Przełom sezonów to dobry moment na metamorfozy. Włosy są zazwyczaj osłabione przez wakacyjne szaleństwo, a także szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, na czele ze słońcem, słoną wodą i wiatrem. Wymagają odpowiedniej (czyli dopasowanej do ich potrzeb i kondycji) pielęgnacji, odświeżenia, czasem również cięcia. Do tego dochodzi chęć zmiany. Jeśli przed tobą spotkanie z fryzjerem lub fryzjerką i szukasz inspiracji, świetnie się składa. Wskazujemy modne fryzury na jesień 2023. Są piękne i zgodne z trendami na kolejne miesiące. 

Modne fryzury na jesień 2023

Jeśli chodzi o modne fryzury na jesień 2023, na pewno nie będziemy narzekać na nudę. W drugiej połowie tego roku zainspirujemy się topowymi gwiazdami (np. Florence Pugh, która kilka miesięcy temu przeszła spektakularną metamorfozę), ikonami stylu, a także bohaterkami bijących rekordy popularności filmów oraz seriali, na czele z „Białym Lotosem”. Przywrócimy i – co bardzo ważne – unowocześnimy niektóre trendy sprzed lat. Nie będziemy ślepo za nimi podążać, tylko obserwować, a następnie wybierać to, co dla nas najlepsze i dopasowywać do indywidualnych preferencji. Poniżej typujemy modne fryzury na jesień 2023, które warto mieć na swoim beauty radarze. Przygotowałyśmy (aż) siedem zachwycających propozycji. 

Butterfly cut 

Butterfly cut to jeden z najważniejszych trendów na kolejne miesiące. Znane na całym świecie gwiazdy, na czele z Zendayą i Sydney Sweeney uwielbiają tę fryzurę, co z całą pewnością ma przełożenie na wzrost jej popularności. To zainteresowanie w ogóle nas nie dziwi. Cięcie inspirowane motylami, a właściwie subtelnym trzepotem ich skrzydeł prezentuje się zjawiskowo, do tego jest całkiem uniwersalne. Sprawdzi się u posiadaczek długich, pół-długich, jak również bardzo długich włosów. 

fot. Getty Images / Matt Winkelmeyer/MG23 / Contributor

Buzz cut w stylu Florence Pugh 

Jesienią 2023 odnotujemy wzrost zainteresowania buzz cut. Nie bez przyczyny. To cięcie jest znane od lat, jednak kilka miesięcy temu zdecydowała się na nie Florence Pugh – jedna z najpopularniejszych, a zarazem najbardziej lubianych aktorek młodego pokolenia. Jej metamorfoza zaskoczyła (i zachwyciła). Chwilę później okazało się, że gwiazda obcięła włosy z ważnego powodu związanego z obowiązującymi standardami piękna. Założymy się, że wielu osobom dodała otuchy, a może nawet odwagi. Przy okazji udowodniła, że bardzo, bardzo krótkie włosy mogą wyglądać ultra stylowo.  

fot. Getty Images / Jacopo Raule / Contributor

Italian bob

Obecność boba w zestawieniu najmodniejszych fryzur na jesień 2023 prawdopodobnie nikogo nie dziwi. Choć istnieje wiele wersji tego cięcia (co chwilę dowiadujemy się kolejnych), proponujemy, by w tym sezonie poświęcić trochę uwagi tej inspirowanej stylem Włoszek. Italian bob, bo właśnie o nim mowa, to niezwykle stylowa propozycja 

Zobacz także:

fot. Getty Images / Daniele Venturelli / Contributor

Long bob (najlepiej w duecie z curtain bangs) 

Jeśli lubisz formę boba, ale jednocześnie nie chcesz tak bardzo skracać swoich włosów, weź pod uwagę loba. Czyli long boba. W przypadku tego cięcia kosmyki sięgają (mniej – więcej) obojczyków. Chcąc osiągnąć ultra stylowy look na drugą połowę tego roku, warto dodać do tej fryzury grzywkę. Najlepiej sprawdzi się tak zwana grzywka – zasłonka. Najbardziej stylowe Francuzki (jak również miłośniczki francuskiego stylu) ją uwielbiają. 

Birkin bangs 

Równie hot co curtain bangs będzie grzywka w stylu Jane Birkin, czyli legendarnej aktorki i niekwestionowanej ikony stylu. Wyróżnia się lekkością i niewymuszoną elegancją. Poza tym wysmukla twarz. Do grona jej fanek należy m.in. Jenna Ortega. I to właśnie jej zdjęcia posłużą nam jako inspiracje w sezonie jesień-zima 2023/2024. Oto jedno z nich:

Shaggy hair 

Pozornie nieidealne, nieułożone i zmierzwione włosy też są w trendach. Tym jednak razem nie będziemy ograniczać się do konkretnej długości albo stylu. Możesz zdecydować się na tego typu cięcie niezależnie od tego, czy masz na głowie boba, wolf cut czy zupełnie inną fryzurę. Warto trochę poeksperymentować. Shaggy hair mają teraz swoje pięć minut. 

Extra-long hair 

Jak wspomniałyśmy na początku, pielęgnacja włosów jest bardzo ważna. Warto pamiętać również o regularnym podcinaniu końcówek. Bez tego – niestety – włosy nie urosną, będą się kruszyć, a ich kondycja pozostawi wiele do życzenia. Byłoby szkoda, ponieważ jesienią tego roku nadal będzie głośno o długich, a nawet bardzo długich włosach. Szczególnie o tych (naturalnie lub nie) pofalowanych. Powiedzmy sobie szczerze: to wygląda po prostu spektakularnie. 

Która modna fryzura na jesień 2023 podoba ci się najbardziej?