Tęsknimy za słońcem i trudno nam pogodzić się z tym, jak szybko robi się ciemno. Za oknami króluje szarość, ale na profilach naszych ulubionych manicurzystek oraz beauty influencerek nie. Sprawdziłyśmy, jakie mani teraz lansują, a następnie wybrałyśmy modne kolory paznokci na zimę 2022. Oto nasze TOP 5 odcieni, które warto wykorzystać w swoich stylizacjach w najbliższej przyszłości. Wyglądają pięknie w wersji solo, jak również w zestawieniu z innymi. Zainspiruj się. 

Modne kolory paznokci na zimę 2022: (nie)winna czerwień

Ciemna – winna czerwień to klasyka. A jednocześnie jeden z najbardziej hot odcieni na nadchodzące miesiące. Wygląda świetnie na krótkich, jak również na długich paznokciach. Uwielbiamy ją w towarzystwie minimalistycznych pierścionków ze złota, a także swetrów wykonanych z dobrej jakości, mięsistych i otulających włókien. Nie wyobrażamy sobie zimy 2022 bez odcienia wytrawnego wina. Powiedzmy sobie szczerze: czerwień sprawdza się w każdej sytuacji. 

Modne kolory paznokci na zimę 2022: butelkowa zieleń 

Zielone paznokcie mają swoje pięć minut w mediach społecznościowych, na czele z Instagramem. Początek tego roku należał do lakierów w odcieniach inspirowanych matcha latte. Latem branża beauty zachwycała się neonami oraz (nieco spokojniejszą) oliwką. Natomiast zimą nasze oczy, a właściwie dłonie zwrócą się ku butelkowej zieleni. Trudno o bardziej szlachetny kolor. Warto o tym pamiętać, wykonując kolejny manicure. 

Modne kolory paznokci na zimę 2022: kobalt

Jeśli chodzi o modne kolory paznokci na zimę 2022, nie można zapomnieć o kobalcie. Nieoczywiste połączenie błękitu i czerwieni prezentuje się niezwykle elegancko. Kobalt wyrazisty, chłodny, nowoczesny, idealnie pasuje do zimowej aury. Choć jest dość uniwersalny, nie ukrywamy, że najbardziej lubimy go w wersji solo – bez dodatkowych zdobień czy innych kolorów. 

Bardzo modny jest również zbliżony do kobaltu odcień electric blue. W ubiegłym sezonie szturmem podbił nasze szafy (szczególnie swetry i szale w tym kolorze cieszyły się sporą popularnością), natomiast w tym roku mówi się o nim coraz więcej także w kontekście beauty. 

Modne kolory paznokci na zimę 2022: srebro

Srebro to nasza kolejna propozycja na zimę 2022. Musimy przyznać, że jedna z naszych ulubionych. Do niedawna korzystałyśmy z lakierów do paznokci w tym odcieniu tylko przy okazji imprez, np. sylwestra. Ale teraz chętnie sięgamy po niego także na co dzień. Nie da się przejść obojętnie obok srebrnych paznokci. Prezentują się ultra stylowo i nowocześnie. 

Modne kolory paznokci na zimę 2022: perłowa biel

Modne paznokcie 2022? Lakiery w odcieniu perłowej bieli także zasługują na odrobinę uwagi w tym sezonie. Jeśli użyjesz ich do pomalowania wszystkich paznokci, uzyskasz efekt w stylu fanek francuskiej elegancji. Z kolei planując bardziej ekstrawaganckie stylizacje, warto pamiętać, że mleczna biel będzie idealną bazą dla wzorków, jak również innych zdobień, w tym tych trójwymiarowych – kryształków bądź perełek.   

Zobacz także: