- Nie ukrywam, że bodźcem do zmiany koloru włosów na srebrny była metamorfoza Radka Pestki z 5. edycji Top Model. Decyzja była dosyć spontaniczna. Od pomysłu do realizacji minęło zaledwie kilka dni, więc nie miałem czasu na dłuższe zastanowienie się nad tą zmianą. Z drugiej jednak strony - po co? To tylko srebrne włosy - mówi Rafał

A jednak dekoloryzacja kojarzy się często z bardzo mocnym przesuszeniem i zniszczeniem włosów. Słyszeliście na pewno historie o kruszących się końcówkach, wypłukującym się nierównomiernie kolorze, czy włosach, które po "wybieleniu" nadawały się już tylko do radykalnego skrócenia... - Dobra! Przyznaję, że w dniu farbowania pojawił się moment zwątpienia, ale całe szczęście nie przeważył nad zmianą koloru na srebrny. Bardzo lubię moje nowe włosy! - dodaje. Przy naszej redakcyjnej metamorfozie zależało nam oczywiście na tym, by nie zniszczyć włosów Rafała, ale jednocześnie... uzyskać efekt podczas jednej wizyty u fryzjera. 

 

Odpowiedzią okazała się metoda Olaplex, z której korzystają światowe gwiazdy. Pamiętacie metamorfozę Kim Kardashian na Paris Fashion Week? Wiele osób sądziło, że jej platynowe włosy to peruka, tym bardziej, że celebrytka szybko wróciła do naturalnego koloru. Kim, podobnie jak Jennifer Lopez, była jednak jedną z pierwszych testerek innowacyjnego produktu. Olaplex jest produktem do regeneracji włosów, który dodaje się do zwykłej farby. Jego zadaniem jest zwiększenie trwałości koloru i dbanie o łuskę włosa oraz mostki siarczkowe, które zwykle ulegają uszkodzeniu podczas koloryzacji.

Jak przygotować się do zmiany koloru włosów na tak odważny odcień? - Przed zmianą koloru należy przygotować się na to, że cały proces zmiany koloru włosów może potrwać kilka godzin. Koszt koloryzacji zawsze uzależniony jest od salonu oraz długości włosów. Jedynym przeciwskazaniem są bardzo uwrażliwione (bardzo zniszczone) włosy oraz włosy, które wcześniej były koloryzowane henną - tłumaczy Marta Biała z salonu Garaż, w którym wykonaliśmy zabieg. 

Zespół ekspertów pracował pod okiem noblisty (!) Craiga Hawkera oraz doktora chemii Erica Presslya, nic więc dziwnego, że szybko osiągnęli światowy sukces - opracowali formułę do stosowania w salonach fryzjerskich oraz wersję domową, do codziennego użytku przy każdym myciu włosów. Żaden z tych produktów nie zawiera silikonów, siarczanów, ftalanów, DEA, aldehydów, glutenu i nigdy nie był testowany na zwierzętach.

Warto jednak dodatkowo dbać o poddane dekoloryzacji włosy. - Przede wszystkim należy bardzo dobrze nawilżać i odżywiać włosy. Po zabiegu koloryzacji z użyciem Olaplexu szczególnie rekomendowane jest stosowanie produktu Olaplex Hair Perfector No.3, który kontynuuje regenerację włosów w domu jednocześnie przedłużając trwałość koloru. W przypadku szamponów i odżywek polecam produkty, które zawierają fioletowy pigment neutralizujący żółte odcienie. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie stosowanie serii BLONDE.ANGEL marki Kevin.Murphy, która zniweluje żółte odcienie i ochłodzi kolor włosów jednocześnie je odżywiając - radzi specjalistka z Garażu.

Zabieg OLAPLEX wykonać można w wyłącznie w dobrych salonach fryzjerskich, a jego cena uzależniona jest od długości włosów. Sam produkt OLAPLEX Hair Perfector No.3, który można też stosować samodzielnie w domu jest dostępny jest na www.hair2go.pl oraz w salonach fryzjerskich. Jego cena to 150 zł za 100 ml.

Zabieg wykonała Marta Biała z salonu Garaż (ul. Olkuska 12, Warszawa)

Zobaczcie najlepsze metamorfozy na #grannyhair na Instagramie >>>