Piosenka na rocznicę ślubu to utwór wyjątkowy. Przede wszystkim jest to, a jakżeby inaczej, utwór miłosny, ale zarazem także kawałek niosący za sobą konkretny ładunek emocjonalny i sentymentalny. Szukacie piosenki, która mogłaby wybrzmieć podczas romantycznej kolacji we dwoje lub w trakcie podniosłej uroczystości rodzinnej czy imprezy w większym gronie? Jesteście we właściwym miejscu. Poniżej znajdziecie listę utworów, które idealnie sprawdzą się jako piosenką na rocznicę ślubu.

Piosenka na rocznicę dla małżeństw

Małżeńskie życie to przede wszystkim codzienność, ale właśnie w tej codzienności najbardziej widać sens życia we dwoje. Warto celebrować wspólne chwile, zwłaszcza te spędzone sam na sam. Które piosenki szczególnie spodobają się małżonkom?

Andrzej Piaseczny & Robert Chojnacki – Niecierpliwi

Pierwsze randki, nieśmiałe spojrzenia, niecierpliwe czekanie na siebie... Ten polski klasyk lat 90. na pewno rozbudzi w was uśpione wspomnienia.

Nat King Cole – When I Fall in Love

Kiedy się zakocham, to już na zawsze... – śpiewa Nat King Cole w klasycznym utworze z lat pięćdziesiątych. Jeśli więc szukasz idealnej piosenki na 50. rocznicę ślubu, nie jest to propozycja przypadkowa.

Alicia Keys – If I Ain't Got You

Zobacz także:

Jak wyglądałoby życie bez drugiej połówki? Trudno sobie to wyobrazić i dlatego każdego dnia warto doceniać to, co otrzymało się od losu. Dla niektórych ważna jest fortuna i sława, ale dla innych liczy się tylko miłość. Przypomina o tym Alicia Keys w swoim ekspresywnym i ponadczasowym utworze. 

Joe Cocker – You Are So Beautiful

Mężczyzna, który wyśpiewuje miłosne wyznanie to fantazja każdej kobiety. Utwór Joego Cockera to oryginalna piosenka na rocznicę ślubu dla męża, z sugestią, by on także napisał własne dzieło od serca, specjalnie dla swojej wybranki.

Rod Stewart – Sailing

Odrobina melancholii nikomu nie zaszkodziła, prawda? Szkocki wokalista zachęca do tego, by wyruszyć z nim w rejs za dobrymi wspomnieniami. Ale wy przecież to, co najcenniejsze, macie obok siebie.

Muzyka na rocznicę ślubu

Dla wielu dzień ślubu i wesela to najpiękniejsze wydarzenie w życiu. Nie ma się co dziwić, bo właśnie wtedy rzeczywistość zmienia się diametralnie, a symboliczna data będzie co roku przypominać wam o tym, co sobie przysięgaliście. Wspólne przeżywanie każdego dnia, w zdrowiu i chorobie, aż po kres życia. Jaka piosenka na rocznicę ślubu?

Christina Perri – A Thousand Years

Ten rytmiczny, a zarazem wzruszający utwór towarzyszył jednej z części znanej miłosnej sagi "Zmierzch". W sam raz do wspólnego zatańczenia walczyka we dwoje. Jeśli szukasz dobrej piosenki na jubileusz ślubu, to jest to wspaniała propozycja.

Anna Jantar – Przetańczyć z tobą chcę całą noc

Na pewno na większości polskich ślubów obecna była właśnie ta polska piosenka. Także na waszym? Warto wrócić do przyjemnych wspomnień z tego najważniejszego dnia w życiu. 

Lana del Rey – Video Games

To wasza  pierwsza czy kolejna rocznica ślubu? Piosenka Lany del Rey sprawdzi się jako muzyczny "umilacz" każdej ważnej daty, niezależnie od stażu waszego związku.

Ed Sheeran – Perfect

Och, któż nie zna tego hitu? Rudy romantyk z Wielkiej Brytanii szturmem wdał się na playlisty, a jego utwór "Perfect" stał się niemalże współczesnym hymnem miłości. Doskonała piosenka na rocznicę ślubu.

Ellie Goulding – Love Me Like You Do

Romantyczna piosenka na małżeński wieczór we dwoje. Delikatny głos Ellie Goulding idealnie pasuje do miłosnych piosenek, także tych do świętowania rocznicy ślubu.

Szukasz piosenki na rocznicę ślubu w stylu disco polo? Przychodzimy z pomocą. Oto nasze propozycje:

JORRGUS – W szczęściu

Wiele Młodych Par wybiera ten utwór na swój pierwszy taniec. Nie ma się co dziwić. Wzruszająca melodia, piękny tekst opowiadający o wspólnej drodze i małżeństwie, a to wszystko utrzymane w klimacie charakterystycznym dla polskiej muzyki tanecznej.

Piękni i Młodzi – Niewiara

Romantyczne słowa, wyznanie miłosne Kocham!... Piękni i Młodzi wiedzą, jak stworzyć podniosłą atmosferę. Coś w sam raz do wspólnego wspominania i do tańczenia.

Idealna piosenka na rocznicę ślubu

Muzyka na rocznicę ślubu powinna być ponadczasowa. Wśród miłosnych piosenek szukasz absolutnych klasyków gatunku? Oto propozycje, które przypadną do gustu większości małżonków. Doskonale sprawdzą się na rocznicę ślubu, celebrowaną w gronie najbliższych osób lub tylko we dwoje.

Piotr Rubik – Psalm dla Ciebie

Propozycja od Piotra Rubika to wprost wymarzona piosenka na rocznicę ślubu dla żony. Co jest w niej takiego wyjątkowego? Podniosła melodia i tekst jak od poety. Jeśli dodać do tego jeszcze melodyjny refren z kultowym już klaskaniem chóru, to mamy miłosny hit!

John Legend – All of me

Jeśli chodzi o nowsze propozycje piosenek na rocznicę ślubu, polecamy "All of me". To utwór dla tych, którzy całym sercem pragną się oddać (w całości) ukochanej osobie. W końcu na tym polega sens małżeńskiej miłości, prawda?

Whitney Houston – I will always love you

Czy pamiętasz ten znany kawałek z filmu Bodyguard?. Do dziś nuci go cały świat. Przejmujący głos Whitney wciąż wywołuje te same dreszcze. To fantastyczna piosenka na 30. rocznicę ślubu i na wszystkie kolejne.

Piosenka na rocznicę ślubu to może być także ten sam utwór, co piosenka na pierwszy taniec. Co ciekawe, brytyjscy naukowcy sprawdzili, które z nich przynoszą szczęście w małżeństwie, a które... wręcz odwrotnie.