Trendy urodowe na jesień-zimę 2022/2023 dają nam dużo makijażowych wskazówek. Podpowiedzi z wybiegów zresztą można już zobaczyć na twarzach influencerek. Jeden z trendów jeszcze przed nadejściem jesieni zaczęła lansować Kendall Jenner. Jej makijażystka, Mary Phillips, na swoim Instagramie pokazała nie tylko rezultaty, ale również podzieliła się nazwą takiego makijażu. Niebieska walentynka, którą wymalowała na powiekach modelki, to bardzo prosty, ale zarazem efektowny sposób na podrasowanie jesiennego makijażu. Do tego warto pamiętać, że sprawdzi się o każdej porze roku, co udowadnia Kendall Jenner nosząca go już latem. Jak dokładnie zafundować sobie niebieską walentynkę? Będzie do tego potrzebny tylko jeden kosmetyk do makijażu.

Niebieska walentynka – trend makijażowy na jesień-zimę 2022/2023

Pozycja numer 6 na naszej liście trendów makijażowych na jesień-zimę 2022/2023 to kolorowe cienie do powiek. Pisaliśmy o nich już w ubiegłym sezonie, bo wtedy też stanowiły silną inspirację z wybiegów. Teraz ten trend może tylko przybrać na sile. Widać było to już podczas tygodni mody. Powieki ozdobione różem współgrającym z estetyką barbiecore u Valentino, Lanvin i Poster Girl. Kobaltowe powieki lansowane przez Saint Laurent, Fashion East i Dion Lee lub jaśniejsze odcienie niebieskiego prosto z kolekcji Kim Shui i Christian Siriano. To właśnie te ostatnie musiały wywrzeć ogromne wrażenie na Mary Phillips. Ceniona makijażystka gwiazd, która dba między innymi o make-up Jennifer Lopez, Kim Kardashian i Hailey Bieber, zaprezentowała to na twarzy Kendall Jenner. Powieki modelki ozdobiła cieniem w chłodnym odcieniu błękitu. Zdjęcie podpisała jako niebieską walentynkę, która teraz z pewnością ma szansę urosnąć do rangi trendu sezonu. Z namaszczeniem takiej artystki i wsparciem powiek Kendall Jenner to nic trudnego.

 

 

Niebieska walentynka – jaki cień do powiek wybrać na jesień-zimę 2022/2023?

Trzymając się trendu lansowanego na wybiegach, który dodatkowo otrzymał wsparcie makijażystki gwiazd, nie mamy wątpliwości, że szukając nowych i świeżych rozwiązań, warto sięgnąć właśnie po niebieską walentynkę. Odpowiedź na pytanie, jaki cień do powiek wybrać na jesień-zimę 2022/2023, jest zatem niezwykle prosta. Wystarczy sięgnąć po jasny i chłodny odcień niebieskiego. Cienie do powiek w takim kolorze wcale nie należą do rzadkości. Do tego można je znaleźć w wielu wersjach, więc także w tej, z której korzysta nam się najwygodniej. Niebieski cień do powiek w kamieniu, kremie lub kredce – każda z tych opcji może sprawdzić się podczas odtwarzania makijażu Kendall Jenner. Jeżeli chcesz tchnąć odrobinę świeżości w swój dotychczasowy make-up to kolorowe cienie będą świetnym rozwiązaniem. Nawet jeżeli nie jesteś fanką lodowego błękitu, to jest masa innych kolorów, które także sprawdzi się w tej roli.