Wybór piosenki na pierwszy taniec dla jednych wydaje się czymś oczywistym – wiele par ma przecież swoje ukochane piosenki, które kojarzą im się ze wspólnie spędzonymi wyjątkowymi chwilami, jakie spędzili zanim stanęli na ślubnym kobiercu. Inni przyszli małżonkowie dwoją się i troją, aby znaleźć utwór dopełniający bajkową atmosferę tego wyjątkowego dnia, jakim jest ślub. I na pewno znajdą się też tacy, którzy nie przywiązują większej wagi do kawałka, przy którym zaprezentują się gościom, bo po prostu wolą mieć to z głowy i niekoniecznie chwalić się wszem i wobec swoimi umiejętnościami (albo ich brakiem) tanecznymi.

Te piosenki na pierwszy taniec gwarantują szczęście w małżeństwie. Tak pokazują badania

Okazuje się jednak, że piosenka na pierwszy taniec może znaczyć więcej niż się wydaje. Wśród 5,5 tysiąca brytyjskich małżeństw przeprowadzono bowiem badania, na podstawie których stwierdzono, jakie utwory wybierają szczęśliwe pary, mające szanse na spore powodzenie na nowej drodze życia, a do jakich utworów tańczą ci, którym nie powiodło się w małżeństwie.

Statystyki jasno pokazują, że ci państwo młodzi, którzy po parkiecie suną w rytm „Can You Feel The Love Tonight?”, czyli wielkiego hitu z repertuaru Eltona Johna i zarazem muzycznego motywu przewodniego z disneyowskiego „Króla Lwa”, są najszczęśliwsi w związkach. To aż 77% ankietowanych, czyli 506 par.


Tuż za tym legendarnym numerem uplasowały się „Isn’t She Lovely” Stevie’ego Wondera czy „The Way You Look Tonight” Franka Sinatry. Czyli same klasyki! W dziesiątce znalazły się również takie szlagiery, jak „At Last” Etty James, „I Don’t Want to Miss a Thing” zespołu Aerosmith ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Armageddon” czy inny utwór Eltona Johna – „Your Song”. Nie ma więc tutaj żadnych wątpliwości, że Elton John zdecydowanie przynosi Brytyjczykom szczęście.

Ed Sheeran nie gwarantuje szczęścia w miłości, czyli których utworów lepiej nie wybierać na pierwszy taniec 

Z kolei ci, którzy są obecnie rozwiedzeni, w separacji albo po prostu nieszczęśliwi w małżeństwie wskazali, że na swój pierwszy taniec wybrali piosenkę „Little Things” grupy One Direction. Tak odpowiedziało 75% badanych. Według statystyk szczęścia nie przynosi małżonkom też Jason Mraz i jego utwór „I’m Yours”, grupa Snow Patrol wykonująca „Chasing Cars”, Birdy i jej „Skinny Love”, a nawet Elvis Presley śpiewający „Can’t Help Falling in Love”.

Ale chyba największym zaskoczeniem jest Ed Sheeran, po którego hity bardzo chętnie sięgają nie tylko Brytyjczycy. Badania dowodzą, że „Perfect” nie jest do końca dobrym pomysłem, jeśli chodzi o piosenkę na pierwszy taniec.


Zaskoczeni?

Zobacz także: