Istnieją szczęśliwe kamienia dla znaków zodiaku, ale na tym możliwości wcale się nie kończą. Amuletem na całe życie może stać się też taki przypisany do nas za sprawą daty urodzenia w inny sposób. Pomimo że dobór jest na podobnej zasadzie, to w efekcie może być nam przydzielony zupełnie inny minerał. Poznaj swój kamień urodzenia i korzystaj z jego mocy na co dzień! Zawsze możesz go mieć przy sobie za sprawą biżuterii. Idealnie w tym celu sprawdzi się chociażby minimalistyczny pierścionek z magicznym oczkiem. Taki amulet z kamieniem urodzenia może zadbać o różne kwestie.

Kamień urodzenia – styczeń – granat

Osoby, które urodziły się w styczniu, mogą czerpać z mocy drzemiącej w granacie. Jego wygląd może być trochę mylący. Warto zatem wiedzieć, że granat nie ma nic wspólnego z kolorem granatowym. Trafne jest za to inne skojarzenie. Kolor tego kamienia przypomina owoc o nazwie granat. Już jego ciemnoczerwona barwa ma ogromne znaczenie. Na podstawie skojarzenia z krwią przypisywano mu zdolności wpływania na krążenie. Granat ma jednak przede wszystkim moc ochronną. Zabezpiecza przed nieszczęściami i niebezpieczeństwami. Przyjęło się również, że granat jako amulet pobudza do działania. Sprawia, że nosząca go osoba zyskuje siły do działania i wiarę, że osiągnie sukces. Ten kamień naładuje cię miłością do samej siebie i świata.

Kamień urodzenia – luty – ametyst

Kamieniem urodzinowym dla wszystkich, którzy zdmuchują świeczki w lutym, jest ametyst. Obecność takiego fioletowego akcentu w stylizacji nie kończy się zatem na walorach estetycznych. Ametyst jako kamień urodzenia ma ogromną moc dla osób z lutego. Wiele osób wskazuje na jego prozdrowotne właściwości. Pozytywnie wpływa na stan skóry i włosów oraz przeciwdziała łysieniu, łagodzi bóle głowy i poprawia jakość sny. Do tego ametyst wspiera równowagę życiową i zapewnia balans. Jest w stanie otworzyć nas na nowe. Daje też poczucie bezpieczeństwa i zapewnia spokój. Oczyszcza aurę.

Kamień urodzenia – marzec – akwamaryn

Kamień mocy dla osób urodzonych w marcu to akwamaryn. Przypisuje się go także żeglarzom. Nie jest to przypadkowe, bo jego kolor od razu przywołuje konkretne skojarzenia. Błękit wody, spokój morskich głębin i energia oceanu. Akwamaryn otoczy cię opieką, doda odwagi i otworzy przed tobą nowe możliwości. Określa się go także jako kamień młodości, który sprawia, że nosząca go osoba nigdy nie wygląda na swój wiek.

Agat kamień: właściwości i znaczenie kamienia szlachetnego. Charakterystyka poszczególnych odmian

Możliwości akwamarynu upatruje się także w jego leczniczej mocy. Jego główną zaletą jest pozytywne oddziaływanie na nasz wzrok. Do tego koi ból zębów.

Kamień urodzenia – kwiecień – diament

Marilyn Monroe śpiewała, że diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiety. Okazuje się, że płeć nie ma tu jednak znaczenia. Diament to kamień urodzenia dla wszystkich osób z kwietnia. To właśnie one mogą szczególnie odczuć jego przyjazne działanie. Tej siły nic nie powstrzyma. Kamień kwietnia ma niezwykłą moc miłości i oddania. Jest ogromnym wsparciem w podejmowaniu dobrych decyzji. Pozwala się oczyścić nie tylko duchowo, ale również fizycznie. Konkretnie świetnie działa na nerki i pęcherz. Jego pozytywny wpływ może odczuć też układ kostny.

Zobacz także:

Kamień urodzenia – maj – szmaragd

Szmaragdy uwielbiały Kleopatra i Venus, a teraz czas na ciebie. Ich zielony odcień stał się symbolem luksusu i władzy. Ten kamień jest także źródłem stałość w uczuciach, ożywia skrywane pasje i wzmacnia kobiecą intuicję. W przeszłości uważało się, że moc szmaragdu jest w stanie pomóc lepiej znieść trudy porodu. Do tego ma także wiele zdolności prozdrowotnych. Uważa się, że działa bakteriobójczo, oczyszcza wątrobę i pomaga przy wrzodach oraz zgadze.

