W HBO GO nie brakuje serialowych nowości, którymi możemy umilać sobie czas pandemii. Na platformie streamingowej dostępny jest m.in. świetny Spisek przeciwko Ameryce zrealizowany na podstawie powieści Philipa Rotha o tym samym tytule, 3. sezon wielokrotnie nagradzanej Obsesji Eve oraz Ucieczka  – nowa produkcja, za którą stoi twórczyni głośnej Fleabag, czyli Phoebe-Waller Bridge. Do tej listy należy także dopisać Mrs. America, serial który startuje z lekkim opóźnieniem, bo jego premiera początkowo zaplanowana była na 15 kwietnia, a ostatecznie przesunięto ją o 3 dni.

Mrs. America przedstawia historię ruchu walczącego w latach 70. XX wieku w Stanach Zjednoczonych o ratyfikację Equal Rights Amendment, czyli poprawki do amerykańskiej konstytucji dającej równe prawa wszystkim obywatelom bez względu na płeć oraz o sprzeciwiającym się temu środowisku konserwatystek z Phyllis Schlafly na czele. W słynną amerykańską feministkę w Mrs. America wciela się dwukrotna zdobywczyni Oscara, Cate Blanchett. Nowy serial na HBO GO to wielki powrót Blanchett na mały ekran, ponieważ ostatni raz australijska aktorka pojawiła się w telewizyjnej produkcji na początku lat 90., kiedy jej kariera dopiero się rozwijała.

„The Eddy” – Netflix pokazał zwiastun nowego serialu. A w nim śpiewająca Joanna Kulig! >>>

Mrs. America  – nowy serial z Cate Blanchett od kwietnia w HBO GO

Serial Mrs. America przybliży nam nie tylko postać Schlafly, która w marcu 2016 roku na kilka miesięcy przed swoją śmiercią (zmarła we wrześniu) przekonywała Amerykanów, że Donald Trump to jedyny słuszny kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych, ale również inne słynne nazwiska stojące w opozycji do konserwatywnej działaczki. Mamy tutaj na myśli słynne feministki drugiej fali, czyli Glorę Steinem (w tej roli zobaczymy Rose Byrne), Betty Friedan (Tracey Ullman), Shirley Chisholm (Uzo Aduba znana wam doskonale z Orange Is The New Black z roli Suzanne aka Crazy Eyes) Bellę Abzug (Margo Martindale) oraz Jill Ruckelshaus (Elizabeth Banks). Serial dostępny na HBO GO przybliży wam, w jaki sposób kształtowała się amerykańska scena polityczna oraz jak doszło do powstania chrześcijańskiej organizacji Moral Majority, która od początku działalności za swoich największych uznawała feministki czy mniejszości seksualne.

Twórcami Mrs. America są showrunnerka Dahvi Waller (Mad Men), nominowana do Oscara Stacey Sher (Django, Erin Brockovich), Coco Francini, Cate Blanchett oraz Anna Boden i Ryan Fleck (Kapitan Marvel, serial Billions), którzy wyreżyserowali cztery odcinki serialu, w tym dwa pierwsze. W obsadzie znaleźli się także Sarah Paulson, John Slattery, Jeanne Tripplehorn, Ari Graynor, Melanie Lynskey oraz Kayli Carter. Serial liczy 9 odcinków, a począwszy od 18 kwietnia kolejne epizody będą miały premierę na HBO GO co tydzień. Z kolei premiera pierwszego odcinka serialu na antenie HBO zaplanowana została na 1 maja na godz. 21:10.
 


Seriale, które warto zobaczyć i nadrobić zaległości z klasyki >>>

Zobacz także: