Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany twórców Riverdale. W marcu tego roku okazało się, że jeden z członków ekipy filmowej został zakażony Covid-19. W związku z tym prace na planie serialu musiały zostać przerwane jeszcze przed oficjalną kwarantanną. 4. sezon Riverdale zakończył się niespodziewanie – niestety wbrew pierwotnym założeniom twórców serialu nie dowiedzieliśmy się, kto podgląda mieszkańców mrocznego miasteczka. Nie zobaczyliśmy również głównych bohaterów na ich balu maturalnym, o który tak walczyli z dyrektorem Honey’em. Ale spokojnie. Okazuje się, że twórcy chcą doprowadzić te wątki do końca na początku kolejnego sezonu serialu. Co jeszcze wiemy o Riverdale5?

Riverdale 5 – co się wydarzy w nowym sezonie?

Na początku 5. sezonu Riverdale główni bohaterowie wezmą udział w balu maturalnym i oficjalnie zakończą swoją przygodę z liceum. Następnie twórcy serialu zabiorą nas w pewnego rodzaju podróż w czasie. Roberto Aguirre-Sacasa przyznał w rozmowie z portalem TV Line, że w kolejnych odcinkach Riverdale 5 zobaczymy Betty, Jugheada, Archie'go, Veronicę i innych bohaterówktórzy rozjechali się po różnych częściach świata, a teraz wiodą prawdziwe – dorosłe życie. Będą w podobnym wieku do odtwórców głównych ról, dzięki czemu całość będzie prezentowała się realniej.

Riverdale 5 – zmiany w obsadzie

W lutym 2020 roku dowiedzieliśmy się o zmianach w obsadzie. Skeet Ulrich, czyli odtwórca roli FP Jonesa i Marisol Nichols, która przez ostatnie lata wcielała się w rolę Hermione Lodge, poinformowali, że odchodzą z Riverdale. Prace na planie serialu zapamiętają jako świetną zabawę, a zarazem bardzo cenne doświadczenie. Ale przyszedł czas na kolejne wyzwania. Twórcy produkcji uszanowali decyzję aktorów. Natomiast na razie nie zdradzają, jak potoczą się ich losy w serialu.

Riverdale 5 – data premiery

Premierę 5. sezonu Riverdale zaplanowano na jesień 2020. Niestety w związku z pandemią koronawirusa i zawieszeniem prac na planie serialu data premiery musiała zostać przełożona. Prawdopodobnie nowe odcinki Riverdale zostaną wyemitowane w telewizji CWW w styczniu 2021 roku. Przewidujemy, że przysłowiową chwilę później pojawią się również na platformie Netflix. Nie możemy się już doczekać, a wy?

Riverdale: KJ Apa zdradził, że serial będzie miał aż 7 sezonów >>>