Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany twórców Riverdale. W marcu tego roku okazało się, że jeden z członków ekipy filmowej został zakażony Covid-19. W związku z tym prace na planie serialu musiały zostać przerwane jeszcze przed oficjalną kwarantanną. 4. sezon Riverdale zakończył się niespodziewanie – niestety wbrew pierwotnym założeniom twórców serialu nie dowiedzieliśmy się, kto podgląda mieszkańców mrocznego miasteczka. Nie zobaczyliśmy również głównych bohaterów na ich balu maturalnym, o który tak walczyli z dyrektorem Honey’em. Twórcy nie rozwiązali niestety najważniejszych wątków, co zaostrzyło nasz apetyt na więcej, a sytuacja spowodowana pandemią mocno testuje naszą cierpliwość. Ale spokojnie! Okazuje się, że twórcy chcą doprowadzić te wątki do końca na początku kolejnego sezonu serialu. Jest więc na co czekać. Istnieje jednak ryzyko, że premiera 5. sezonu znowu się opóźni... Poniżej znajdziecie wszystko, co wiemy o Riverdale5. 

Riverdale 5 – data premiery

Premierę 5. sezonu Riverdale zaplanowano na jesień 2020. Niestety w związku z pandemią koronawirusa i zawieszeniem prac na planie serialu data premiery musiała zostać przełożona. Prawdopodobnie nowe odcinki Riverdale zostaną wyemitowane w telewizji CWW w styczniu 2021 roku. Kiedy trafią na platformę Netflix? Zazwyczaj mogliśmy oglądać nowe odcinki niedługo po telewizyjnej premierze, jednak amerykańskie media podały informację o tym, że Riverdale 5 może pojawić się na Netflixie z nawet 3-miesięcznym opóźnieniem – przynajmniej w Stanach Zjednoczonych. Nie mamy więc pewności, jak będzie z 5. sezonem. Jeśli tylko pojawią się na ten temat oficjalne informacje, damy Wam znać – aktualizujemy ten artykuł na bieżąco!

Riverdale 5 – co się wydarzy w nowym sezonie?

Na początku 5. sezonu Riverdale główni bohaterowie wezmą udział w balu maturalnym i oficjalnie zakończą swoją przygodę z liceum. Następnie twórcy serialu zabiorą nas w pewnego rodzaju podróż w czasie. Roberto Aguirre-Sacasa przyznał w rozmowie z portalem TV Line, że w kolejnych odcinkach Riverdale 5 zobaczymy Betty, Jugheada, Archie'go, Veronicę i innych bohaterówktórzy rozjechali się po różnych częściach świata, a teraz wiodą prawdziwe – dorosłe życie. Będą w podobnym wieku do odtwórców głównych ról, dzięki czemu całość będzie prezentowała się realniej.

Riverdale 5 – zmiany w obsadzie

W lutym 2020 roku dowiedzieliśmy się o zmianach w obsadzie. Skeet Ulrich, czyli odtwórca roli FP Jonesa i Marisol Nichols, która przez ostatnie lata wcielała się w rolę Hermione Lodge, poinformowali, że odchodzą z Riverdale. Prace na planie serialu zapamiętają jako świetną zabawę, a zarazem bardzo cenne doświadczenie. Ale przyszedł czas na kolejne wyzwania. Twórcy produkcji uszanowali decyzję aktorów. Jak potoczą się ich losy w serialu? To kolejna zagadka. Mamy nadzieję, że dowiemy się tego już niedługo!

Riverdale: KJ Apa zdradził, że serial będzie miał aż 7 sezonów >>>