Dla wielu osób wiosna to moment przebudzenia czy nowy początek. Innych zmiana pory roku motywuje do wprowadzenia zmian w swoim życiu i / lub wizerunku. Jeśli należysz do tego grona i planujesz metamorfozę, nie mogłaś bądź nie mogłeś trafić lepiej. Przygotowałyśmy bowiem najpiękniejsze inspiracje na wixie, czyli najbardziej cool cięcie na ten sezonu. Tłumaczymy, czym wyróżnia się ta modna fryzura na wiosnę 2023 i podpowiadamy, komu pasuje. Nie sposób przejść obok niej obojętnie. 

Modne fryzury 2023 – wixie, czyli najbardziej cool cięcie na wiosnę

Fryzura pixie powróciła w wielkim stylu. W latach 60. ubiegłego wieku lansowały ją m.in. Twiggy i Audrey Hepburn. Teraz do grona jej fanek należą topowe it-girls, na czele z Emily Ratajkowski, która w marcu 2023 skróciła włosy na potrzeby jednej z sesji zdjęciowych. Na przestrzeni ostatnich lat profesjonalistki oraz profesjonaliści eksperymentowali z charakterystycznym cięciem, próbowali je udoskonalić i unowocześnić. Kilka sezonów temu mówiło się o bixie, czyli połączeniu boba i pixie. Natomiast wiosna 2023 będzie należeć do zupełnie innej wersji fryzury, która – powiedzmy sobie szczerze – zasługuje na miano kultowej

Chodzi o wspomnianą na początku wixie. Nazwa tego trendu wzięła się od połączenia słów wings (co po angielsku oznacza skrzydła) oraz pixie i nawiązuje do wyróżniającej go lekkości. W tym przypadku włosy są nieco dłuższe niż w tradycyjnej wersji fryzury, a pojedyncze pasma (które – przynajmniej w założeniu – przypominają skrzydła) delikatnie otulają twarz. Choć całość może wydawać się chaotyczna, w rzeczywistości została dokładnie przemyślana. Jest tylko pozornie nieidealna. Dzięki temu prezentuje się naprawdę cool. 

Modne fryzury 2023: wixie – komu pasuje?

Pozostaje pytanie: komu pasuje wixie? To, jak pięknie wygląda ta modna fryzura na wiosnę 2023, to tylko jedna z wielu zalet, którymi może się poszczycić. Jest również bardzo uniwersalna. Sprawdzi się u posiadaczek i posiadaczy różnych kształtów twarzy i typów włosów. Będzie prezentować się dobrze zarówno na kręconych, jak i prostych kosmykach. No i jeszcze jedno: idealnie pasuje do mikro grzywki, o której też jest teraz głośno. 

Modne fryzury 2023: wixie – inspiracje

Modne fryzury 2023? Wixie cieszy się coraz większą popularnością, dzięki temu na Instagramie regularnie pojawiają się nowe inspiracje. Te (naszym zdaniem) najlepsze i najbardziej stylowe możesz zobaczyć w naszej galerii – na dole strony.