Piosenki weselne: jednym z ponadczasowych hitów weselnych jest (Everything I do) I do it for you

Jeżeli szukamy piosenki na pierwszy taniec, idealnym wyborem będzie (Everything I do) I do it for you w wykonaniu Bryana Adamsa. Nastrojowa ballada z soundtracku do filmu Robin Hood: Książę Złodziei zachwyca nie tylko spokojnym rytmem wręcz stworzonym, by do niego tańczyć, lecz także warstwą tekstową. Utwór opowiada bowiem o pięknie prawdziwej miłości: przywiązaniu oraz całkowitym oddaniu drugiej osobie.

Piosenki weselne: jednym z ponadczasowych hitów weselnych jest Time of my Life

Pozostajemy w temacie muzyki filmowej. Time of my Life jest piosenką ze ścieżki dźwiękowej do kultowego filmu Dirty Dancing opowiadającego o miłości rodzącej się w rytmach gorącego tańca. Żywa melodia utworu zachęci gości do tańczenia równie zapamiętale jak bohaterowie filmu. W końcu najważniejsze podczas zabawy weselnej jest bawić się jak nigdy dotąd!

Polski Pałac Manowce uznany za najlepsze miejsce na wesele w Europie! >>>

Piosenki weselne: jednym z ponadczasowych hitów weselnych jest Can You Feel the Love Tonight

Nagrodzony Oscarem przebój Eltona Johna zbuduje czarujący klimat uroczystości i zachęci pary do romantycznego tańca. Słowa piosenki podkreślą natomiast to, co najważniejsze podczas wesela, czyli miłość. Can You Feel the Love Tonight sprawdzi się jako nastrojowy przerywnik pomiędzy szybszymi utworami.

Piosenki weselne: jednym z ponadczasowych hitów weselnych jest Jedzie pociąg z daleka

Jak skłonić opornych weselników do tańca? Odpowiedzią jest piosenka Jedzie pociąg z daleka w wykonaniu Ryszarda Rynkowskiego. Klasyczny utwór ożywi zabawę oraz ułatwi przełamanie lodów tym z gości, którzy jeszcze nie zdecydowali się wyruszyć na parkiet. Przechodząca kolumna roztańczonych biesiadników nie pozwoli nikomu pozostać przy stole!

Piosenki weselne: jednym z ponadczasowych hitów weselnych jest Ostatni raz zatańczysz ze mną

Żadne tradycyjne polskie wesele nie może obyć się bez choćby jednej piosenki z repertuaru Krzysztofa Krawczyka. Utwór Ostatni raz zatańczysz ze mną nada się idealnie na każdą weselną zabawę. Nostalgiczna i zarazem taneczna piosenka traktuje o tym, jak ważne jest cieszenie się chwilą. A najlepiej smakować ją właśnie w tańcu. Dźwięki tego utworu z pewnością porwą weselników do tańca - i to wcale nie ostatniego tej nocy.

Piosenki weselne: jednym z ponadczasowych hitów weselnych jest Let's Get Loud!

Nadszedł najwyższy czas na czas na coś wyjątkowo energicznego. Dynamiczne rytmy piosenki Let's Get Loud! śpiewanej przez Jennifer Lopez zachęcą gości do szaleństw i piruetów na parkiecie. Trzeba jednak pamiętać o podkręceniu poziomu głośników - tytuł wszak zobowiązuje.

Zobacz także:

Atrakcje na wesele – jakie niespodzianki przygotować dla gości weselnych i dzieci? Najlepsze pomysły na atrakcje weselne >>>

Piosenki weselne: jednym z ponadczasowych hitów weselnych jest Gimme gimme gimme

Pozostajemy przy dynamicznych rytmach. Piosenka GImme gimme gimme zespołu Abba nie pozwoli gościom powrócić na swoje miejsca. Nieśmiertelny motyw przewodni rozpoczynający piosenkę stopniowo rozkręci towarzystwo, by wreszcie w energicznym refrenie wywołać prawdziwe taneczne szaleństwo.

Piosenki weselne: jednym z ponadczasowych hitów weselnych jest I Was Born to Love You

Freddy Mercury jest legendą muzyki popularnej, a jego słynny utwór I Was Born to Love You  doskonale nadaje się do weselnego, szybkiego tańca w duchu lat 80. Tekst piosenki traktuje o tym, że dla ukochanej osoby jest się gotowym zrobić absolutnie wszystko - trudno o lepszy muzyczny motyw przewodni na wesele.

Piosenki weselne: jednym z ponadczasowych hitów weselnych jest Moje jedyne marzenie

Szybkie, rytmiczne melodie to jednak nie wszystko - czasem potrzebna jest chwila wytchnienia. Trudno sobie wyobrazić lepszą piosenkę do spokojnego, romantycznego tańca niż Moje jedyne marzenie. Klasyczny utwór traktuje o radości i szczęściu jakie dają chwile spędzone z ukochaną osobą. Subtelne rytmy do wtóru z delikatnym, magicznym głosem Anny Jantar dają wymarzony utwór do powolnego, nastrojowego tańca w objęciach.

Piosenki weselne: jednym z ponadczasowych hitów weselnych jest You're My Heart, You're My Soul

Niemniej nastrojowy, choć bardziej dynamiczny jest utwór You're My Heart, You're My Soul kultowego zespołu Modern Talking. Piosenka łączy w sobie romantyczną atmosferę z żywotnymi rytmami, do których nogi same rwą się do tańca. Duże znaczenie mają również słowa piosenki traktujące o tym, co w związkach jest najistotniejsze, czyli bezgranicznej, szczerej miłości.

Piosenki weselne: jednym z ponadczasowych hitów weselnych jest Twist & Shout

Czas na klasykę lat 60. Piosenka Twist & Shout w wykonaniu legendarnych Beatlesów zachęca do tańca równie mocno dzisiaj, jak przed sześćdziesięciu laty. Wybór tego utworu może być też ukłonem w stronę starszej części biesiadników pamiętających dawne wesela, w których tańczyło się do tego oraz innych rockowych klasyków.