Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany twórców Riverdale. W marcu ubiegłego roku okazało się, że jeden z członków ekipy filmowej został zakażony Covid-19. W związku z tym prace na planie serialu musiały zostać przerwane jeszcze przed oficjalną kwarantanną. 4. sezon Riverdale zakończył się niespodziewanie – niestety wbrew pierwotnym założeniom twórców serialu nie dowiedzieliśmy się, kto podgląda mieszkańców mrocznego miasteczka. Nie zobaczyliśmy również głównych bohaterów na ich balu maturalnym, o który tak walczyli z dyrektorem Honey’em. Twórcy nie rozwiązali niestety najważniejszych wątków, co zaostrzyło nasz apetyt na więcej, a sytuacja spowodowana pandemią mocno przetestowała naszą cierpliwość. Na szczęście wszystkie - najważniejsze wątki doprowadzono do końca. Przed nami zupełnie nowy rozdział. W kolejnych odcinkach Riverdale 5 będziemy mogli sprawdzić, jak zmieniło się życie głównych bohaterek i bohaterów po 7-letnim przeskoku czasowym, który został zapowiedziany przez twórców serialu już kilka miesięcy temu. Uwaga, w życiu Betty, Jugheada, Veroniki, Archiego, Cheryl i Toni naprawdę wiele się zmieni. 

Riverdale 5 – co się wydarzy w nowym sezonie? Fabuła

Na początku 5. sezonu Riverdale główni bohaterowie wezmą udział w balu maturalnym i oficjalnie zakończą swoją przygodę z liceum. Następnie twórcy serialu zabiorą nas w pewnego rodzaju podróż w czasie. Roberto Aguirre-Sacasa przyznał w rozmowie z portalem TV Line, że w kolejnych odcinkach Riverdale 5 zobaczymy Betty, Jugheada, Archie'go, Veronicę i innych bohaterówktórzy rozjechali się po różnych częściach świata, a teraz wiodą prawdziwe – dorosłe życie. Według oficjalnych informacji, zaplanowany przez twórców przeskok czasowy będzie wynosił aż siedem lat. Oznacza to, że bohaterowie serialu będą (mniej więcej) w tym samym wieku, co odtwórcy głównych ról. Dzięki temu całość będzie prezentowała się realniej. 

Riverdale 5: zwiastun nowych odcinków 

Kilka dni temu w sieci pojawił się zwiastun kolejnych odcinków Riverdale 5. Co zmieniło się w życiu głównych bohaterek i bohaterów przez siedem lat poza mrocznym miasteczkiem? Z niespełna minutowego wideo dowiadujemy się, że Riverdale jest w ruinie. Do katastrofy doprowadził (oczywiście) Hiram Lodge. Chcąc je odbudować, Archie postanawia skontaktować się z Betty, Veroniką, Jugheadem, Cheryl oraz Toni. Film możesz obejrzeć poniżej.  

 

Riverdale 5: przeskok czasowy. Co zmieni się w życiu bohaterek i bohaterów?

Jak już wspominałyśmy, przeskok czasowy w Riverdale 5 wyniesie (aż) siedem lat. Informacje na ten temat potwierdziła m.in. Lili Reinhart w rozmowie z Jimmym Fallonem. Odtwórczyni roli Betty Cooper przyznała, że bardzo cieszy ją fakt, że nie będzie grała już nastolatki, tylko 25-letnią kobietę. Jak się okazuje, pozostałym odtwórcom głównych ról towarzyszą podobne odczucia.

