Modne fryzury na lato 2022? Nie mamy wątpliwości, że najcieplejsze miesiące w roku będą należał do fal na włosach. Począwszy od tych surferskich, które będziemy nosić nie tylko podczas urlopu nad morzem, przez mermaid waves, a kończąc na (banalnych w wykonaniu) Botticelli waves. W tym sezonie na uwagę zasługują także scandi waves. To właśnie ta fryzura podbiła ostatnio serca topowych gwiazd, na czele z Sophie Turner, Zendayą, Phoebe Dynevor, Kim Kardashian oraz Kylie Jenner, jak również cieszy się coraz większą popularnością w mediach społecznościowych – na Instagramie i TikToku. Tłumaczymy, czym charakteryzują się scandi waves i jak wykonać najmodniejszą fryzurę na lato 2022.

Modne fryzury lato 2022: Scandi waves będą hitem sezonu

Nie sposób przejść obojętnie obok scandi waves. To fale w kształcie litery S, ale lekko spłaszczonej. Pozornie nieidealne, a nawet niedbałe, ale ultra stylowe. Do tego bardzo uniwersalne. Fryzura w tym stylu sprawdzi się zarówno na co dzień (no, może nie w upalne dni, bo wtedy najchętniej upinamy włosy w kucyk lub koczek), jak również na wieczorne wyjścia ze znajomymi czy specjalne okazje. Będzie stanowić świetne uzupełnienie wielu stylizacji.

Na scandi waves najczęściej decydują się posiadacze i posiadaczki włosów długich oraz bardzo długich. Warto jednak wspomnieć, że takie fale będą wyglądać pięknie również na krótszych kosmykach. Oto dowód. Influencer Bretman Rock wygląda w nich świetnie.   

Modne fryzury lato 2022: Scandi waves – jak wykonać fryzurę uwielbianą przez gwiazdy?

No dobrze, a jak wykonać scandi waves, czyli najmodniejszą fryzurę na lato 2022 samodzielnie – w domowym zaciszu? Spieszymy z odpowiedzią. Można to zrobić za pomocą tak zwanej falownicy do włosów (narzędzia do stylizacji z charakterystyczną – podwójną lub potrójną głowicą) albo lokówki ze specjalną nakładką. Pamiętaj, aby zabezpieczyć kosmyki przed wysokimi temperaturami. Kolejna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę, to rozczesanie ich po zakończonej stylizacji. Dzięki temu będą wyglądały bardziej naturalnie. 

Modne fryzury lato 2022: Scandi waves – inspiracje 

Potrzebujesz inspiracji? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, zajrzyj do naszej galerii. Czekają tam zdjęcia wspomnianych już gwiazd, a także influencerek, które warto zapamiętać.