Dla wszystkich fanów astrologii przygotowaliśmyzestawienie najbardziej wrażliwych znaków zodiaku, które według gwiazd są bardzo emocjonalne, przejmują się wieloma rzeczami, na które nie mają wpływu i bardzo łatwo je zranić. Niektóre z nich biorą sobie do serca wszystko, co usłyszą i analizują to godzinami, inne duszą w sobie emocje, chociaż przeżywają ich bardzo wiele i nie potrafią przyznać się do nich nawet najbliższym osobom. Sprawdź poniżej, przy których znakach zodiaku trzeba uważać na słowa, a z którymi związek partnerski to prawdziwy emocjonalny rollercoaster.

Bliźnięta (23.05 – 21.06)

Osoby spod znaku Bliźniąt to mistrzynie w rozpamiętywaniu – mają na koncie niezliczone nieprzespane noce, podczas których obmyślały sytuację, w jakiej właśnie się znajdują pod każdym aspektem. Bliźnięta są pomocne – wspaniali z nich przyjaciele, a także partnerzy, ponieważ można na nich liczyć w każdej sytuacji. Wspierają swoich bliskich, niestety przy okazji bardzo często biorą na siebie problemy innych, przez co nierzadko czują się przytłoczeni i nie potrafią sobie z tym poradzić. 

Strzelec (22.11 – 21.12)

Wrażliwe dusze posiadają również osoby spod znaku Strzelca – wiele z nich swoją wrażliwość przelewa na sztukę, szukając alternatywnych form wyrazu i ekspresji. Kochają mocno i miłością romantyczną. Są bardzo sentymentalne i delikatne – widać to w każdym ich ruchu. Są wrażliwe na otaczające je piękno, uwielbiają zachwycać najmniejszymi szczegółami, których nikt poza nimi nie dostrzega. Mają nieoczywisty charakter, który czyni ich wyjątkowym. Pamiętaj jednak, że Strzelca również łatwo urazić i sprawić mu przykrość, dlatego w relacji z nim należy być łagodnym. 

Wodnik (20.01 – 18.02)

Osoby spod znaku Wodnika są bardzo wrażliwe i emocjonalne, bardzo często targają nimi silne emocje. Wodniki szybko się przywiązują i dlatego bardzo źle znoszą rozstania. Długo analizują, co poszło nie tak, szukają problemów w sobie i ciężko wytłumaczyć im, że było inaczej – czyli że np. to nie ich wina. Wodnik to typ marzyciela, który widzi świat albo w kolorowych albo w szarych barwach, to znaczy, że lubi popadać ze skrajności w skrajność i ciężko mu zdystansować się do pewnych sytuacji i na trzeźwo je ocenić.

Baran (21.03 – 19.04)

Barany są bardzo wybuchowe, potrafią zapalić się pod wpływem najmniejszego impulsu – bardzo łatwo sprawić im przykrość. Co więcej, są pamiętliwe i chowają urazę dość długo, pielęgnując ją w sobie i rozpamiętując, a także wymyślając alternatywne scenariusze jednej historii, a czasem nawet rozmowy. Jeżeli nie chcesz urazić osoby spod znaku Barana, musisz bardzo uważać na słowa – wiadomo, że ciężko pilnować się cały czas, ale ostrożności nigdy nie za wiele. Związek z Baranem to emocjonalny rollercoaster – duża liczba wrażeń gwarantowana! 

Waga (22.09 – 23.10)

Osoby spod znaku Wagi bardzo często się wzruszają – potrafią płakać z naprawdę błahych powodów, rozczula je dosłownie wszystko: od rozstania ulubionej serialowej pary po szczęśliwą rodzinę w reklamie masła. Nie potrafią wytłumaczyć, dlaczego tak się dzieje i same często nie rozumieją, z jakiego powodu płaczą, co powoduje, że łzy same płyną im po policzkach. Domyślasz się pewnie, że Wagi są bardzo uczuciowe, ciepłe i kochane – swoją miłością najchętniej obdarowałyby cały świat.

Koziorożec (22.12 – 19.01)

Koziorożce to wrażliwcy, którzy doświadczają całej gamy emocji. Łatwo ich nakręcić, są niestety bardzo łatwowierni, co ludzie wykorzystują – nieraz osoby spod znaku Koziorożca mają przez to niemałe kłopoty. Nie potrafią się nudzić i mają sto pomysłów na minutę – oczywiście nie realizują większości z nich, ale przejmują się tym i starają się z całych swoich sił zaspokoić potrzeby wszystkich dookoła. Często w tym całym szaleństwie zapominają o sobie. Koziorożce są oddanymi i troskliwymi partnerami, których oczywiście łatwo urazić i którzy biorą wszystko do siebie. 

Zobacz także:

Lew (23.07 – 23.08)

Osoby spod znaku Lwa są postrzegane jako silne i niezależne – faktycznie takie są przez większość czasu. Wiele Lwów skrywa jednak swoje drugie oblicze, czyli wrażliwej, czułej i delikatnej osoby, która często jest bezbronna. Warto okazać jej wsparcie, nawet jeśli nie przyzna otwarcie, że go potrzebuje.