Od kilku lat naturalność jest w trendach. Dotąd dotyczyło to przede wszystkim makijażu i stylizacji włosów. Natomiast w sezonie wiosna-lato 2020 naturalność zdominowała również trendy w manicure. Detox manicure zyskuje bowiem coraz większą popularność w mediach społecznościowych, na czele z Instagramem. Stylizując paznokcie w ten sposób, zadbacie nie tylko o ich piękny wygląd, ale również kondycję. Co więcej, detox manicure to świetna opcja dla osób, które regularnie wykonują hybrydę w profesjonalnym nail barze, a teraz nie mogą skorzystać z usług profesjonalnej manicurzystki ze względu na pandemię koronawirusa. W czasie kwarantanny możecie urządzić sobie domowe spa, a przy okazji dać odetchnąć waszym paznokciom. Jak wykonać detox manicure? Tłumaczymy krok po kroku!

Modne paznokcie 2020: Detox manicure, czyli nowy trend w stylizacji paznokci. Pokochają go minimalistki i nie tylko

Detox manicure to coś więcej niż „zwykły” trend w stylizacji paznokci. W tym wypadku chodzi bowiem nie tylko o ich wygląd, ale również kondycję. Co zrobić, aby uzyskać efekt naturalnie pięknych paznokci? Na początku przygotujcie kąpiel regenerującą – podgrzejcie niewielką ilość wody z oliwą z oliwek i dodajcie kilka kropel soku z cytryny. Powstałą mieszankę przelejcie do miseczki i zanurzcie w niej dłonie. Po około 20 minutach wytrzyjcie swoje dłonie, a następnie za pomocą drewnianego patyczka odsuńcie skórki. Możecie je również wyciąć, ale zachowajcie przy tym szczególną ostrożność! Kolejny krok to dokładnie spiłowanie paznokci. W sezonie wiosna-lato 2020 najpopularniejsze są tak zwane migdałki, ale wybierzcie taki, w którym będzie wam najwygodniej. Czas sięgnąć po ulubiony olejek, który nałożycie na paznokcie (zwróćcie uwagę szczególnie na okolice ich nasady), a także na palce i dłonie. W tym wypadku najlepiej sprawdzi się olejek rycynowy, ale nie martwcie się, jeżeli akurat nie macie takiego w domu. Możecie wetrzeć inny olejek albo zwykłą oliwę z oliwek.

 

Na sam koniec pomalujcie paznokcie odżywką, która je wzmocni, doda im ładnego, ale naturalnego połysku, a także uodporni na działanie niektórych czynników zewnętrznych. Jaka odżywka sprawdzi się najlepiej? My jesteśmy wierne odżywkom do paznokci marki Eveline Cosmetics, które naprawdę świetnie działają. Znajdziecie ją m.in. poniżej. 

 

Jak ściągnąć hybrydę w domu? Podpowiadamy krok po kroku >>>