Kamień urodzenia – czerwiec – perła

Kamień czerwca jest dość nietypowy. Amuletem dla osób urodzonych w tym miesiącu są bowiem perły. Talizmanem mogą być różne modele biżuterii. Pierścionek z perłą, sznur korali, kolczyki lub bransoletka. W każdej z takich ozdób drzemie ogromna moc. Ich obecność wzmacnia w czerwcowych osobach dobro i piękno. Pozwala czerpać z życia więcej i chroni przed złą energią. Zapewnia rozwój i przynosi dobrobyt. Pozwala na dłużej zachować młodość. Pomaga w wewnętrznym oczyszczeniu.

Kamień urodzenia – lipiec – rubin

Rubin to kamień szlachetny, który symbolizuje władzę i miłość. Jest też talizman dla osób z lipca. Ten typowo letni miesiąc kojarzy się z upałami. Gorąco może być wtedy jednak nie tylko za oknem, ale przede wszystkim w sercach. Rubin podkreśla namiętność, przyciąga pozytywne myśli i łagodzi napięcia. Z sercem wiąże się także prozdrowotna moc tego kamienia. W rubinie drzemie energia, która wzmacnia je i poprawia krążenie. Jego możliwości mają mieć także wpływ na zmniejszenie bóli menstruacyjnych.

Kamień urodzenia – sierpień – spinel

Kamień sierpnia można znaleźć w wielu wersjach kolorystycznych, co sprawia, że osoby urodzone w tym miesiącu mogą bardziej spersonalizować swój amulet. Spinel to źródło energii dla ducha. Pomaga poradzić sobie z problemami, podnosi wydajność i pozwala naładować baterie pozytywną mocą. Temu kamieniowi urodzenia przypisuje się wiele prozdrowotnych właściwości. Uważa się, że korzystnie wpływa na możliwości seksualne i zaburzenia układu rozrodczego. Pozytywnie działa na skórę, włosy i paznokcie.

Kamień urodzenia – wrzesień – szafir

Szafir to kamień, który ma magiczną moc. Osoby urodzone we wrześniu nie powinny się z nim rozstawać. Niczym osobisty ochroniarz, szafir broni przed zazdrością i niewiernością. Do tego przyciąga prawdziwą miłość. Można powiedzieć, że jest jej prawdziwym strażnikiem. Bez znaczenia nie jest także jego oddziaływanie na nasze zdrowie. Ten kamień ma służyć zabezpieczeniu wzroku. Wskazuje się także na jego działanie przeciwgorączkowe.

Kamień urodzenia – październik – turmalin

Kamieniem dla osób urodzonych w październiku jest turmalin. Wszyscy świętujący w tym miesiącu mają ogromne szczęście. Turmalin przynosi oczyszczenie i nowe inspiracje. Wspiera kreatywność, pomaga łagodnie spojrzeć na świat. Do tego obdarza radością i daje zastrzyk wiary we własne możliwości.

Jak każdy kamień urodzenia, turmalin także może oddziaływać na zdrowie. Wśród jego zalet jest łagodzenie objawów choroby lokomocyjnej i bólu głowy, a także wpływ na poprawę pamięci.

Kamień urodzenia – listopad – topaz

Sukces, sukces i jeszcze raz sukces. Nie tylko w miłości, ale i w biznesie, relacjach rodzinnych i samorozwoju. Taką moc daje kamień listopada, którym jest topaz. Jak odróżnić jego konkretne rodzaje, które pojawiają się w biżuterii? Jasnoniebieski topazy określa się jako Sky Blue, średnie odcienie niebieskiego to Swiss Blue, a ciemne nazywa się London Blue. Osoby, które wierzą w moc płynącą z kamieni, podkreślają, że ma niezwykle zdolności uspokajające. Eliminuje nocne koszmary, koi skołatane nerwy i tonuje porywczy temperament.

Kamień urodzenia – grudzień – cyrkon

Zobacz także: Symbole przynoszące szczęście. Te symbole szczęścia i amulety musisz mieć w domu

Wybór biżuterii z cyrkonem pozwoli osobom z grudnia ukoić zabiegane myśli, wyrównać oddech i zatopić się w marzeniach. Wspiera dobry humor i pozwala wibrować pozytywnym emocjom. Już w starożytności cyrkon odgrywał ważną rolę i był wykorzystywany jako talizman przez podróżnych. Służył też do ochrony przed złem. Wzmacnia też pamięć, przeciwdziała alergiom i chorobom płuc. Cyrkon nie jest cyrkonią. Warto nie mylić tych pojęć. Sztuczna cyrkonia jest pozbawiona mocy.

Przypisany do daty urodzenia może być nie tylko kamień, który potem możemy zawsze mieć przy sobie za sprawą biżuterii. Marki idą o krok dalej i mają w zanadrzu dużo więcej propozycji. Ciekawą opcją są spersonalizowane zapachy dla każdego znaku zodiaku. Jeżeli chcesz wybrać woń skomponowaną na podstawie daty urodzenia, to poniżej czeka coś specjalnego.

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.