W 2019 roku według gwiazd i światowych projektantów najmocniejszym trendem jest... powrót do przeszłości, także w temacie kolorów włosów na czele z platynowym blondem, naturalną, przygaszoną rudością i czekoladowym brązem. Poniżej podpowiadamy dokładnie, jakie odcienie są najmodniejsze w tym sezonie!

Najmodniejsze kolory włosów na 2019 rok – blond włosy

Platynowy blond był niegdyś uosobieniem kiczu, ale okazuje się, że nostalgia za dawnymi czasami objawia się nie tylko w trendach modowych, ale także urodowych. Stąd comeback jasnych włosów, które wylansowała na czerwonym dywanie m.in. Zoë Kravitz, a także Zac Efron. Aktor niedawno postanowił zmienić kolor na platynowy blond i wygląda w nim zaskakująco dobrze! Minusem farbowania są na pewno odrosty, ale nie tylko Kylie Jenner twierdzi, że są cool. Na wybiegu u włoskiej marki Annakiki modelki pojawiły się z ciemnymi odrostami, nawet te, które mają proste włosy!

Modnym kolorem włosów na 2019 rok jest również kremowy blond, czyli mieszanka ciepłych i chłodniejszych tonów, które mają przełożenie na panujące trendy w koloryzacji, np. Smoked Marshmallow czy Negative Space. Gra refleksami o różnych kolorach jest wygodna po kilkoma względami: przede wszystkim refleksy zwiększają objętość włosów i nie wymagają regularnych wizyt u fryzjera, a co za tym idzie nie niszczą struktury włosa jak klasyczne rozjaśnianie.

Najmodniejsze kolory włosów na 2019 rok – rude włosy

Kolor rudy wraca do łask, ale tym razem w innym wydaniu niż poprzednio. W zeszłym roku pokochałyśmy ogniste włosy za sprawą Madeleine Petsch, czyli serialowej Cheryl Blossom z Riverdale. Jednak w obecnym sezonie według stylistów fryzur na czele z Anthony Holguin triumfuje kasztanowy, delikatny odcień rudego, który może wyglądać nawet na nieco wypłowiały. Kolejnym trendem dla rudych włosów są ogniste refleksy w kolorze miedzi, które ocieplą brunetki i świetnie sprawdzą się na falowanych włosach. Wylansowała je siostra królowej B, Solange, która nie tylko pięknie śpiewa, ale inspiruje swoim awangardowym stylem.

Smoked Marshmallow to najmodniejszy kolor włosów na zimę 2019 >>>

Najmodniejsze kolory włosów na 2019 rok – brązowe włosy

Jeśli chodzi o ciemne kolory, w 2019 roku króluje klasyka, to znaczy głęboka czerń, głównie za sprawą aktorki z netfliksowego hitu Do wszystkich chłopców, których kochałam, ale także światowych projektantów, np. u Erdem i Salvatore Ferragamo. Natomiast dzięki Priance, żonie Nicka Jonasa z zespołu Jonas Brothers, znów pokochaliśmy czekoladowy brąz. Boom na ten kolor wybuchł kilka lat temu, a w tym roku dziewczyny znów chcą być naturalne. Zobaczcie w naszej galerii najmodniejsze kolory włosów na 2019 rok (link do galerii tutaj >>>).