Śnią nam się różne rzeczy. Niektóre sny są mniej, inne bardziej realistyczne. Czasami wręcz wydaje nam się, że to, co nam się śniło, wydarzyło się naprawdę. Albo nie chcemy, żeby nasz sen się skończył. Tak dzieje się, kiedy we śnie doznajemy przyjemności. A do tego na pewno zaliczają się sny z seksem w roli głównej. Konteksty mogą być przeróżne, dlatego też istnieje wiele znaczeń snów, w których uprawiamy seks. Jakie są te najpopularniejsze i co oznaczają? Przeczytacie o nich poniżej. 

Skąd się biorą i co oznaczają sny o seksie?

Co oznaczają sny o seksie? Wbrew pozorom nie zawsze chodzi o to samo. Wiele zależy od kontekstu, np. miejsca bądź osób, które widzimy w naszym marzeniu sennym. Tego rodzaju sny mogą wskazywać na ważne albo zajmujące nas w danym okresie sprawy. To dobra okazja do tego, by przyjrzeć się konkretnym relacjom, a także różnym aspektom życia prywatnego i / lub zawodowego. Co ciekawe, w czasie pandemii nasze sny erotyczne stały się bardziej wyraziste, poza tym pojawiają się częściej. Według ekspertek i ekspertów, może się to wiązać z niepokojem, który towarzyszy nam w dzisiejszym świecie, jak również z brakiem poczucia bezpieczeństwa. Więcej możecie się dowiedzieć, czytając „sennik: seks”.

Sennik: seks z nieznajomą osobą

Kiedy śni się Wam, że dochodzi do intymnego zbliżenia z nieznaną Wam osobą, to oznacza, że czujecie się bardzo niedoceniani. I nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o sferę intymną. To dotyczy również pracy, szkoły, rodziny, znajomych. I sprowadza się do działań w żaden sposób nie nagradzanych, chwalonych, podziwianych. Sen o seksie z nieznajomym bądź nieznajomą może również zwiastować pojawienie się kogoś interesującego, kto odkryje w Was nowe możliwości. Nawet te, o których kompletnie nie mieliście pojęcia.

Sennik: seks z byłym partnerem/partnerką

Jesteście w związku i śni Wam się seks z byłym ukochanym bądź ukochaną? To nie jest dobry znak. Taki sen może bowiem oznaczać, że brakuje Wam czegoś w Waszym aktualnym związku. I być może wracacie pamięcią do poprzednich relacji, porównując je z aktualnym stanem rzeczy. Jest też spora szansa, że tęsknicie za swoim lub swoją eks, po latach doceniacie, jak dobrze było Wam razem, czujecie potrzebę spotkania i rozmowy.

Sennik: seks z obecnym partnerem

Skoro był sen z byłym partnerem lub byłym partnerką, to co, jeśli śni nam się, że uprawiamy seks z obecnym? Nic złego, więc możecie odetchnąć. Ale też nie do końca dobrego, bo taki sen oznacza, że czujecie niedosyt, jeżeli chodzi właśnie o Waszą sferę intymną. Może jest jakaś bariera między Wami, boicie się czegoś, nie mówicie sobie wszystkiego, chcielibyście się na coś zdecydować, ale wahacie się. Chyba przyda się szczera rozmowa, co?

Sennik: seks z osobą tej samej płci

Co może się wydarzyć, jeżeli śni nam się seks z osobą tej samej płci, a jesteście heteroseksualni? Czasami może oznaczać, że tłumicie w sobie fascynację tę samą płcią i nigdy wcześniej nie dzieliliście się tym z nikim. A już tym bardziej z osobą, która Was zainteresowała. A co jeśli bohaterem Waszego snu jest osoba z Waszego otoczenia, do której – co istotne – nie czujecie pociągu seksualnego? Bez obaw, seks we śnie oznacza po prostu więź, jaka łączy Was z kimś. Kobiety, którym śni się seks z drugą kobietą, być może nie są w pełni zaspakajane (nie tylko seksualnie) przez swojego partnera. A najciekawszą interpretacją snu, gdzie pojawia się seks z osobą tej samej płci, jest obawa przed tym, że ktoś może źle Wam życzyć, spiskować przeciwko Wam i działać na niekorzyść. Miejcie się więc na baczności!