W życiu bohaterek i bohaterów Riverdale 5 naprawdę sporo się zmieni. Jak się okazuje, Archie wstąpi do wojska i pojedzie na wojnę. Betty pójdzie w ślady starszego brata i wstąpi w szeregi FBI. Będzie musiała się także zmierzyć z kolejną traumą. Z kolei Jughead zostanie pisarzem, a tym samym spełni swoje marzenia. Niestety wszystko wskazuje na to, że dopadnie go kryzys twórczy. Co więcej, w mediach pojawiły się informacje na temat nowej dziewczyny Jugheada. Bardzo możliwe, że w rolę Jessiki wcieli się Nina Dobrev, która zyskała międzynarodową sławę dzięki udziałowi w serialu Pamiętniki wampirów

Zobacz także:

Nina Dobrev dołączy do obsady „Riverdale 5”? Wiemy, kogo miałaby zagrać! >>>

Riverdale 5: Veronica Lodge weźmie ślub! Wiemy, kto zagra jej męża 

Co u Veroniki Lodge? Przygotuj się na prawdziwą rewolucję!  Kilka dni przed premierą Riverdale 5 serwis Deadline ujawnił szczegóły dotyczące nowego sezonu popularnego serialu. Jak się okazuje, jedna z głównych bohaterek weźmie ślub. Veronica Lodge, bo właśnie o nią chodzi, wyjdzie za Chada Gekko – kontrolującego, zazdrosnego o wszystko mężczyznę, przysłowiowego samca alfa, który pracuje na Wall Street. Z doniesień portalu wynika, że nowy bohater nie będzie potrafił (albo nie będzie chciał) zaakceptować przyjaźni swojej żony z Archiem Andrewsem, która najwyraźniej przetrwa próbę czasu. Wszystko wskazuje na to, że nie polubimy nowego bohatera serialu. Kto zagra męża Veroniki Lodge? W rolę Chada Gekko, a tym samym serialowego partnera Camili Mendes wcieli się Chris Mason. 29-letni aktor ma na swoim koncie udział w kilku filmach i serialach. Możesz kojarzyć go m.in. z Akademii wampirów.   

Riverdale: KJ Apa zdradził, że serial będzie miał aż 7 sezonów >>>

Riverdale 5 – zmiany w obsadzie

W lutym 2020 roku dowiedzieliśmy się o zmianach w obsadzie. Skeet Ulrich, czyli odtwórca roli FP Jonesa i Marisol Nichols, która przez ostatnie lata wcielała się w rolę Hermione Lodge, poinformowali, że odchodzą z Riverdale. Prace na planie serialu zapamiętają jako świetną zabawę, a zarazem bardzo cenne doświadczenie. Ale przyszedł czas na kolejne wyzwania. Twórcy produkcji uszanowali decyzję aktorów. Jak potoczą się ich losy w serialu? To kolejna zagadka. Mamy nadzieję, że dowiemy się tego już niedługo!

Riverdale 5: wszystko, co wiemy o nowym sezonie serialu

Riverdale 5 – data premiery

Pierwotnie premiera 5. sezonu Riverdale miała odbyć się jesienią 2020. Niestety w związku z pandemią koronawirusa i zawieszeniem prac na planie serialu data premiery musiała zostać przełożona. Emisja nowych odcinków Riverdale rozpoczęła się dopiero na początku tego roku, a konkretnie 20 stycznia 2021. Fani produkcji z USA mogą oglądać je w każdą środę o godz. 21:00 w telewizji CW. Natomiast subskrybenci Netfliksa dzień po oficjalnej premierze. Wszystkie epizody trafiają na popularną platformę streamingową w czwartki o godz. 9:00. Jesteś na bieżąco ze wszystkimi odcinkami?

Riverdale 5 - odcinek 1. Co się wydarzy?

W sierpniu 2020 roku twórca serialu Roberto Aguirre-Sacasa opublikował na Instagramie zdjęcie z planu Riverdale 5. Widzimy na nim Cheryl (Madelaine Petsch) oraz Toni (Vanessa Morgan) podczas balu maturalnego. Z opisu fotografii jednoznacznie wynika, że w pierwszym odcinku 5. sezonu główni bohaterowie będą bawić się na szkolnej imprezie, a następnie (prawdopodobnie) raz na zawsze pożegnają się z mrocznym miasteczkiem.