Sennik to nic innego jak zbiór często powtarzających się marzeń sennych. Zawiera wiele symboli oraz interpretacji, dzięki którym możemy zrozumieć co oznaczają motywy, pojawiające się w naszych głowach podczas snu. Do grona tych popularniejszych należą m.in. ciąża, dziecko, ślub czy włosy. Co ciekawe, wielu osobom śni się także praca. Co na to sennik? Praca to ogólnie dobra wróżba. Jednak warto zwrócić uwagę na szczegóły, jak np. miejsce czy czas pracy, a także dodatkowe okoliczności (chociażby zwolnienie z pracy). Wskazujemy popularne interpretacje i sprawdzamy, co oznacza sen o pracy

Sennik: praca

Co oznacza sen o pracy? Najogólniej rzecz ujmując, to dobry znak. Możesz potraktować go jako wróżbę sukcesu na tle zawodowym. Jeżeli jednak zależy ci na dokładniejszej interpretacji marzenia sennego z pracą w roli głównej, przypomnij sobie szczegóły, a następnie zacznij je analizować. Sen, w którym wykonujesz pracę fizyczną ma bowiem inne znaczenie niż sen o poszukiwaniu nowego stanowiska czy zwolnieniu. Jak się okazuje, w naszych snach często pojawia się praca. Sennik gromadzi różne interpretacje. Poniżej podajemy te najpopularniejsze.  

Sennik: praca w nocy, praca na nocną zmianę

Praca w nocy – co na to sennik? Potraktuj to jako pewnego rodzaju sygnał alarmowy. Weź się w garść, zacznij się bardziej przykładać do wykonywania codziennych obowiązków i nie odkładaj niczego na później. Jeżeli zaczniesz się starać, to z całą pewnością zostanie do dostrzeżone przez pracodawcę, a następnie docenione. Bądź wytrwała, a według sennika wszystko będzie w porządku.

Sennik: praca w sklepie

Często miewamy sny, w których pracujemy w sklepie. Co to oznacza? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w senniku. Jak się okazuje, sen, którego „akcja” rozgrywa się w sklepie można interpretować na kilka sposobów. Po raz kolejny należy zwrócić uwagę na szczegóły. Jeżeli w rzeczywistości jesteś pracowniczką sklepu, to znaczy, że często się poświęcasz, zależy ci na dobru innych osób (bliskich i nie tylko). Sen o pracy w sklepie może oznaczać również spory zastrzyk gotówki. Ale uwaga, bo w senniku możecie natrafić na jeszcze jedną interpretację. Praca w sklepie można oznaczać bowiem niezadowolenie z życia.

Śniło ci się, że pracujesz w sklepie, ale w rzeczywistości wykonujesz zupełnie inny zawód? Wiemy, co to oznacza! Prawdopodobnie dostałaś szansę od życia, jednak boisz się z niej skorzystać. Szereg różnych produktów spożywczych na sklepowych półkach oznacza wachlarz możliwości.

Sennik: praca fizyczna – co oznacza sen o pracy w polu albo sen o pracy na budowie?

Jeśli śniło ci się, że pracujesz fizycznie, to znaczy, że dokonujesz złych wyborów. Przygotuj się również na wysiłek (psychiczny bądź fizyczny). Chcąc poznać dokładne znaczenie swojego marzenia sennego, weź pod uwagę miejsce wykonywanej pracy albo jej charakter. Co oznacza sen o pracy w polu? Wszystko wskazuje na to, że już niedługo zaspokoisz swoje potrzeby. I to właśnie dzięki ciężkiej pracy. Twój trud zostanie nareszcie wynagrodzony (finansowo albo w inny sposób). W nieco inny sposób interpretuje się sen o pracy fizycznej na budowie. Tego typu marzenie senne symbolizuje wytrwałość i dążenie do celu. Sennik nie tłumaczy natomiast, czy w tym wypadku trud, który wkładasz w pracę, zostanie doceniony czy wręcz przeciwnie. Warto wspomnieć także o znaczeniu snu o pracy w magazynie lub fabryce. Jeśli doświadczyłaś tego rodzaju marzenia sennego, spodziewaj się rozmowy, która odmieni twoje życie, poprawi twoją sytuację.

Sennik: pieniądze. Co oznacza sen o pieniądzach? Poznaj znaczenie snu

Zobacz także:

Sennik: praca biurowa, praca w biurze

Co mówi sennik o pracy biurowej? Spieszymy z odpowiedzią! Niestety nie będzie ona zbyt przyjemna. Marzenie senne, w którym pojawia się praca biurowa, może oznaczać, że już niedługo będziesz musiała stawić czoło różnym nieprzyjemnościom. Poza tym praca w biurze może symbolizować także przemęczenie. Bardzo możliwe, że masz za dużo na głowie i potrzebujesz odpoczynku. Może to najwyższa pora na zmianę priorytetów?

Sennik: praca za granicą

Często pojawiającym się motywem w snach jest również praca za granicą. Co to oznacza? To dobra wróżba? A może wręcz przeciwnie? Jak podaje sennik, praca za granicą może mieć związek z pieniędzmi (niestety nie tylko z korzyściami, ale również ze stratami finansowymi) albo z pragnieniem zmian w życiu, a wręcz chęci oderwania się i pozostawienia wszystkiego za sobą. 

Sennik: nowa praca

A może śniło ci się, że otrzymujesz propozycję pracy albo właśnie rozpoczynasz współpracę z nową firmą lub na nowym stanowisku? Jeżeli tak, możesz spodziewać się zmian w swoim życiu. W tym wypadku sennik mówi o podejmowaniu decyzji i związanych z tym dylematami czy ryzykiem. Według innej interpretacji, uda ci się uniknąć pewnych problemów bezpośrednio związanych z twoim życiem zawodowym. 

Sennik: zwolnienie z pracy

Jeśli śniło ci się, że zostajesz zwolniony lub zwolniona z pracy, zastanów się, czy sumiennie wypełniasz swoje obowiązki na co dzień. Jesteś pracownikiem czy pracowniczką miesiąca? A może mógłbyś albo mogłabyś poprawić niektóre rzeczy? Co więcej, sennik podaje, że sen, w którym osoba śniąca zostaje zwolniona z pracy, to (niestety) zwiastun problemów, a konkretnie strat i niepowodzeń. Gdy natomiast sam bądź sama rezygnujesz z pracy we śnie, tak naprawdę otrzymujesz sygnał, że szybko się poddajesz i łatwo się obrażasz. I to nie tylko w życiu zawodowym, ale również prywatnym. 

Sennik: szukanie nowej pracy

Szukanie nowej pracy we śnie można interpretować podobnie jak te o utracie obecnej posady. Dodatkowo sennik podaje, że tego rodzaju marzenie senne wiąże się również z poszukiwaniem nowego celu w życiu. Chyba czas zastanowić się nad tym, czego tak naprawdę pragniesz. 

Sennik: praca domowa

Co oznacza sen, w którym pojawia się motyw pracy domowej? Jak dowiadujemy się z sennika, wiąże się on z obowiązkami do wypełnienia w niedalekiej przyszłości. Taki sen może również sugerować, że osoba śniąca powinna poszerzyć swoją wiedzę czy umiejętności w jakiejś dziedzinie.