Znaczenie snu o pieniądzach

Jeżeli śniły wam się pieniądze i zastanawiacie się, co to znaczy, nie mogliście / nie mogłyście lepiej trafić. Sprawdziłyśmy bowiem, co mówi na ten temat sennik. Pieniądze w snach (wbrew pozorom) nie zawsze oznaczają coś dobrego. I nie zawsze to samo. Wiele bowiem zależy od szczegółów i sytuacji, która wam się śni. Czy to plik banknotów, a może cyferki na koncie? Pieniądze zostały przez was wygrane? A może zostały przez kogoś ukradzione bądź pożyczone? Przeczytajcie nasz Sennik: pieniądze i sprawdźcie, czy to, co się wam przyśniło, może mieć związek z powiększeniem stanu waszego konta w najbliższej przyszłości.

Sennik: co oznacza sen o pieniądzach?

Mówią, że pieniądze szczęścia nie dają. Ale każdy rozsądnie myślący człowiek wie, że to nieprawda. Jak to jednak wygląda ze snami o pieniądzach? Tak jak w życiu, wszystko zależy od kontekstu, w jakim się one pojawiają. Nie istnieje więc jedna uniwersalna interpretacja pieniędzy pojawiających się we śnie. Sennik interpretuje je jednak bardzo często jako symbol materialistycznego podejścia do życia, czyli to, ile mamy na koncie, jest często ważniejsze od takich wartości, jak rodzina czy miłość. A dokładniej?

Sennik: pieniądze w gotówce

Jak rozumieć sen, w którym mamy do czynienia z pieniędzmi w gotówce? Jeśli dobrze je widać to oznacza, że szykują się jakieś niespodziewane wydatki. Z kolei brzęk moment może oznaczać wiadomości, na jakie powinniśmy się przygotować. Niestety, niekoniecznie dobre. Znacznie bardziej pozytywne znaczenie ma znalezienie monety. Oznacza to, że w najbliższym czasie na naszej drodze stanie ktoś wyjątkowymi, z kim mamy szansę zbudować szczęśliwy stabilny związek. Może się zdarzyć, że przyśni się nam kasa fiskalna. Wypełniona monetami także oznacza związek i to z bardzo majętną osobą.

Pieniądze w banknotach oznaczają natomiast jakiś jasny cel do wykonania, coś, co będzie przynosiło wiele korzyści, także materialnych. Mogą również oznaczać rozwiązanie problemu, z jakim od dawna się borykamy. Niekoniecznie dobrze wygląda we śnie liczenie banknotów, bo to zapowiada zmiany na gorsze. Utrata banknotów również zwiastuje nieszczęścia i kłopoty.

Sennik: znaleźć pieniądze

W życiu znalezienie pieniędzy tylko pozornie oznacza szczęście. Bo bardzo często sprowadzić na nas wiele kłopotów. Sennik interpretuje to głównie w pozytywnym znaczeniu. Znalezienie pieniędzy we snie oznacza, że spotka nas coś dobrego, może być to wygrana lub przypływ gotówki. Kiedy znajdujemy we śnie pieniądze, to oznacza, że wkrótce coś zmieni się w naszym życiu uczuciowym. I to będą tylko i wyłącznie zmiany na dobre. Sny z liczeniem pieniędzmi są dobrą wróżbą w sytuacji, kiedy mamy do podjęcie trudne decyzje, także te finansowe. Mogą nas utwierdzić w przekonaniu, że wszystko skończy się dobrze.

Jak powinniśmy rozumieć sen, w którym to nie my, a ktoś inny znajduje pieniądze? Niech to zmotywuje nas do przeanalizowania pewnych spraw, być można od dawna odkładanych na dalszy plan. Im bardziej będą się w nas kumulować negatywne emocje, a my będziemy przez to popadać w konflikty z innymi, trudno liczyć na pozytywne rozwiązanie.

Sennik: wygranie pieniędzy

Kiedy śni nam się, że wygrywamy pieniądze, to niekoniecznie dobrze. To może zwiastować falę rozczarowań i niepowodzeń. Uważajcie!

Zobacz także:

Sennik: pożyczanie pieniędzy

Pożyczanie pieniędzy we śnie ostrzega nas, abyśmy kontrolowali swoje wydatki, ale nie tylko. Tak powinniśmy interpretować sny, w których to prosimy kogoś o wsparcie finansowe. Jeżeli z kolei my pożyczamy komuś gotówkę we śnie, nie nastawiajmy się zbyt pozytywnie – może to oznaczać straty i spore zobowiązania.

Sennik: włosy. Śniły ci się włosy? Koniecznie sprawdź znaczenie snu o włosach

Sennik: kradzież pieniędzy

Sennik mówi, że kiedy kradniemy pieniądze we śnie, w życiu możemy ponieść tego konsekwencje. A dokładniej stratę, zarówno dóbr materialnych, ale i wszystkiego innego, na czym nam bardzo zależy.

Sennik: pieniądze. Oszczędzanie

Zaskakująca, a zarazem bardzo ciekawa jest interpretacja snu, w którym ktoś oszczędza pieniądze. Tego rodzaju marzenie należy bowiem traktować jako podpowiedź w kwestii własnymi finansami. Podświadomość daje wam pewne wskazówki, których nie powinno się bagatelizować. Być może pozwoli ci to odłożyć (w końcu!) pewną sumę, a tym samym zapewnić sobie stabilną przyszłość, niezależność finansową bądź zrealizować marzenia. 

Sennik: fałszywe pieniądze

Śniły wam się fałszywe pieniądze? W takim razie nie mamy dobrych wieści. Według sennika, fałszywe pieniądze (niezależnie od tego, co z nimi robisz, czyli np. wydajesz) zwiastują problemy. Będą one miały związek z pewną osobą, która będzie cię bardzo irytować, a jej zachowanie męczyć. Może się również okazać, że (wbrew pozorom) nie życzy ci dobrze.

Pieniądze we śnie - zgubić pieniądze

Sen o utracie pieniędzy może być bardzo stresującym doświadczeniem. Może symbolizować strach przed brakiem możliwości zapewnienia bytu sobie lub swojej rodzinie, lub poczucie niepewności lub braku kontroli w Twoim życiu. Może również wskazywać, że odczuwasz niepokój związany z nadchodzącą decyzją finansową, np. dużym zakupem bądź zaciągnięciem kredytu.