Retrogradacja Merkurego w Pannie trwa i coraz mocniej na nas wpływa. Co to oznacza, jak poradzić sobie z chaosem, który powoduje i czy ma jakiekolwiek dobre strony? Sprawdzamy.

Merkury w retrogradacji - co to oznacza?

Retrogradacja Merkurego to zjawisko występujące trzy-cztery razy do roku. W praktyce chodzi o ruch Merkurego, który w pewnym okresie jest szybszy niż ruch Ziemi, a zatem wydaje nam się jakby cofał się na niebie, co de facto tylko iluzją optyczną. I mimo, że wszystkie ciała niebieskie, poza Słońcem i Księżycem, mogą być w ruchu wstecznym, ale to właśnie wpływ Merkurego - zdaniem ekspertów - odczuwamy najmocniej.

Według astrologów Merkury rządzi komunikacją, wiadomościami, podróżami, technologią, a nawet plotkami, co w praktyce oznacza, że ​​gdy jest w retrogradacji, możemy spodziewać się całej masy nieszczęść, które opierają się przede wszystkim na problemach komunikacyjnych i wynikających z nich nieporozumień.

Retrogradacja Merkurego w Pannie - czego się spodziewać?

Retrogradacja Merkurego w Pannie potrwa 23 sierpnia do 15 września. Ruch wsteczny, który następuje, ma według świata astrologicznego negatywny wydźwięk. Potencjalne problemy, jakie może spowodować to m.in.:

  • problemy komunikacyjne w przyjaźniach i związkach,
  • ogólne nieporozumienia z ludźmi, także obcymi,
  • poczucie niepokoju i niestabilności.

W tym roku znaki ziemskie, czyli Koziorożec, Byk i Panna będą najbardziej dotknięte obecnością Merkurego w retrogradacji.

Według Tarot.com dotknięte zostaną wszystkie obszary ich życia - praca, zdrowie i relacje. Oznacza m.in. opóźnienia, niedotrzymywanie terminów, a także trudności w komunikacji w relacjach osobistych i zawodowych. Biorąc pod uwagę, że zarówno Merkury, jak i Panna są powiązane z informacjami, w tym czasie nieporozumienia mogą pojawić się właściwie na każdym polu, a do tego pojawi się ogólnie poczucie braku celu.

Ta retrogradacja Merkurego jest tak mocna ze względu na występowanie w Pannie. To znak, który czepia się szczegółów, krytykuje i ceni doskonałość – wyjaśnia astrolożka, Betty Andrews i dodaje: Energia jest dodatkowo wzmacniana, gdy wiele planet znajduje się w retrogradacji, co odbija się w różnych obszarach życia i komplikuje dynamikę.

Zobacz także:

Według Andrews nie tylko Merkury wejdzie w retrogradację, ale inne planety również będą w retrogradacji.

Do Merkurego dołączą Neptun, Uran, Jowisz, Wenus (w części), Saturn i Pluton – mówi astrolożka. To duży „zestaw” retrogradacji zachodzących jednocześnie. Połączenie tworzy kosmiczny koktajl energii.

Podczas retrogradacji Merkurego możemy czuć wielokierunkowe przeciążenie – być proszeni o ponowną ocenę, zmienienie czegoś, naprawienie. Atmosfera może być przepełniona introspekcją i wielu z nas będzie odczuwać potrzebę zagłębienia się w swoje relacje, przeanalizowanie ścieżek życiowych. Połączone energie zachęcają również do wewnętrznej refleksji - podkreśla Betty Andrews.

Retrogradacja Merkurego w Pannie - jak sobie z nią poradzić i czy może przynieść coś dobrego?

Według Betty Andrews retrogradacja Merkurego może przynieść nam coś dobrego. To bowiem idealny czas na zastanowienie się nad sobą i upewnienie się, że podążasz właściwą ścieżką.

Chociaż może się to wydawać przytłaczające, trzeba pamiętać, że w retrogradacjach nie chodzi tylko o przeszkody, ale i o pomoc w rozwoju. To sposób, w jaki wszechświat mówi: »Poświęć chwilę, oddychaj i upewnij się, że ustawiłeś się w jednej linii ze swoją prawdziwą północą«. Podjęcie tego okresu z otwartym sercem, cierpliwością i odrobiną zdolności adaptacyjnych może prowadzić do głębokich spostrzeżeń i trwałych pozytywnych zmian.

Tego wypatrujcie i nie odrzucajcie:

  • Retrogradacja Merkurego w Pannie zwiększa koncentrację na szczegółach, co skłania do ponownej oceny przeoczonych aspektów w projektach i komunikacji,
  • Retrogradacja Merkurego w Pannie to czas na ponowną ocenę swoich nawyków i wyeliminowanie złych.

1. Nie panikuj

Należy pamiętać, że potencjalne skutki retrogradacji Merkurego są ostatecznie teoretyczne. Nie należy panikować. Problemy komunikacyjne, czy ogólne poczucie zagubienia można opanować. Stresowanie się potencjalnymi problemami ostatecznie niczego nie zmieni, więc najlepszym wyjściem jest danie sobie czasu na spokojne rozmowy i spowolnienie tempa.

2. Udoskonal swoją komunikację

Biorąc pod uwagę, że planeta Merkury rządzi komunikacją w każdej formie, czy to w formie pisemnej, czy mówionej, postaraj się zwrócić większą uwagę na to, co i jak piszesz i mówisz. Przeczytaj dwa razy, zanim w emocjach odpiszesz. Upewnij się, że w twoim komunikacie nie ma miejsca na nieporozumienia.

3. Wstrzymaj się z poważnymi rozmowami

Daj sobie na wstrzymanie ze wszystkimi ważnymi rozmowami, które będą miały na ciebie długoterminowy wpływ. Nie rozdrapuj starych ran, tylko dlatego, że coś ci się wydaje, chociaż nie masz pewności.

4. Planuj, sprawdzaj, ale staraj się zachowywać elastyczność

Jeśli tylko możesz, daj sobie trochę swobody. Rób wszystko, co możesz, aby nie czuć presji. Planujesz podróż pociągiem? Uwzględnij dziesięć dodatkowych minut na wypicie kawy, ewentualne opóźnienia. Nie masz pewności co do nowej umowy lub porozumienia, które musisz podpisać? Poświęć trochę czasu na sprawdzenie jej przed podjęciem jakichkolwiek decyzji. Chociaż nie możesz całkowicie zawiesić swojego życia, miej sensowne plany awaryjne.

5. Weryfikuj, w co inwestujesz swoją energię

Retrogradacja Merkurego to odpowiedni czas, aby spojrzeć wstecz i zastanowić się nad tym, w co inwestujesz swój czas i energię. Jeśli czujesz, że je marnujesz - podejmij działania, aby tego nie robić i znaleźć coś, na co warto je poświęcić.

Ten artykuł pojawił się pierwotnie na glamour.co.uk