Dzień po tym, jak Sąd Najwyższy zdecydował o uchyleniu wyroku w sprawie Roe przeciwko Wade, Olivia Rodrigo wykorzystała swój występ podczas Glastonbury Festival, aby wysłać jasny przekaz do amerykańskich prawodawców.

Olivia Rodrigo i Lily Allen razem na Glastonbury z przekazem do sędziów Sądu Najwyższego

Podczas swojego występu 25 czerwca 19-letnia Rodrigo zaprosiła na scenę nieoczekiwanie wyjątkową gościnię. Była to Lily Allen. Artystki razem wykonały utwór Allen z 2012 roku „Fuck You”

Zanim jednak doszło do występu, Olivia powiedziała ze sceny następujące słowa na temat orzeczenia Sądu Najwyższego, które pozbawi miliony osób w Stanach ich prawa do podejmowania autonomicznych decyzji co do swojego ciała, zdrowia i życia oraz dostępu do bezpiecznych i legalnych aborcji.

Jestem zdruzgotana i przerażona – powiedziała Rodrigo. – Masa kobiet i dziewcząt umrze z tego powodu.

 

Następnie dodała: Tę piosenkę kieruję do sędziów Samuela Alito, Clarence'a Thomasa, Neila Gorsucha, Amy Coney Barrett i Bretta Kavanaugha. Nienawidzimy was!

Jej "dedykacja" spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności. W górze pojawiły się palce z wystawionymi środkowymi palcami będącymi odpowiedzią na to, co zrobili wspomniani sędziowie. 

Artystki dają wyraz swojej niezgody na uchylenie wyroku Roe vs. Wade

Olivia Rodrigo nie jest jedyną amerykańską artystką, która wykorzystała swój występ na Glastonbury, by potępić orzeczenie, które odbiera prawa osobom w ciąży do decydowania o swoich ciałach. 

Dzisiaj jest naprawdę, naprawdę mroczny dzień dla kobiet w USA – powiedziała Billie Eilish podczas sfestiwalu 24 czerwca w rozmowie z BBC News. 

Pieprzyć Sąd Najwyższy! – krzyczała tego samego dnia Phoebe Bridges ze sceny a tłum pod nią wtórował.

Moje ciało, mój pieprzony wybór – wołała z kolei 25 czerwca Megan Thee Stallion.

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany na GLAMOUR US