W związku z niespodziewaną śmiercią królowej Elżbiety II oczy całego świata są zwrócone w stronę royal family. Nie tylko jej najpopularniejszych członkiń oraz członków, na czele z niedawno mianowanym królem Karolem III, księciem Williamem i księciem Harrym, ale również tych, którzy rzadko pojawiają się publicznie. W ubiegłą sobotę rodzina królewska pełniła wartę przy trumnie zmarłej na początku września monarchini. Szczególną uwagę fotoreporterów zwrócił najmłodszy syn księcia Edwarda. Jego zdjęcia momentalnie obiegły (wirtualny) świat. Wiele osób uważa, że James, bo właśnie tak ma na imię, jest niezwykle podobny do nastoletniego księcia Williama. 

Najmłodszy wnuk królowej Elżbiety II wygląda jak nastoletni książę William 

O Jamesie zrobiło się głośno ze względu na krążące w sieci zestawienia zdjęć jego oraz jego starszego kuzyna. Według internautów i internautek przypomina księcia Williama, który był w podobnym wieku, gdy zmarła jego mama - księżna Diana. Oboje wykazali się ogromną dojrzałością. 

fot. Getty Images

W naszej galerii możecie zobaczyć więcej zdjęć Jamesa. Też zauważacie podobieństwo, o którym mowa w sieci? 

James jest zdecydowanie mniej znany niż książę William czy nawet jego dzieci - książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis. Niemniej jednak w brytyjskich mediach można znaleźć sporo informacji na jego temat. Co o nim wiemy? 

Wicehrabia rzadko występuje publicznie. Co wiemy o najmłodszym wnuku królowej Elżbiety II?

James urodził się 17 grudnia 2007 roku, co znaczy, że w tym roku skończy 15 lat. To najmłodszy wnuk królowej Elżbiety II oraz księcia Filipa. Jego rodzicami są książę Edward oraz hrabina Zofia. Ma starszą siostrę, Ludwikę, która też wzbudziła ostatnio zainteresowanie fanów i fanek dynastii Windsorów. Uczy się w Eagle House School w Sandhurst. James od urodzenia nosi tytuł wicehrabiego Severn, a od września 2022 zajmuje 14. miejsce w kolejce do brytyjskiego tronu. Formalnie nie jest członkiem monarchii - może posługiwać się wspomnianym tytułem, ale jednocześnie nie ma obowiązku reprezentowania royal family publicznie. Prawdopodobnie dlatego oraz ze względu na swój wiek unika oficjalnych wydarzeń.