Sennik: seks z członkiem rodziny

Może się zdarzyć, że przyśni Wam się seks z kimś z Waszej rodziny. Zdarza się, że i seks kazirodczy. Nie miejcie wyrzutów sumienia, to tylko sen! A jego znaczenie warto rozważyć, ponieważ seks z bliską osobą oznacza, że powinniśmy jak najszybciej stawić czoła problemom, od których uciekamy. Może to być także trudna rozmowa właśnie z osobą z naszego snu.

Zobacz także:

Sennik: seks z szefem/szefową

Śnisz o tym że uprawiasz seks z szefem lub szefową? Spokojnie! To nie znaczy, że szykuje ci się romans w pracy lub przełożony ci się nieświadomie podoba. Raczej chodzi o sytuację w pracy, to, jakie są twoje zawodowe stosunki z szefem lub szefową. Być może świadczy to o twojej niepewności co do swojej pozycji w firmie, braku poczucia zaufania ze strony kierownictwa. Taki sen seksualny może znaczyć, że potrzebujesz się wykazać, zaznaczyć swoje miejsce, ugruntować swoją pozycję wobec szefa czy szefowej, zbudować nić porozumienia i zaufanie. Zwłaszcza jeśli takie sny powracają i faktycznie nie czujesz się komfortowo w pracy, może to być dobry bodziec, by porozmawiać o tym szczerze i zacząć działać.

Sennik: seks z gwiazdą

Ekspertki i eksperci twierdzą, że sny o tym, że uprawiamy seks z celebrytami są naprawdę powszechne! Wiele z tych osób na jawie nam się też podoba, myślimy o nich, fantazjujemy, nic zatem dziwnego, że mogą nas nawiedzić w snach! Dlatego znaczenie tych snów jest zazwyczaj takie, że dana gwiazda nas pociąga. I tyle! Fajnie, że możemy choć w snach być z nią naprawdę blisko. 

Sennik: seks z wrogiem

Sypiając z wrogiem. Z kimś, kogo naprawdę nie lubimy. Z kimś, kto działa nam na nerwy... Dlaczego taki seks nam się przydarza w snach. To przecież niemal koszmar! Dlaczego nasz umysł płata nam takie figle podczas snu? Hm, pewnie wiecie, choćby z filmów, że tam gdzie silne emocje, nawet te negatywne, może pojawić się seksualne napięcie... Ale takie sny o uprawianiu seksu z kimś, kogo nie lubimy, z kim się kłócimy, wcale nie oznaczają zazwyczaj, że pożądamy mimo wszystko tej osoby. Tu raczej chodzi właśnie o emocje, niezałatwione sprawy, to, że ten ktoś nie jest nam obojętny, choć tu akurat o negatywny wpływ na nasze myśli, w tym sny. Cóż, najlepsze wyjście, o ile jest taka możliwość, to załatwić sprawy z taką osobą

Sennik: seks w miejscu publicznym

Zdarzyło się Wam, że we śnie uprawialiście seks w miejscu publicznym? Znaczenie tego snu może być dla Was niewygodne, ponieważ taka sytuacja we śnie sugeruje, że niebawem ktoś może odkryć Waszą największą tajemnicę. Coś, co za wszelką cenę próbowaliście ukryć Może to mieć związek z osobą, z którą uprawiacie seks we śnie. Albo z kimś, kto nakrył Was na stosunku. Seks w miejscu publicznym we śnie może również być sygnałem, że boicie się odkryć swoje prawdziwe ja przed bliskimi, rodziną, przyjaciółmi, bo boicie się odrzucenia i wyśmiania. 

Sennik: brutalny seks

Mimo że w życiu seksualnym nie przewidujecie, aby mogło dojść do takiej sytuacji, we śnie może zdarzyć się wszystko. Brutalny seks nie musi jednak oznaczać ukrytych pragnień, a bardziej fakt, że ostatnio mieliście w sobie dużo agresji, frustracji i okazji do tego, by się z kimś ostro kłócić.