Zastanawiasz się, jak łączyć kolory, by nie zaliczyć wpadki? Wystarczy skorzystać z naszych podpowiedzi. Modne połączenia kolorów na 2022 rok podpatrzyłyśmy na Instagramie, obserwując profile topowych influencerek. Wiemy więc, nie tylko jakie kolory cieszą się teraz największą popularnością, ale i jak je ze sobą zestawiać, by stylizacja wyglądała na droższą niż w rzeczywistości. Od razu dodają jej wyrafinowania! Spoiler: W tym sezonie klasyczne, stonowane odcienie odważnie łączymy z intensywnymi, wyrazistymi barwami. Zainspirujcie się!

Modne połączenia kolorów na 2022 – Dodają stylizacji wyrafinowania

Choć monochromatyczny look to najbezpieczniejsza opcja, kiedy chcemy wyglądać efektownie i elegancko (nie bez przyczyny branża mody ubiera się głównie na czarno), by uzyskać ten efekt, wcale nie trzeba rezygnować z kolorów – nawet tych najbardziej krzykliwych i intensywnych. Trzeba tylko wiedzieć, jak je do siebie dobrać. Podpowiadamy więc najbardziej wysmakowane połączenia. Zaczniemy jednak od obalenia kilku mitów, bo wśród modnych dziś połączeń kolorów są dziś takie, które do niedawna uważano za zabronione. Dotyczy to czerwonego i różowego, różu i zieleni, a także czerni i granatu. Zapomnijcie więc o zasadach przestrzeganych przez wasze babcie. I nie bójcie się eksperymentować. Albo po prostu skorzystajcie z naszych podpowiedzi.

Modne połączenia kolorów 2022: Strażacka czerwień i jasny brąz

To modne połączenie kolorów odkryłam intuicyjnie – po prostu na długą czerwoną sukienkę zarzuciłam ulubiony trencz. Trochę na zasadzie: dobre z dobrym zawsze musi być dobre. Sprawdziło się! Dowód? Ilość zebranych komplementów i ilość lajków pod zdjęciami na Instagramie. Zresztą nie tylko na moim profilu, ale i – a raczej przede wszystkim – influencerek, które zestawienie czerwieni z jasnym, kamelowym brązem lansują w social mediach. Cathy Hummels jest tego najlepszym przykładem. Nawet codzienny dzianinowy zestaw i pluszowy płaszcz w tym wydaniu wyglądają bardzo szykownie. Zresztą, zobaczcie same:

fot. Getty Images

Modne połączenia kolorów 2022: Trawiasta zieleń i liliowy fiolet

Influencerki – zwłaszcza mieszkanki Kopenhagi – przekonały nas także do tego, by do ultramodnego od kilku sezonów fioletu w jasnym, liliowym wydaniu nosić zieleń w intensywnym, trawiastym odcieniu. I to niezależnie od pory roku, bo to modne połączenie kolorów sprawdzi się przez okrągły rok. Wzorem jest tu Naaomi Ross, która dwa charakterystyczne kolory przełamała klasyczną czernią. Tym samym dodając im tylko szyku. 

Modne połączenia kolorów 2022: Zieleń i czerń

Zresztą z czernią wygląda rewelacyjnie też sama zieleń. Przekonuje o tym Annabel Rosendahl, której zdjęcie na Instagramie – w czarnych skórzanych spodniach i zielonym sztucznym futerku – polubiło ostatnio ponad 1600 osób! Wam też się podoba? 

PS. Z intensywną zielenią świetnie wygląda także czekoladowy brąz.

Zobacz także:

Modne połączenia kolorów 2022: Pomarańczowy i szary

Kolejne szlachetne i bardzo modne połączenie kolorów? Intensywny pomarańcz w duecie z szarością – niezależnie od tego czy postawicie na jasnoszary czy grafitowy. Tak nosi się choćby Linda Tol. Jak widać, minimalistki nie muszą stronić od intensywnych kolorów. Nie byłyby jednak sobą, gdyby ich nie zneutralizowały. To właśnie dzięki temu całość wygląda niezwykle elegancko. Ale i dodaje energii i poprawia nastrój! Nasza rada? Z intensywnie pomarańczowym kolorem zgra się także czerwień, ale tylko w zgaszonym wydaniu – brudnoczerwonym lub burgundowym – jak na zdjęciu głównym. To połączenie tak oryginalne, że na pewno będziecie zbierać komplementy. A przy tym wyglądać szykownie.

Modne połączenia kolorów 2022: Liliowy i biały

W zestawieniu modnych i eleganckich kolorów nie może zabraknąć też bieli. W tym sezonie można ją nosić od stóp do głów albo przełamać ją dodatkiem w żywym kolorze. Jessica Mercedes na przykład do białej kurtki i spodni włożyła szalik w kolorze różowym. Z bielą świetnie jednak wygląda także jasny fiolet – we wspomnianym już liliowym wydaniu. To połączenie kolorów jest tak modne, że występuje nawet na pojedynczych elementach garderoby, np. na płaszczach – a nawet piżamach – w szachownicę. Tę ostatnią w swojej szafie ma paryska it-girl Chloe Lecareux. Które modne połączenie kolorów 2022 podoba wam się najbardziej.