Fryzury na lato – inspiracje

Długie włosy potrafią być prawdziwym problemem podczas gorących dni. Z tego powodu fryzury na lato bazują głównie na różnego rodzaju upięciach podnoszących kosmyki ponad szyję, dzięki czemu możliwe jest schłodzenie tej części ciała podobnie, jak w przypadku odkrytych rąk lub nóg. Włosy znajdujące się tuż przy twarzy również potrafią uprzykrzyć dzień, szczególnie w sytuacji, gdy przyklejają się one do mokrej skóry, a po całym dniu wymagają ponownego umycia. Na szczęście z pomocą przychodzą nam różne fryzury na lato, które bez problemu wykonasz bez pomocy fryzjera.

Najpopularniejszymi fryzurami na lato są różnego rodzaju kucyki pozwalające na wykonanie bez specjalnych umiejętności w ciągu zaledwie kilku minut. Mogą być one umieszczone zarówno tuż nad karkiem, jak i znacznie wyżej. W trakcie gorących dni znacznie lepszym rozwiązaniem są wysokie kucyki zapewniające szyi chwilę oddechu. Istnieją jednak liczne modyfikacje takiej fryzury sprawiające, że staje się ona znacznie ciekawsza.

Sól morska do włosów: zrobisz ją sama w domu! Ten solny spray daje efekt „beach hair” >>>

Modne fryzury lato – inspiracje

Hitem ostatnich lat była fryzura na lato składająca się z dwóch dobieranych warkoczy prowadzonych od czoła aż do samego dołu, gdzie przekształcały się one w standardowy splot. Takie uczesanie pojawia się na polskich ulicach wyjątkowo często, jednak jego samodzielne wykonanie niekiedy stanowi duże wyzwanie. Jeśli jesteś wprawiona w robieniu dobieranych warkoczy w sposób równy i symetryczny bez lustra, nie będzie to dla ciebie najmniejszy problem. Często jednak lepszą opcją na wykonanie tej fryzury bez przypadkowego skręcenia splotu w stronę ucha lub przedziałka jest poproszenie o pomoc kogoś, kto będzie w stanie wykonać takie warkocze na twojej głowie. Taką fryzurę na lato można wykonać również w nieco zmodyfikowanej formie. Wówczas dobierane warkocze zaczynają się w tym samym miejscu, jednak kończą się one tam, gdzie zazwyczaj tworzy się koki lub wysokie kucyki. To właśnie w tym punkcie z każdego warkoczyka należy wykonać mały koczek spięty gumką lub wsuwkami. Istnieje również opcja zaplecenia tylko górnej warstwy włosów. Wówczas dolna pozostaje rozpuszczona, co jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią spinać całych kosmyków i wolą pozostawić niektóre z nich przy twarzy. W przypadku takiego wariantu wszystkie realizowane kroki wyglądają dokładnie tak samo. Jedyną różnicą jest fakt, że dobierane warkoczyki nie są tak grube, a do ich wykonania używa się tylko górnej warstwy włosów.

Proste fryzury na lato – inspiracje

Jeśli lubisz kucyki, ale chciałabyś wykonać je w nieco ciekawszy sposób, dobrym pomysłem na fryzury na lato może być połączenie kitki z warkoczami. W tym celu po obu stronach głowy należy wykonać dwa warkoczyki z dosyć grubego pasma, a resztę włosów zaczesać do wysokiego kucyka. Stworzone warkoczyki powinny znajdować się na samym wierzchu zaczesanych włosów w taki sposób, żeby były one widoczne z boku głowy i nieco urozmaicały tę klasyczną fryzurę. Następnie całość należy unieruchomić za pomocą gumki. Warkoczyki powinny kończyć się właśnie w tym miejscu, a w dalszym fragmencie przechodzić w rozpuszczone włosy zlewające się z resztą kucyka.

Fajne fryzury na lato – inspiracje

Oprócz fryzury na lato z dwoma dobieranymi warkoczami ułożonymi równolegle względem siebie, dużą popularnością cieszą się również inne sploty pozwalające na uniesienie włosów ponad kark. Jednym z ciekawszych, ale dosyć prostych do wykonania, warkoczy jest kłos. Umiejętnie zrobiony jest w stanie utrzymać się tak samo długo jak jego klasyczny odpowiednik, jednak prezentuje się on naprawdę spektakularnie, szczególnie w przypadku włosów z pasemkami w wielu odcieniach. Taki splot można również wykonać w sposób dobierany, co niewątpliwie będzie stanowić urozmaicenie zwykłej fryzury na lato i sprawi, że stanie się ona znacznie trwalsza i stabilniejsza.

Fryzury damskie lato – inspiracje

Fajne fryzury na lato to nie tylko kucyki i warkocze. Jednym z popularniejszych uczesań na te gorący okres jest również kok, który może przyjąć naprawdę fantazyjne formy. Może to być zarówno losowo zebrana warstwa włosów lub nieco bardziej przemyślane upięcie z wykorzystaniem różnych akcesoriów. Do najzwyklejszego koka wystarczy bowiem klasyczna gumka, jednak fryzura wykonana w ten sposób cechuje się rzucającym się w oczy nieładem i nie jest ona zbyt wytrzymała. Eleganckie upięcie tego typu można stworzyć z użyciem specjalnego wypełniacza przypominającego pączek z dziurką wykonany w całości z elastycznej siatki z tworzywa sztucznego. Jest on stosunkowo miękki, jednak skutecznie utrzymuje włosy w odpowiedniej pozycji. Na takim wypełniaczu można z łatwością stworzyć koka o idealnym kształcie bez wielu wystających kosmyków, co ma miejsce w przypadku niedbałego zawinięcia włosów za pomocą gumki. Jest to doskonałe rozwiązanie dla perfekcjonistek kochających idealne fryzury na lato bez żadnych niedociągnięć.

Uczesania na lato – inspiracje

Uczesania na lato w formie koka mogą być wykonane również w inny, bardzo efektowny i prosty sposób. Jest to niewielkie upięcie tuż nad karkiem i sprawdza się ono doskonale w przypadku osób z długimi włosami, które podczas ciepłych dni stanowią poważny problem. W celu wykonania takiej fryzury należy zebrać włosy w niski kucyk i unieruchomić je za pomocą gumki. Taką kitkę trzeba następnie rozdzielić na dwa pasma, jednak nie w taki sposób, jak podczas robienia warkocza, lecz tuż nad gumką (przy skórze głowy). W ten sposób powstanie dziura, przez którą można następnie przeciągnąć kitkę i zawijać ją tyle razy, na ile pozwala długość włosów. Ich końcówkę należy następnie przypiąć wsuwkami lub spinkami w taki sposób, aby nie była ona widoczna i nie wystawała z upięcia. W ten sposób powstaje zgrabny wałeczek tuż nad karkiem pozwalający na swobodne noszenie czapek i kapeluszy.

Jennifer Aniston używa szamponu do końskich grzyw! Ten produkt działa cuda – kupicie go w drogeriach w Polsce >>>