Modne paznokcie 2023, czyli...? Jeśli chodzi o najsilniejsze trendy w manicure, 2023 jest rokiem kontrastów. Na miano hitu zasługują zdobienia 3D, których popularność zawdzięczamy bohaterkom serialu „Euforia”. Nie za bardzo praktyczne, ale naprawdę spektakularne. Z drugiej strony triumfy święcą minimalistyczne stylizacje oraz tak zwana estetyka clean girl. Do tego dochodzą uniwersalne kolory i wzory, które po pierwsze: zawsze się sprawdzają, a po drugie: prawdopodobnie nigdy nam się nie znudzą. Do tego grona należy m.in. czerwień. Francuzki ją uwielbiają i regularnie dostarczają nam nowych inspiracji.   

Modne paznokcie 2023 w stylu Francuzek

Nazwa french manicure jest dość myląca. Najbardziej stylowe dziewczyny z Francji wcale nie lubią tego trendu. Zdecydowanie chętniej stawiają krótkie, bardzo lekko zaokrąglone paznokcie i, oczywiście, na naturalność. Często nakładają na nie odżywkę, by zadbać nie tylko o ich wygląd, ale również kondycję. Jeżeli już sięgają po lakiery do paznokci, to w odcieniach lekko transparentnej – mlecznej bieli, nude albo czerwieni. Ostatnia z wymienionych opcji cieszy się ostatnio wyjątkowo dużym zainteresowaniem. W ogóle nas to nie dziwi. Czerwone paznokcie są bardzo eleganckie, pasują do wielu elementów garderoby i sprawdzają się na co dzień, jak również na specjalne okazje. 

Modne kolory paznokci 2023 – czerwień w stylu Francuzek 

Oczywiście czerwień – czerwieni nierówna. Nie każdy odcień przypadnie do gustu Francuzkom. Chcąc się nimi zainspirować, w 2023 roku warto zwrócić uwagę na ciemniejsze i przygaszone wersje. Wiśniowa czerwień lub winna czerwień będą idealne. Jaśniejsze propozycje (np. te wpadające w pomarańczowy) też wchodzą w grę. Jednak należy podkreślić, że mieszkanki Francji zazwyczaj wybierają je wiosną albo latem. 

Czerwone paznokcie w stylu Francuzek – inspiracje 

Francuzki stawiają na klasykę. Nie podążają za zmieniającymi się jak w kalejdoskopie trendami w manicure. Dlatego czerwień na paznokciach noszą najchętniej w wersji solo. Nie łączą jej z innymi kolorami, wzorkami czy zdobieniami. Natomiast doskonale zdają sobie sprawę z tego, że odcienie czerwieni prezentują się ultra stylowo w towarzystwie złotej i minimalistycznej biżuterii. 

Na przestrzeni ostatnich lat Francuzki zdążyły przekonać wiele osób do właśnie takiego manicure. Dzięki temu w mediach społecznościowych, na czele z Instagramem nie brakuje interesujących inspiracji na czerwone paznokcie. Te naszym zdaniem najpiękniejsze możecie zobaczyć w galerii – poniżej.