Ubrania i dodatki mogą być na chwilę, ale biżuteria to coś, co może zostać z nami na zawsze. Właśnie ta jej nieśmiertelność sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem, kiedy chcemy podarować komuś wyjątkowemu coś szczególnego. Warto pomyśleć o tym zwłaszcza w kontekście nadchodzącego święta. Najpiękniejsza biżuteria na prezent z okazji Dnia Matki może być świetnym podarunkiem dla jednej z najbardziej niezwykłych kobiet w naszym życiu. Zwłaszcza jeżeli sięgniesz po model, za którym będzie się kryło dodatkowe znaczenie. W ten sposób naszyjnik podarowany w prezencie będzie piękną pamiątką, która zawsze będzie przypominać obdarowanej osobie, od kogo go dostała.

Najpiękniejsza biżuteria na prezent – Portret macierzyństwa

W kolekcjach polskich marek z biżuterią nie brakuje modeli, które są dedykowane naszym mamom. Dzięki temu szukając prezentu na Dzień Matki możemy sięgnąć na przykład po naszyjnik z zawieszką nawiązującą do tego święta. Medalik zatytułowany „Macierzyństwo” to jeden z nich. Za jego sprawą Dzień Matki ma trwać przez cały rok. W końcu dla wielu kobiet macierzyństwo to ogromne szczęście i wielki dar. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby celebrować to także za sprawą dodatków w codziennych stylizacjach. Jeżeli wiesz, że tego typu ozdoba spodoba się twojej mamie, to poszukiwania idealnego prezentu z okazji Dnia Matki możesz uznać za zakończone.

Najpiękniejsza biżuteria na prezent – Naszyjnik z literą

Biżuteria z literami to świetny sposób na spersonalizowanie prezentu. Wiele marek jubilerskich oferuje cały alfabet zawieszek. Dzięki temu szukając pięknego prezentu na Dzień Matki, możesz sięgnąć po naszyjnik ze swoim inicjałem. Mama będzie zachwycona mając przy sobie dodatek, który będzie przypominał, że zawsze jesteś przy niej.

To jeden z najprostszych sposobów na nadanie znaczenia biżuterii. Nie trzeba szukać marek, które zajmują się grawerunkiem i martwić się o termin wykonania. Gotowiec także może być wyjątkowy, jeżeli coś ważnego będzie się za nim kryło.

Najpiękniejsza biżuteria na prezent – Naszyjnik z różowym kamieniem

Szukając biżuterii, która mogłaby stać się pamiątką, rozglądaliśmy się też za mniej oczywistymi modelami, których znaczenie byłoby znane tylko matce i jej dziecku. Okazało się, że tego typu świecidełek nie brakuje. Prezentem od córki dla mamy może być naszyjnik z różowym kamieniem. Medalion z kolekcji polskiej marki wyróżnia ciekawy design. Pomiędzy szkiełkami w metalowej obręczy umieszczono białe topazy i różowy rodolit. Kolor kojarzony dziewczynką może tu być potraktowany właśnie jako symbol więzi łączącej markę i córkę.

Najpiękniejsza biżuteria na prezent – Naszyjnik z niebieskim kamieniem

Piękny prezent o głębokim znaczeniu mogą podarować swoim mamom nie tylko córki. Marki biżuteryjne nie zapomniały też o modelach, które mogłyby trafić do nich z rąk synów. W tym przypadku głębokie znaczenie ponownie może skrywać się za kolorem. Przypisany chłopcom kolor niebieski jest obecny w naszyjniku za sprawą topazu. Taki piękny prezent od syna dla mamy w dniu jej święta z pewnością wywoła uśmiech na twarzy obdarowanej. Każdego dnia będzie jej przypominał o tym, że w jej życiu jest wyjątkowy mężczyzna.

Najpiękniejsza biżuteria na prezent – Wyjątkowy naszyjnik

Za każdym razem to od nas zależy, jakie znaczenie nadamy biżuterii, którą chcemy podarować w prezencie. Oznacza to, że nie musimy skupiać się na modelach, które w konkretny sposób będą nawiązywać do macierzyństwa. Często o wyjątkowości danego przedmiotu świadczy jego unikalny charakter. Wystarczy zatem sięgnąć po model biżuterii, który jest wykonywany ręcznie. Wtedy nie ma mowy o dwóch identycznych egzemplarzach. Właśnie ta niepowtarzalność stała się inspiracją do stworzenia chociażby kolekcji „Smooth”, którą może pochwalić się polska marka Groovy. Nie znajdzie się w niej dwóch identycznych zawieszek. Ta wyjątkowość może idealnie odzwierciedlać to, w jaki sposób postrzegasz swoją mamę.

Zobacz także:

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.