Znaczenie snu o pająku

Boi się ich nie tylko Ron Wesley. Pająki bywają przerażające, ale okazuje się, że według sennika niekoniecznie wróżą kolejny atak bazyliszka z Komnaty Tajemnic. To nie pierwszy raz, gdy sny nas zaskakują, choć często odzwierciedlają to, co dzieje się w naszym życiu. Sny to odbicie naszych problemów, sukcesów i marzeń, więc chcemy poznać ich znaczenie. Tym razem cię zaskoczymy - sen z pająkiem, może mieć pozytywne znaczenie. Co według sennika oznacza sen o pająkach? Czytaj dalej, aby poznać odpowiedź na nurtujące cię pytanie.

Sennik: pająk 

Śnił ci się pająk? Możesz odetchnąć z ulgą. Nie musi to bowiem oznaczać czegoś złego. Jeśli natomiast chcesz właściwie zinterpretować to, co ci się przyśniło, musisz wziąć pod uwagę pewne szczegóły. Jak wyglądał pająk? Jaki miał kolor? Co się z nim działo? W śnie widziałaś / widziałeś jednego pająka, a może kilka pająków? 

Sennik: pająk czarny

Sen o pająku ma wiele znaczeń. Zależy to od tego, jaki rodzaj pająka nam się śni. Jeżeli to zwykły duży, czarny okaz – nie zwiastuje niczego złego, pod warunkiem, że się go nie boimy. Zwiastuje bogactwo, nie tylko materialne. Może dotyczyć sfery zawodowej, czyli np. awansu lub życia zawodowego, a więc wielkiej miłości. Jeżeli boimy się pająka we śnie, to wciąż nie jest negatywny omen. Oznacza on wyzwania, przed którymi staniemy w niedalekiej przyszłości. Im większy okaz, tym trudniejsza próba, która nas czeka.

Jeżeli w śnie jesteśmy atakowani przez pająka, oznacza to złą wróżbę i niebezpieczeństwo. Podobnie jak sen o ptaszniku. Włochaty, jadowity ptasznik to zagrożenie, któremu będziemy musieli stawić czoło. Ta stresująca sytuacja, w której się znajdziemy, nie będzie jednak aż tak niebezpieczna, na jaką wygląda, dlatego nie warto martwić się na zapas.

Sennik: pająk krzyżak

Sen o krzyżaku, wyjątkowo nieprzyjemnej odmianie pająka – przewrotnie – nie oznacza niczego złego. Zwiastuje szczęście i powodzenie w życiu (zwłaszcza, gdy w śnie jawi nam się w domu lub w jego drzwiach). To zapowiedź sukcesów w życiu zawodowym. Sen o krzyżaku powinien dać Wam do myślenia, abyście odważyli się np. poprosić o podwyżkę lub podjąć wyzwanie, które odkładaliście. Wyjdzie Wam to na dobre!

Sennik: pająk na ciele

Sen o pająkach, które chodzą po ciele, jest nieprzyjemną wizją i nie zwiastuje niczego dobrego. Oznacza, że czujemy się samotni, nie mamy wsparcia w bliskich osobach oraz nikogo, komu możemy zaufać. To potwierdzenie, że zmagamy się z problemami w pojedynkę, ponieważ wokół nas nie ma prawdziwych przyjaciół.

Sennik: pająk na pajęczynie

Pająk na pajęczynie nie zwiastuje dobrych wiadomości i ma raczej smutne znaczenie. Jeżeli śni nam się pająk, który tka sieć, oznacza to zmiany, które wymagają naszego zaangażowania i sporego wysiłku. Natomiast pająk zaplątany w sieć sygnalizuje, że czujemy się osaczeni przez dziewczynę lub chłopaka albo inną bliską osobę oraz że dusimy się w toksycznej relacji, w jakiej tkwimy. To sygnał, aby zastanowić się nad sensem związku i być może rozstaniem – zdecydowanie wyjdzie nam to na dobre.

Zobacz także:

Sennik: zabicie pająka

Według krążących legend pająk jest symbolem szczęścia i dostatku, a zabicie go wiążę się z – analogicznie – nieszczęściem. Jednak zabicie pająka we śnie oznacza ważny, nadchodzący sukces.

Sennik: pająki w domu

Jak podpowiada sennik, gdy w twoim domu pojawia się pająk, zwiastuje on dobrobyt i zbliżające się bogactwo. Zamiast się zamartwiać i czekać na przykre sytuacje, czekaj na pozytywną zmianę. Pająki są oznaką pomyślności i szczęścia.