Najlepsze wegetariańskie i wegańskie restauracje? Warszawa uchodzi za kulinarny raj dla osób, które jedzą roślinnie. Przypomnijmy, że stolica Polski regularnie zajmuje wysokie miejsca w rankingach miejsc przyjaznych wegetarianom / wegetariankom i weganom / wegankom. Rzeczywiście na kulinarnej mapie miasta nie brakuje lokali z menu opierającym na daniach bez mięsa albo bez jakichkolwiek produktów odzwierzęcych. Co więcej, regularnie otwierają się nowe restauracje czy bary tego typu. Wskazujemy te, w których naprawdę można dobrze zjeść. Zapiszcie sobie te adresy. 

Wegetariańskie i wegańskie restauracje Warszawa – Vegan Ramen Shop

Kiedyś pisałyśmy o tym, że Vegan Ramen Shop trafił na listę najlepszych wegańskich miejscówek w Europie według serwisu Big Seven Travel. Co więcej, warszawska ramenownia znalazła się w Żółtym Przewodniku Gault & Millau Polska na 2020 rok. Wyróżnienia i nagrody, które Vegan Ramen Shop ma na swoim koncie, a także długie kolejki pod wejściem, mówią same za siebie. To miejsce (po prostu) trzeba odwiedzić. Bo TEN ramen podbije serca wegan / weganek i wegetarian / wegetarianek, a także osób, które nie wykluczyły mięsa ze swojej diety. Menu jest krótkie, ale na pewno wybierzecie coś dla siebie. Dostępnych jest kilka wersji ramenu, w tym Spicy Miso Ramen, Clear Shoyu Ramen, Creamy Shio Ramen i Tantan Ramen. Dostaniecie tam również przystawki oraz desery (lody wegańskie!). Najlepszego (tak, nie bójmy się tego słowa) ramenu w mieście możecie spróbować w aż trzech lokalizacjach. A mianowicie przy ul. Finlandzkiej 12, ul. Kazimierzowskiej 43 albo ul. Jana Pawła II 52/5. 

Wegetariańskie i wegańskie restauracje Warszawa – Veganda

Jeśli zgłodniejecie, a będziecie akurat w okolicach placu Zbawiciela, zajrzyjcie do Vegandy. To mały bar, który oferuje roślinne alternatywy dla popularnych dań kuchni z różnych stron świata, w tym kuchni polskiej. Jednym z tamtejszych hitów jest „sojowy schabowy” z ziemniakami i zmieniającym się od czasu do czasu dodatkiem (np. marchewką z groszkiem). W menu nie brakuje też pozycji sezonowych, a nawet wariacji na temat fast foodów. Polecamy na szybki lunch albo obiad.

Wegetariańskie i wegańskie restauracje Warszawa – Lokal Vegan Bistro

To miejsce zasługuje na miano „kultowego”. Część z was na pewno doskonale zna Lokal Vegan Bistro i chętnie wraca na Kruczą 23/31. Menu  jest dość krótkie, ale jak najbardziej wystarczające. Jesteśmy przekonane, że każdy wybierze stamtąd coś dla siebie. Co powiecie na spaghetti alla carbonara z „boczkiem” seitanowym, tajskie curry z batarami albo smażoną rybę, ale bez ryby? Tamtejszy „schabowy" też może poszczycić się dość dużą grupą fanek i fanów.

Wegetariańskie i wegańskie restauracje Warszawa – Jaskółka Bistro

W naszym TOP 9 wegetariańskich i wegańskich restauracji w Warszawie nie mogło zabraknąć także Jaskółki. To maleńkie bistro, które znajduje się tuż przy placu Wilsona, czyli w samym sercu Żoliborza. W menu królują pozycje lunchowe oraz kilka ciekawych opcji na kolację. Właściciele Jaskółki uruchomili również sklep online, dzięki czemu możecie cieszyć się pysznym jedzeniem także w domowym zaciszu. 

Wegetariańskie i wegańskie restauracje Warszawa – Ósma Kolonia

Pozostajemy na Żoliborzu. Niedaleko Jaskółki znajduje się Ósma Kolonia, której wielu z was na pewno nie trzeba przedstawiać. W menu dostępne są dania, które najpierw oczarowują wyglądem (umówmy się: jemy również oczami), następnie zachwycają, a niekiedy nawet zaskakują smakiem. Niewątpliwą zaletą tego lokalu gastronomicznego jest sąsiedztwo z Secret Life Cafe, gdzie napijecie się najlepszej kawy speciality w mieście. 

Wegetariańskie i wegańskie restauracje Warszawa – Youmiko Vegan Sushi

Nie zapominamy o fankach i fanach sushi. Jeśli chodzi o wegańską wersję specjału kuchni japońskiej, najlepszą jadłyśmy w Youmiko Vegan Sushi. I nie tylko my mamy takie doświadczenia, o czym świadczą pozytywne opinie gości oraz gościń, które można znaleźć w sieci. Lokal znajduje się przy ul. Hożej w Warszawie, więc bez trudu dotrzecie tam komunikacją miejską albo spacerem. 

Zobacz także:

Wegetariańskie i wegańskie restauracje Warszawa – Peaches Gastro Girls

W naszym zestawieniu najlepszych wegetariańskich i wegańskich restauracji w Warszawie nie mogło zabraknąć Peaches Gastro Girls. Właścicielki zaczynały od cateringu, ale w końcu (na nasze szczęście) postanowiły otworzyć lokal w podwórzu jednej z kamienic przy ul. Mokotowskiej w Warszawie. Panuje tam wyjątkowa atmosfera. To idealna opcja na spotkanie ze znajomymi. Szczególnie, że po wspólnym obiedzie czy kolacji możecie łatwo przejść do Spatifu. Oczywiście jedzenie, które jest w tym wypadku najważniejsze, też nie zawodzi. 

Wegetariańskie i wegańskie restauracje Warszawa – Paloma Nad Wisłą 

Spacerując po Powiślu albo zwiedzając Muzeum Sztuki Nowoczesnej, zajrzyjcie koniecznie do Palomy Nad Wisłą. Dostaniecie tam pyszne tacosy, a także inne – proste, ale pyszne dania (np. ziemniaczki z jajkiem). Wnętrze jest piękne, ale musimy przyznać, że najchętniej odwiedzamy to miejsce wiosną i latem. Zajmujemy wtedy stolik na zewnątrz z widokiem na Wisłę. 

Wegetariańskie i wegańskie restauracje Warszawa – Coco Bowls 

Jeśli macie ochotę na granolę albo smoothie bowl, w Coco Bowls na pewno wam się spodoba. Będąc tam, poczujecie się jak podczas wakacji na Bali. Jest pięknie, a do tego pysznie i całkiem zdrowo. Jedyny problem to dostępność stolików. Lokal jest bowiem dość mały. 

Smacznego!