Sen ma kluczowy wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Chroniczne zmęczenie powodowane niewyspaniem może skutkować wieloma konsekwencjami zdrowotnymi. Kluczowe jest, aby wypracować taki plan dnia, by kłaść się mniej więcej o tej samej porze, oswajając przy tym swój organizm z rytmem, jaki wpłynie pozytywnie na naszą efektywność w pracy czy w szkole. Te zdrowe nawyki, początkowo może trudne do wdrożenia, ale w dłużej perspektywie zdecydowanie warte zachodu, można umilić sobie na wiele sposób. Na przykład odpowiednio przygotowując swoje miejsce snu – i chodzi tu nie tyle o sypialnię, ale przede wszystkim łóżko.

Lustro w sypialni – przesądy ostrzegają przed tym rozwiązaniem >>>

Jaką pościel wybrać, by lepiej spać?

Nie od dziś wiadomo, że za komfort snu odpowiada porządny stelaż łóżka oraz solidny materac. Jeżeli się nie wysypiamy, choć śpimy 7 godzin, a rano budzimy się obolali, jakbyśmy całą noc nosili ciężkie pudła, to może oznaczać, że po prostu mamy niewygodne posłanie. Kiedy już zadbamy o to, aby łóżko było naszym przyjacielem i dbało o nasz komfort podczas snu, zadbajmy także o to w czym śpimy, czyli o pościel. Czy materiał ma znaczenie? Oczywiście. Unikajmy sztucznych tkanin, jak np. poliester. To, z czego wykonana jest pościel, powinno pozwolić naszej skórze swobodnie oddychać. Dlatego przy kupnie pościeli zwracajmy uwagę, czy jest ona uszyta z bawełny, wiskozy albo z jedwabiu. To zdecydowanie najlepsze tkaniny. 

Sennik: pieniądze. Co oznacza sen o pieniądzach? >>>

Nie bez znaczenia jest także design pościeli, bo kolory w sypialni mają znaczenie. Przede wszystkim powinny pozytywnie na nas oddziaływać, a nie drażnić. Jeśli więc nie znosimy pomarańczowego, nie kupujmy pościeli w tym odcieniu. Dobrze czujemy się w pastelach? Zainwestujmy w pościel właśnie w takich klimatach. A jeśli wolimy ciemne kolory, nic nie stoi na przeszkodzie, by na pościeli pojawiły się właśnie one. O wiele przyjemniej zasypia się wśród ulubionych kolorów, przyjemnych wzorów czy motywów. Piękną pościel znajdziesz nie tylko w specjalistycznych sklepach, ale i w popularnych sieciówkach. Przekonaj się, zaglądając do naszej galerii, gdzie zgromadziłyśmy najładniejsze naszym zdaniem modele – w poziomki, kwiaty czy zebry albo... zdobione barwnymi frędzlami (coś dla fanek stylu boho).

O czym jeszcze należy pamiętać? Nie bez znaczenia jest zapach!

Wygląd pościeli to jednak nie wszystko, nie bez znaczenia jest także jej zapach oraz świeżość. Sama wiesz, jak przyjemnie jest się kłaść do łóżka zaraz po zmianie pościeli, kiedy pięknie i intensywnie pachnie. Teraz to jeszcze łatwiejsze do osiągnięcia, ponieważ pojawiły się zupełnie nowe płyny do płukania, które przemienią twoje łóżko w oazę spokoju, wyciszenia i relaksu. Mowa o nowych płynach do płukania od Lenor.

fot. materiały prasowe Lenor

To połączenie niezwykłej i długotrwałej świeżości marki Lenor z dziełem ekspertów od perfum, którzy stworzyli kolekcję trzech wspaniałych zapachów – morsko-cytrusowy Lenor Exotic Bloom – Świeżość, Lenor Sunny Florets – Radość o nutach kwiatowych i drzewnych oraz Lenor Dewy Blossom – Zachwyt o aromacie kwiatów i owoców tropikalnych. Wszystko po to, by jeszcze bardziej umilić twój sen. Nie pozostaje nic innego jak zmienić pościel i nakryć się kołdrą o ulubionym zapachu… Dobrych snów!

Artykuł powstał we współpracy z marką Lenor.