Sny czasami mogą mieć duże znaczenie, są odzwierciedleniem naszych trosk i problemów, które zajmują nam myśli, a także sukcesów, które obecnie dzieją się w naszym życiu. Co oznacza sen o pająku? Ten z pozoru nieprzyjemny temat wcale nie oznacza smutnych wieści! Dowiedzcie się więcej poniżej.

Sennik: dziecko. Co oznacza sen o dziecku? >>>

Sennik: pająk czarny

Sen o pająku ma wiele znaczeń. Zależy to od tego, jaki rodzaj pająka nam się śni. Jeżeli to zwykły duży, czarny okaz – nie zwiastuje niczego złego, pod warunkiem, że się go nie boimy. Zwiastuje bogactwo, nie tylko materialne. Może dotyczyć sfery zawodowej, czyli np. awansu lub życia zawodowego, a więc wielkiej miłości. Jeżeli boimy się pająka we śnie, to wciąż nie jest negatywny omen. Oznacza on wyzwania, przed którymi staniemy w niedalekiej przyszłości. Im większy okaz, tym trudniejsza próba, która nas czeka.

Jeżeli w śnie jesteśmy atakowani przez pająka, oznacza to złą wróżbę i niebezpieczeństwo. Podobnie jak sen o ptaszniku. Włochaty, jadowity ptasznik to zagrożenie, któremu będziemy musieli stawić czoło. Ta stresująca sytuacja, w której się znajdziemy, nie będzie jednak aż tak niebezpieczna, na jaką wygląda, dlatego nie warto martwić się na zapas.

Sennik: pająk krzyżak

Sen o krzyżaku, wyjątkowo nieprzyjemnej odmianie pająka – przewrotnie – nie oznacza niczego złego. Zwiastuje szczęście i powodzenie w życiu (zwłaszcza, gdy w śnie jawi nam się w domu lub w jego drzwiach). To zapowiedź sukcesów w życiu zawodowym. Sen o krzyżaku powinien dać Wam do myślenia, abyście odważyli się np. poprosić o podwyżkę lub podjąć wyzwanie, które odkładaliście. Wyjdzie Wam to na dobre!

Sennik: pieniądze. Co oznacza sen o pieniądzach? >>>

Sennik: pająk na ciele

Sen o pająkach, które chodzą po ciele, jest nieprzyjemną wizją i nie zwiastuje niczego dobrego. Oznacza, że czujemy się samotni, nie mamy wsparcia w bliskich osobach oraz nikogo, komu możemy zaufać. To potwierdzenie, że zmagamy się z problemami w pojedynkę, ponieważ wokół nas nie ma prawdziwych przyjaciół.

Sennik: pająk na pajęczynie

Pająk na pajęczynie nie zwiastuje dobrych wiadomości i ma raczej smutne znaczenie. Jeżeli śni nam się pająk, który tka sieć, oznacza to zmiany, które wymagają naszego zaangażowania i sporego wysiłku. Natomiast pająk zaplątany w sieć sygnalizuje, że czujemy się osaczeni przez dziewczynę lub chłopaka albo inną bliską osobę oraz że dusimy się w toksycznej relacji, w jakiej tkwimy. To sygnał, aby zastanowić się nad sensem związku i być może rozstaniem – zdecydowanie wyjdzie nam to na dobre.

Sennik: zabicie pająka

Według krążących legend pająk jest symbolem szczęścia i dostatku, a zabicie go wiążę się z – analogicznie – nieszczęściem. Jednak zabicie pająka we śnie oznacza ważny, nadchodzący sukces.