Miłość to uczucie znane każdemu z nas. Poznajemy je dzięki naszym rodzicom i dziadkom, a w odpowiednim czasie również dzięki osobom innej lub tej samej płci, z którymi lubimy spędzać czas, doskonale się dogadujemy, chcemy dzielić smutki, radości, wspólne pasje oraz plany i marzenia, aż końcu całe nasze życie. Miłością darzymy także również przyjaciół, traktując ich niekiedy jak rodzinę, co tyczy się także tych czworonożnych przyjaciół. Ale miłość to także rozterki, rozczarowania i problemy. Dzięki niej poznajemy lepiej innych ludzi, a przede wszystkim siebie samych. Zdajemy sobie sprawę z tego, co tak naprawdę jest dla nas ważne i czego oczekujemy od życia. Nic więc dziwnego, że uczucie jakim jest miłość, pojawia się t w naszych snach.

Co oznacza sen o miłości?

Miłość jest mocno związana z naszymi fantazjami na temat konkretnych osób i naszej przyszłości, jak również strachem, oczekiwaniami czy podejmowaniem decyzji. Sen o miłości może być czasami tak realistyczny, że nie chcemy, aby się kończył, a innym razem uważamy go za prawdziwy koszmar i budzimy się w środku nocy zlani potem lub ze łzami w oczach. Jakie są najpopularniejsze interpretacje snów o miłości? Czy sen o miłości zawsze oznacza coś dobrego, czy niekoniecznie? Oto, co mówi sennik.

Sennik: wyznawać miłość

Śniło się wam, że wyznawaliście komuś miłość? Nawet, jeżeli jesteście pewni, kim była ta osoba, taki sen może oznaczać nadchodzące w waszym życiu zmiany. I tutaj dobra informacja – będą to zmiany na lepsze. To może mieć związek z teraźniejszością lub zwiastować wydarzenia, których kompletnie się nie spodziewacie, aczkolwiek będziecie zadowoleni z efektów, jakie przyniosą.

Sennik: ktoś wyznaje ci miłość

Jeżeli we śnie ewidentnie chodzi o to, że to wam ktoś wyznaje miłość, możecie spodziewać się przypadkowego spotkania. Niewykluczone, że będzie to osoba, którą darzyliście uczuciem w przeszłości i ciągle jest dla was ważna. Nie zawsze musi to oznacza związek, a jedynie odświeżenie relacji, gdyż ta od zawsze była dla was ważna i za którą wielokrotnie tęskniliście.

Sennik: miłość od pierwszego wejrzenia

Wierzycie w miłość od pierwszego wejrzenia? Bez względu na to jaka jest odpowiedź, taka sytuacja możne pojawić się w waszym śnie. Jak należy ją sobie tłumaczyć? Miłość od pierwszego wejrzenia we śnie oznacza same wspaniałe rzeczy. Jeśli jesteście w związku, taki sen zwiastuje długą i owocną relację. Jeżeli jesteście singlami, być może ten stan rzeczy wkrótce ulegnie zmianie. Taki sen może oznaczać, że skrycie pragniecie sytuacji, kiedy nagle uderza w was strzała amora.

Sennik: miłość niespełniona lub nieodwzajemniona

Taka też się zdarza, choć nikt z nas jej nie pragnie. Nie da się jej czasem uniknąć również we śnie. Sen o miłości niespełnionej oznacza, że bardzo brakuje wam tego uczucia. Tęsknicie za bliskością, pożądaniem i towarzystwem drugiej osoby.

Sennik: dawna miłość

Kto był zakochany musi się liczyć z tym, że nasza była miłość może powrócić do nas w snach. Jeśli śni się wam eks, niekoniecznie musi mieć to związek z tą osobą. Taki sen może także oznaczać potrzebę zamknięcia pewnych spraw raz na zawsze. Jeżeli więc odkładacie coś na później, choć wiecie, że dawno powinniście zamknąć ten temat, weźcie w końcu sprawy w swoje ręce. Szczególnie, gdy są to sprawy dla was niewygodne, które ukrywacie bądź się ich wstydzicie.

Zobacz także:

Sennik: miłość do rodziców

Miłość do rodziców to miłość bezwarunkowa. To relacja, która zazwyczaj napawa nas siłą do działania. O to chodzi również w śnie o miłości do rodziców. To znak, że odnajdziecie w sobie wystarczające pokłady energii, by realizować swoje cele i plany. 

Sennik: miłość do zwierząt

Tak jak już wspominaliśmy, miłość to nie tylko relacja między ludźmi, ale również człowiekiem a zwierzęciem. Kochamy swoje pupile, więc nic dziwnego, że takie sytuacje pojawiają się również w snach. Miłość do zwierząt oznacza polepszenie sytuacji oraz rozwiązanie problemów.

Sennik: miłość do nieznanej osoby

Co oznacza we śnie miłość do osoby, której nie znacie? Może mieć to duży związek z sytuacją, w jakiej obecnie się znajdujecie, zwłaszcza, jeżeli nie jest ona dla was do końca komfortowa. Sen o miłości do nieznajomego oznacza, że zaakceptowanie owej sytuacji może nie przyjść tak szybko, jakbyście sobie tego życzyli.

Sennik: para wyznająca sobie miłość

Para wyznająca sobie miłość we śnie to świetny znak! Taki sen należy interpretować jako zapowiedź uczucia, jakie może się narodzić lub powodzenie w sprawach sercowych, jeżeli takie już są na zaawansowanym poziomie.