak w życiu uczuciowym różnie bywa. Jak donosi „The New York Times”, 91-letni Rupert Murdoch zamierza rozwieść się po raz czwarty. Z żoną, 66-letnią modelką Jerry Hall, wziął ślub w 2016 roku. Wcześniej, w latach 1956-1967, związany był z nieżyjącą już celebrytką Patrizią Booker. Następnie jego serce skradła dziennikarka i powieściopisarka Anna Murdoch Mann, z którą był małżeństwem od 1967 do 1999 roku. Później powiedział „tak” producentce filmowej i byłej szefowej Asia Star TV Wendi Den (1999-2013). 

Jerry natomiast, zanim poślubiła właściciela News Corporation, przez ponad dwie dekady związana była z Mickiem Jaggerem, wokalistą zespołu  Rolling Stones, z którym ma czwórkę dorosłych dziś dzieci. Najbardziej znana jest córka Georgia May Jagger, modelka, którą z pewnością kojarzycie z międzynarodowych okładek „Elle” czy „Vogue’a” lub kampanii Rimmel, Chanel Resort, H&M, Reserved.

Rupert Murdoch i Jerry Hall: rozwód 

Doniesienia o rozwodzie Murdocha i Hall zadziwiły zarówno media plotkarskie, jak i prasę biznesową. Zwłaszcza w pierwszych latach związek wydawał się bardzo udany. Do tego stopnia, że miliarder, by móc więcej czasu poświęcić żonę, zdecydował się scedować część obowiązków na swoje dzieci (doczekał się szóstki), w tym widzianemu jako jego następca Lachlanowi Murdochowi.

Jak podaje „The New York Times”, zmiany w życiu prywatnym Ruperta Murdocha prawdopodobnie nie wpłyną znacząco na strukturę własności firm, w których posiada udziały. Eksperci uważają jednak, że kolejny rozwód odbije się szerokim echem w całym jego imperium biznesowym, które posiada wpływy na całym świecie między mediom takim jak Fox News Channel w USA, „The” Sun w Wielkiej Brytanii czy Sky News w Australii.

Majątek Ruperta Murdocha został oszacowany przez „Forbesa” na 17,7 miliarda dolarów.