Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany twórców Riverdale. W marcu tego roku okazało się, że jeden z członków ekipy filmowej został zakażony Covid-19. W związku z tym prace na planie serialu musiały zostać przerwane jeszcze przed oficjalną kwarantanną. 4. sezon Riverdale zakończył się niespodziewanie – niestety wbrew pierwotnym założeniom twórców serialu nie dowiedzieliśmy się, kto podgląda mieszkańców mrocznego miasteczka. Nie zobaczyliśmy również głównych bohaterów na ich balu maturalnym, o który tak walczyli z dyrektorem Honey’em. Twórcy nie rozwiązali niestety najważniejszych wątków, co zaostrzyło nasz apetyt na więcej, a sytuacja spowodowana pandemią mocno testuje naszą cierpliwość. Ale spokojnie! Okazuje się, że twórcy chcą doprowadzić te wątki do końca na początku kolejnego sezonu serialu. Jest więc na co czekać. Na kiedy zaplanowano premierę 5. sezonu Riverdale? Kiedy nowe odcinki serialu trafią na platformę Netflix? Wszystkie szczegóły znajdziecie poniżej. 

Riverdale 5 – data premiery

Pierwotnie premiera 5. sezonu Riverdale miała odbyć się jesienią 2020. Niestety w związku z pandemią koronawirusa i zawieszeniem prac na planie serialu data premiery musiała zostać przełożona. Emisja nowych odcinków Riverdale rozpocznie się na początku przyszłego roku, a konkretnie 20 stycznia 2021. Fani produkcji z USA będą mogli oglądać je w każdą środę o godz. 21:00 w telewizji CW. 

Przyzwyczailiśmy się do tego, że nowe odcinki Riverdale trafiały na platformę Netflix dzień po oficjalnej premierze. Niestety nie wiadomo, czy tak samo będzie w przypadku piątego sezonu. Według amerykańskich mediów, serial Riverdale 5 może pojawić się na popularnej platformie streamingowej z nawet 3-miesięcznym opóźnieniem. Jeżeli pojawią się nowe informacje na ten temat, na pewno damy wam znać – aktualizujemy ten artykuł na bieżąco!

Riverdale 5 – co się wydarzy w nowym sezonie? Fabuła

Na początku 5. sezonu Riverdale główni bohaterowie wezmą udział w balu maturalnym i oficjalnie zakończą swoją przygodę z liceum. Następnie twórcy serialu zabiorą nas w pewnego rodzaju podróż w czasie. Roberto Aguirre-Sacasa przyznał w rozmowie z portalem TV Line, że w kolejnych odcinkach Riverdale 5 zobaczymy Betty, Jugheada, Archie'go, Veronicę i innych bohaterówktórzy rozjechali się po różnych częściach świata, a teraz wiodą prawdziwe – dorosłe życie. Według oficjalnych informacji, zaplanowany przez twórców przeskok czasowy będzie wynosił aż siedem lat. Oznacza to, że bohaterowie serialu będą (mniej więcej) w tym samym wieku, co odtwórcy głównych ról. Dzięki temu całość będzie prezentowała się realniej. 

Riverdale 5 - odcinek 1. Co się wydarzy?

W sierpniu 2020 roku twórca serialu Roberto Aguirre-Sacasa opublikował na Instagramie zdjęcie z planu Riverdale 5. Widzimy na nim Cheryl (Madelaine Petsch) oraz Toni (Vanessa Morgan) podczas balu maturalnego. Z opisu fotografii jednoznacznie wynika, że w pierwszym odcinku 5. sezonu główni bohaterowie będą bawić się na szkolnej imprezie, a następnie (prawdopodobnie) raz na zawsze pożegnają się z mrocznym miasteczkiem.

Riverdale 5: co wydarzy się w pierwszym odcinku nowego sezonu? Twórca serialu opublikował zdjęcie z planu i zdradził kilka szczegółów >>>

Riverdale 5: przeskok czasowy

Jak już wspominałyśmy, przeskok czasowy w Riverdale 5 wyniesie (aż) siedem lat. Informacje na ten temat potwierdziła m.in. Lili Reinhart w rozmowie z Jimmym Fallonem. Odtwórczyni roli Betty Cooper przyznała, że bardzo cieszy ją fakt, że nie będzie grała już nastolatki, tylko 25-letnią kobietę. Jak się okazuje, pozostałym odtwórcom głównych ról towarzyszą podobne odczucia.

Riverdale 5 – zmiany w obsadzie

W lutym 2020 roku dowiedzieliśmy się o zmianach w obsadzie. Skeet Ulrich, czyli odtwórca roli FP Jonesa i Marisol Nichols, która przez ostatnie lata wcielała się w rolę Hermione Lodge, poinformowali, że odchodzą z Riverdale. Prace na planie serialu zapamiętają jako świetną zabawę, a zarazem bardzo cenne doświadczenie. Ale przyszedł czas na kolejne wyzwania. Twórcy produkcji uszanowali decyzję aktorów. Jak potoczą się ich losy w serialu? To kolejna zagadka. Mamy nadzieję, że dowiemy się tego już niedługo!

Riverdale: KJ Apa zdradził, że serial będzie miał aż 7 sezonów >>>