Powiedzmy sobie szczerze: oglądając serial, dość szybko wyrabiamy zdanie na temat poszczególnych bohaterów. Niektórzy od razu wzbudzają naszą sympatię. A kolejne odcinki czy sezonu utwierdzają nas w przekonaniu, że moglibyśmy się z nimi zaprzyjaźnić (albo stworzyć szczęśliwy związek). Z kolei inni działają na nas jak płachta na byka. Warto zauważyć, że bardzo często to właśnie oni nadają tempo akcji, a także urozmaicają poszczególne wątki.

Oczywiście każda i każdy z nas jest inny, w związku z czym lubimy (lub nie) różnych bohaterów. Istnieje jednak kilka takich postaci, które denerwują zdecydowaną większość widzów popularnych seriali. Do tego grona należą m.in. Vanessa Abrams z Plotkary, a także Arturo Román, czyli jeden z bohaterów Domu z papieru. Kto jeszcze? Sprawdźcie poniżej.

Najbardziej irytujące postacie z serialu Plotkara

Jedną z najbardziej denerwujących postaci w Gossip Girl jest wspomniana już wcześniej Vanessa Abrams. Przyjaciółka Dana Humphreya lubiła namieszać! Fani Plotkary przyznają również, że irytowała ich… Serena van der Woodsen. Co ciekawe, mają jej sporo do zarzucenia, m.in. zdrady, manipulację, liczne kłamstwa, a także niepoważne podejście do nauki. Kolejną bohaterką, która działała im na nerwy, jest Jenny Humphrey. Okazuje się, że wielu widzów odetchnęło z ulgą, gdy Mała J skończyła szkołę i opuściła Upper East Side na dobre.

Dom z papieru – najbardziej irytujące bohaterki i bohaterowie

Dom z papieru to kolejny serial, w którym jedną z najbardziej irytujących okazała się… główna bohaterka. Widzowie zgodnie przyznają, że momentami nie mogli znieść zachowania Tokio. Mówiąc o denerwujących postaciach, wskazywali także Arturo Romána, czyli dyrektora hiszpańskiej Mennicy Narodowej. Bohater denerwował także Denvera, który zaczął przezywać go „Arturito”. Uważacie, że pasuje do niego to przezwisko? Naszym zdaniem tak! Irytującą dla wielu fanów Domu z papieru postacią okazała się również Alicia Sierra – inspektor, która słynie ze swojej bezwzględności i niechęci do Profesora oraz jego drużyny.

Gra o tron – oto postacie, które działają widzom na nerwy

Powiedzieć, że Joffrey Baratheon jest irytującą postacią, to tak jakby nic nie powiedzieć. Wielu fanów Gry o tron przyznaje, że nienawidziła młodego króla. Anty-fani tego bohatera zwracają uwagę m.in. na nadużywanie przez niego władzy, jak również na mordowanie ludzi bez konkretnego powodu bądź dla własnej przyjemności. Zauważają też, że Joffrey to strasznie rozpieszczony dzieciak. Wielu widzów irytował także Ramsay Bolton. Podobnie jak Joffrey Baratheon, był on bezwzględny i bardzo brutalny. Na tej podstawie można stwierdzić, że Sansa Stark zdecydowanie nie miała szczęścia do mężczyzn, za których przychodziło jej wychodzić za mąż. Na szczęście to tylko fikcja.

Najbardziej irytujące postacie z Riverdale

W Riverdale nie brakuje irytujących postaci, które „przewijają się” przez poszczególne sezony hitowej produkcji. Do grona tych najbardziej denerwujących bohaterek i bohaterów z całą pewnością należą Edgar Evernever, a także jego żona – Evelyn Evernever, która bardzo długo podawała się za córkę założyciela tajemniczej Farmy. Fani serialu przyznają także, że nie lubią Penelope Blossom (przypomnijmy, że matka Cheryl próbowała zaszkodzić mieszkańcom miasteczka w 3. sezonie produkcji) i Hala Coopera. Seryjny morderca, który posługiwał się pseudonimem „The Black Hood” zamordował wiele osób, a do tego zręcznie manipulował swoją młodszą córką – Betty Cooper. Kto najbardziej irytował widzów w ostatnim sezonie Riverdale? Podium należy do dyrektora Holdena Honeya, Breta Wallisa oraz Donny Sweett.

Więcej irytujących postaci znajdziecie w naszej galerii – na górze strony. Jesteśmy bardzo ciekawe, czy te bohaterki i bohaterowie wam również działają na nerwy.

Polscy aktorzy w zagranicznych serialach Netflixa i nie tylko. Kto zagrał największą rolę? >>>