Nad znaczeniem snów zastanawiano się już w starożytności. To właśnie wtedy powstawały pierwsze senniki, czyli zbiory marzeń sennych, a także dotyczących ich symboli. Mimo upływu wieków cieszą się one ogromnym zainteresowaniem. Osoby, które regularnie zaglądają do sennika, chcą wiedzieć, co oznaczają ich marzenia senne, a także jakie mogą mieć one wpływ na ich życie. Jeżeli wy również należycie do tego grona, musicie pamiętać, że poznanie uniwersalnego znaczenia danego snu nie wystarczy. Jego interpretację warto oprzeć o własne doświadczenia oraz emocje. Podawałyśmy już znaczenie snów o miłości, zdradzie, a nawet o włosach. Natomiast tym razem bierzemy pod lupę temat marzeń sennych o myszach. Co mówi sennik? Będziecie zaskoczeni.

Sennik – myszy

Jak się okazuje, myszy pojawiają się w snach wyjątkowo często. Jednak sennik nie wskazuje jednoznacznego znaczenia marzeń sennych z tymi gryzoniami w rolach głównych. Chcąc właściwie zinterpretować sen o myszach, musimy zwrócić uwagę m.in. na ich liczbę, miejsce, w którym się znajdują (np. mysz w pomieszczeniu zamkniętym), a nawet na ich wygląd. Mysz w marzeniu sennym może zwiastować coś pozytywnego, jak i negatywnego. Właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na szczegóły.

Co oznacza sen o myszach?

Co oznaczają marzenia senne, których bohaterkami są myszy? Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Istnieje jednak kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę, aby lepiej zrozumieć swój sen o myszach i poznać jego znaczenie. Śniła wam się mysz w pułapce? W takim razie prawdopodobnie już wkrótce uda wam się pokonać irytację albo zakończycie jakąś ważną sprawę (w życiu prywatnym bądź zawodowym). Jeżeli w waszym marzeniu sennym pojawiła się piszcząca mysz, to zwróćcie uwagę na swoje finanse i podejmowane w związku z pieniędzmi decyzje. Jest to bowiem swoista przestroga przed stratami finansowymi. Z kolei chrobocąca mysz we śnie ostrzega przed niebezpieczeństwem. Co sennik mówi o biegających myszach? Niestety tego typu marzenie senne nie zwiastuje nic dobrego. Biegające myszy we śnie to zapowiedź wszelakich trosk i konfliktów. Jeżeli natomiast mysz przed wami ucieka, to znaczy, że ktoś darzy was szczególnym szacunkiem, czuje przed wami respekt.

Ugryzienie myszy – sennik

Śniło wam się, że gryzie was mysz albo widzicie ślady po ugryzieniach na swoim ciele? To znaczy, że nie zapanujecie nad swoimi emocjami, wybuchniecie lub będziecie cierpieć z powodu impulsywnego zachowania kogoś ze swojego otoczenia.

Marzenia senne: czym są i jak je objaśniać? Co oznacza ich brak? >>>

Sennik: mysz w domu

Sen o myszy w domu można interpretować na różne sposoby. Po pierwsze może on oznaczać niespodziewane spotkanie z osobą, której nie widzieliście od dawna. Niestety może chodzić o kogoś, z kim wcale nie chcielibyśmy się widzieć. Co więcej, sen o myszy w domu może być również zwiastunem wielkich zmian w życiu prywatnym i zawodowym. Sennik nie określa jednak czy będą to zmiany na lepsze, czy na gorsze.

Sennik: mysz czarna, mysz biała, mysz szara, mysz czerwona. Co oznacza kolor sierści gryzonia?

Śniła wam się mysz? Niezwykle ważne jest to, by zapamiętać kolor jej sierści. Białe myszy oznaczają, że niepotrzebnie się czymś przejmujesz. Według sennika indyjskiego, zwiastują one udane małżeństwo bądź poprawę relacji z obecnym partnerem. Szare myszy we śnie to oznaka ubóstwa. Ale to nie wszystko. Jeżeli śnicie o szarych gryzoniach, prawdopodobnie masz niskie poczucie własnej wartości i brak ci wiary w siebie. Natomiast czarne myszy – według tradycyjnej interpretacji – zwiastują śmierć. Co ważne, myszy, których sierść ma kolor czarny, mogą być także oznaką silnego charakteru, szlachetności oraz wytrwałości w dążeniu do postawionych sobie wcześniej celów. Bardzo prawdopodobne, że już niedługo wasz wysiłek (np. w pracy) może zostać doceniony.

Zobacz także:

Sennik: zdrada. Co oznacza sen o zdradzie? >>>

Martwa mysz – sennik

Warto zwrócić także uwagę na znaczenie marzeń sennych, w których pojawia się martwa mysz. Jest ono bowiem dość zaskakujące. Jeśli widzicie martwą mysz w swoim śnie, to znak, że nieświadomie wyrządzacie komuś krzywdę – przyjrzyjcie się bliżej swoim relacjom z bliskimi, współpracownikami albo ewentualnymi podwładnymi. Śniło wam się, że zabijacie mysz? Tego rodzaju marzenie senne ma (wbrew pozorom) bardzo pozytywne znaczenie. Oznacza triumf, pewnego rodzaju zwycięstwo. Przed wami pasmo samych sukcesów!

Sen o myszach

Chcąc poznać znaczenie marzenia sennego o myszach i zastanawiacie się, jaki może mieć ono wpływ na wasze życie, warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię. Na jaką? Częstotliwość. Jeżeli myszy często pojawiają się waszych snach, to znak, że prawdopodobnie macie kompleksy, nie akceptujecie siebie w pełni, a także brak wam wiary we własne możliwości.

Sennik: ciąża. Co oznacza sen o ciąży? >>>