Tygodnie mody powstały przede wszystkim po to, żeby prezentować światu nowe propozycje ubrań i dodatków, a przy okazji także triki stylizacyjne. Za każdym razem są jednak dodatkowo źródłem urodowych wskazówek. Makijaże, fryzury, kolory włosów i paznokcie modelek mają ogromny wpływ na to, co potem same wybieramy. W końcu za wizerunkiem prezentujących kolekcje osób stoją najlepsi wizażyści i wizażystki. Z tego powodu chcąc wyczarować modny makijaż oczu na jesień-zimę 2022/2023 warto wesprzeć się fotografiami z wybiegów. Tusz do rzęs, eyeliner i cienie do powiek od razu pójdą w ruch. Wybrałyśmy 5 ciekawych inspiracji, które same chciałybyśmy zobaczyć stając przed lustrem.

[Makijaż oczu na jesień-zimę 2022/2023]: Czarne rzęsy

Wybiegowe trendy dotyczą każdego detalu związanego z makijażem. Analizę można zatem zacząć od przyjrzenia się, w jaki sposób są wykorzystywane najczęściej wybierane przez nas kosmetyki. Dlatego na pierwszy ogień idzie tusz do rzęs. Jeżeli chodzi o makijaż oczu, to trudno znaleźć bardziej podstawowy produkt. Jak zatem prezentowały się rzęsy modelek podczas pokazów kolekcji na jesień-zimę 2022/2023? Okazuje się, że wizażystki i wizażyści obierali głównie dwie drogi. Jedni decydowali się na nagie rzęsy (Valentino, Acne Studios, Balmain, Erdem). Drudzy natomiast stawiali na klasykę w czystej postaci – czarny tusz do rzęs (Bronx & Banco, GCDS, Giorgio Armani, Mark Fast, Brandon Maxwell). Jeżeli zatem chcesz podkreślić spojrzenie w sezonie jesień-zima 2022/2023, to stary i sprawdzony sposób może okazać się najlepszy.

Brandon Maxwell Fot. ImaxTree

[Makijaż oczu na jesień-zimę 2022/2023]: Kolorowe powieki

Trendy urodowe na jesień-zimę 2022/2023 jasno wskazują, że ten sezon będzie należał do kolorowych powiek. Na wybiegach pojawiła się masa inspiracji. To właśnie dzięki nim możemy dowiedzieć się, które odcienie warto wypróbować, choć oczywiście są to tylko wskazówki. Barbiecore na oczach to propozycja od Valentino, Lanvin i Bronx & Banco. Kobalt na powiekach modelek był widoczny u Saint Laurent, Dion Lee i Fashion East. Popularne były też jaśniejsze odcienie niebieskiego. Inspirację właśnie z nimi zaprezentowała ostatnio Kendall Jenner, której makijażystka wymalowała na powiekach niebieską walentynkę. Jeżeli zatem szukasz pomysłu na wyrazisty make-up, to kolorowe cienie do powiek będą strzałem w dziesiątkę.

Valentino Fot. ImaxTree

[Makijaż oczu na jesień-zimę 2022/2023]: Kocie oczy

Kocie oczy to jeden z tych trendów w makijażu oka, do którego wracamy właściwie w każdym sezonie. Jeżeli zatem zastanawiasz się, jak użyć eyelinera jesienią i zimę 2022/2023 to właśnie to najprostsze rozwiązanie, może okazać się najlepsze. Ten klasyk, którego historia sięga czasów starego hollywoodzkiego glamour, kojarzy się przede wszystkim z charakterystyczną czarną kreską. Tak właśnie ten trend lansowali Eudon Choi, Roberto Cavalli i The Blonds. Inni wizażyści i wizażystki zdecydowali się na tchnięcie w niego trochę nowości i postanowili pokazać kocie oczy w kolorze. W tym celu sięgnęli po kolorowe eyelinery lub do czarnych kresek dodali trochę barwnych cieni. Tego typu inspiracji można szukać w kolekcjach Christian Siriano i Emporio Armani.

Eudon Choi Fot. ImaxTree

Zobacz także:

[Makijaż oczu na jesień-zimę 2022/2023]: Smoky eyes

Przydymione oko to przede wszystkim świetna opcja na makijaż wieczorowy, ale jak zawsze wszystko zależy od naszego stylu, więc nie jest wykluczony także jako opcja na dzień. Zwłaszcza patrząc na wszystkie inspiracje z wybiegów, które jasno wskazują, że smoky eyes to przebój na jesień-zimę 2022/2023. Ten trend w makijażu oka trudno było przeoczyć na wybiegach Versace, Jason Wu i Prabal Gurung. Być może wkrótce zobaczymy go także w odbiciu lustra. Dodatkowe inspiracje w tym temacie można zaczerpnąć od Julii Fox.

Versace Fot. ImaxTree

[Makijaż oczu na jesień-zimę 2022/2023]: Geometryczne kreski

Wizażyści i wizażystki przygotowując wybiegowe makijaże mogą dać upust swojej fantazji. Tym razem malowali esy floresy z pomocą eyelinerów. Geometryczne kreski pod i nad powiekami w prostej lub miękko zakrzywionej wersji okazały się bardzo efektowanym sposobem na podrasowanie makijażu. Jak dokładnie to wyglądało? Polecamy sprawdzić na fotografiach z pokazów Roksanda, Anna Sui, Paul & Joe i Maitrepierre.

Anna Sui Fot. ImaxTree