Bella Hadid kilkukrotnie udowadniała, że jej życie prywatne ma niewiele wspólnego z pięknymi sesjami zdjęciowymi i spektakularnymi pokazami mody, w których bierze udział. Jej ubiegłoroczne selfie, choć nie należało do tych, które wpisują się w przyjęty kanon, to było piękne. Na fotografii zobaczyliśmy zupełne nowe oblicze modeli. Zamiast radości z jej twarzy bił smutek, który wywołał ogromną dyskusję na temat zdrowia psychicznego i zobrazował powiedzenie, że pieniądze szczęścia nie dają. Wszystko co kryło się za nim było przede wszystkim ogromnym wsparciem dla osób, które oglądający idealne życie celebrytów na Instagramie, zaczynają coraz mniej doceniać swoje własne.

Okazało się, że Bella Hadid ma zupełnie inne priorytety, niż mogło się wydawać na podstawie powierzchownej oceny jej konta w mediach społecznościowych. Ostatnio modelka podzieliła się swoją listą zakupów i kilkoma przemyśleniami dotyczącymi bieżących spraw i jej życia. To najlepszy dowód na to, że robienie z influencerów nadludzi nie ma sensu. Zakupowymi wskazówkami od Belli Hadid mogłaby się zainspirować każda i każdy z nas. Nie ma na niej zbyt wiele pozycji. Sprawdź, jak wygląda lista zakupów Belli Hadid!

Powrót Belli Hadid do Victoria’s Secret

Bella Hadid rozstała się z marką Victoria’s Secret w 2020 roku. Jej decyzję wywołało niewłaściwe zachowanie ówczesnego dyrektora wobec modelki i innych pracownic. Od tamtej pory w marce zaszła prawdziwa rewolucja, która najwidoczniej została przeprowadzona nie tylko na pokaz. Zmiany wewnątrz Victoria’s Secret sprawiły, że brand znów stał się bezpieczną przestrzenią do pracy dla modelek. Teraz Bella Hadid wróciła już nie pod anielskimi skrzydłami, ale żeby wspierać VS Collective – inicjatywę, która skupia różnorodne kobiety, których zadaniem jej współpraca w imię lepszej przyszłości. Z punktu widzenia marki to przede wszystkim koniec z przedmiotowym traktowaniem kobiet.

Czuję się znowu silna – powiedziała w rozmowie z „Marie Claire” o swoim powrocie do kultowej marki. Jestem upodmiotowiona w bieliźnie, zamiast czuć się tak, jakby moje ciało było jakąś maszynką do zarabiania pieniędzy.

Na tym pozytywne zmiany w życiu modelki wcale się nie kończą. Bella Hadid robi znacznie więcej, żeby czuć się dobrze we własnym ciele i żyć w zgodzie ze sobą. Mówienie o molestowaniu, pogodzenie się z problemami ze zdrowiem psychicznym, a w końcu praktykowanie miłości do samej siebie pozwoliło jej znów korzystać z życia i czerpać z niego tyle co przed laty. Właśnie te wszystkie rzeczy złożyły się na to, że Bella Hadid znów poczuła siłę. Teraz ideą „girl power” dzieli się chociażby ze sprawą kampanii Victoria’s Secret, które malują nowy obraz kobiet, takich jakimi one chcą być, a nie takich, jakimi chcą ich widzieć mężczyźni.

Lista zakupów Belli Hadid – co ostatnio kupiła Bella Hadid?

Okazuje się, że zmiany, które zaszły w życiu modelki, wykraczają znacznie poza jej pracę. W rozmowie z amerykańskim „Glamour” Bella Hadid bez wahania zdradziła, jaką rzecz ostatnio kupiła. Okazało się, że były to płaszcze dla potrzebujących. Modelka w ten sposób wsparła inicjatywę One Warm Coat i Bowery Mission. Zbiórka płaszczy i darowizn, przy której pracowała Bella Hadid ma być wsparciem dla nowojorczyków, którzy z różnych powodów nie mogliby sobie pozwolić na zakup okrycia wierzchniego, które jest im potrzebne. Inspirujące działania modelki można potraktować jako wskazówkę i wedle swoich możliwości także dopisać do listy zakupów coś, czym moglibyśmy się podzielić z potrzebującymi.

Lista zakupów Belli Hadid – ulubiona książka Belli Hadid

Pomimo że podziwiamy Bellę Hadid jako ikonę stylu, to jednak wszystko wskazuje na to, że ubrania są jedynie dodatkiem, a nie jej priorytetem. Modelka chce tworzyć nowe wspomnienia i w tym celu skłania się ku zupełnie innym przyjemnościom. Znajduje czas na czytanie książek i bardziej skupia się na tym co ma wewnątrz. Bella Hadid podkreśla, że szuka nie tylko nowych tytułów, ale ma też jeden, do którego wraca co kilka miesięcy. Mowa o książce „Prorok” Khalila Gibrana. Modelka podkreśla, że to jej biblia. Ten światowy bestseller może stać się inspiracją dla każdego, kto czuje się zagubiony w świecie i szuka spokoju, ukojenia, a także nadziei i celu. Tę książkę uznają się jako uniwersalny drogowskaz, który może pomóc osobom borykającym się z rozmaitymi problemami, którymi przytłacza nas współczesny świat.

Lista zakupów Belli Hadid – ulubione ubranie Belli Hadid

Okazuje się, że modelka, której szafa może pękać w szwach, nie potrzebuje chwili na zastanowienie, kiedy ktoś pyta ją o ulubione ubranie. W przypadku Belli Hadid jest nim po prostu skórzana kurtka. Modelka ma bardzo proste wytłumaczenie swojego wyboru. Skórzana kurtka jest po prostu uniwersalna i nigdy nie wychodzi z mody. Jeżeli akurat potrzebuje narzucić dodatkową warstwę, to taki ponadczasowy model jest zawsze dobrym wyborem.

Zobacz także:

Lista zakupów Belli Hadid – ulubiony kosmetyk Belli Hadid

Modelka nie trzyma w tajemnicy także swoich wyborów kosmetycznych. Okazuje się, że kilka produktów z odpowiednim składem w zupełności wystarczy, żeby cieszyć się zdrową i pięknie wyglądającą cerą. Na liście ulubieńców modelki jest serum cynkowe, serum z kwasem hialuronowym, kremy nawilżające i lekkie olejki na noc. To właśnie dzięki nim jej skóra jest zdrowa i wygląda świeżo, nawet jeżeli Bella Hadid jest właśnie pochłonięta podróżami i sesjami zdjęciowymi.

Lista zakupów Belli Hadid – ulubione akcesorium kosmetyczne Belli Hadid

Na samych kosmetykach wybory Belli Hadid się nie kończą. Modelka jest też ogromną fanką masażu wałkami do twarzy. To właśnie ten sposób aplikacji ulubionych kosmetyków potęguje ich efekt. Modelka podkreśla, że za sprawą rollerów jej skóra jest bardziej odświeżona i rozjaśniona. Wałki do twarzy to prawdziwy kosmetyczny przebój w tym fachu. Niedawno o swoim przywiązaniu do tego etapu pielęgnacji twarzy opowiadała Kaia Gerber.

Lista zakupów Belli Hadid – urodowa wskazówka od mamy Belli Hadid

Mniej znaczy więcej! – to najważniejsza porada urodowa, którą od swojej mamy usłyszała Bella Hadid.