Czy to, spod jakiego jesteśmy znaku zodiaku ma wpływ na nasze małżeństwo? Okazuje się, że tak. Według gwiazd, istnieje kilka znaków zodiaków, których małżeństwa nie są szczęśliwe i w związku z tym częściej decydują się na rozwód niż inni. Wpływ ma na to m.in. charakter osób urodzonych w poszczególnych miesiącach. Które znaki zodiaku traktują małżeństwo jak przygodę? Dla których osób ważniejsza jest kariera niż druga połówka i rodzina? Możecie być zaskoczeni. Sprawdźcie poniżej, które znaki zodiaku najczęściej się rozwodzą i dlaczego tak się dzieje.

Wodnik (20 stycznia – 18 lutego)

Wodnik często pojawia się w zestawieniach najwierniejszych znaków zodiaku, jak również tych, którym można zaufać. Idealny kandydat na męża albo idealna kandydatka na żonę? Niekoniecznie. Zodiakalne Wodniki bardzo cenią sobie wolność i niezależność, poza tym są samotnikami. W małżeństwie mogą czuć się natomiast niczym w zamkniętej klatce. W związku z tym osoby spod tego znaku zodiaku często decydują się na rozwód. Co więcej, decyzję o zakończeniu małżeństwa potrafią podjąć z (zaskakującą dla niektórych) łatwością.

Koziorożec (22 grudnia – 19 stycznia)

Podobnie jak w przypadku Wodników, Koziorożce to (pozornie) idealni kandydaci na drugą połówkę. Ale w rzeczywistości życie u boku osób spod z tego znaku zodiaku nie jest tak kolorowe, jak mogłoby się wydawać. Koziorożce są niezwykle rozsądne i wierne. Słyną jednak z pracoholizmu. Jeśli mieliby wybrać miedzy pracą a rodziną, to z całą pewnością postawiliby na to pierwsze. Liczne zaniedbania sprawiają, że partnerzy zodiakalnych Koziorożców często decydują się na rozwód.

Bliźnięta (21 maja – 20 czerwca)

Bliźnięta nie lubią podejmować trudnych decyzji. Są zazwyczaj niezdecydowane i żądne przygód. Natomiast nuda je niszczy (również ta w małżeństwie). Osoby spod tego znaku zodiaku są bardzo troskliwe, dbają o potrzeby swoich bliskich. Jednak mimo to partnerzy Bliźniąt często decydują się na rozwód. Dlaczego? Niestety Bliźnięta należą do grona najbardziej niewiernych znaków zodiaku.

Panna (23 sierpnia – 22 września)

Dlaczego zazwyczaj poukładane i świetnie zorganizowane Panny, które chcą być perfekcyjne w każdym calu, nie mają szczęścia w małżeństwie? Odpowiedź na to pytanie jest dość złożona. Otóż osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku mają ogromne, a wręcz nierealne oczekiwania wobec partnerów. Zależy im na tym, by byli idealni pod każdym względem, a poza tym chętnie wytykają im błędy (zresztą dotyczy to także innych osób). Warto jednak zaznaczyć, że bardzo często nie dostrzegają własnych wad i niechętnie przyjmują krytykę na swój temat. W związku z tym (po prostu) czasem ciężko z nimi wytrzymać.

Skorpion (23 października – 21 listopada)

Skorpiony uchodzą za niesamowitych kochanków. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni spod tego znaku zodiaku, to prawdziwi mistrzowi flirtu, fani przelotnych romansów oraz seksu. Zdarza się jednak, że mają problem z dochowaniem wierności swojej drugiej połówce, co jest zdecydowanie jedną z najczęstszych przyczyn ich rozwodów. Co więcej, zodiakalne Skorpiony bywają bardzo zazdrosne, a nawet zaborcze. Życie u boku takiej osoby może nie być łatwe. Właśnie dlatego Skorpiony także pojawiają się w zestawieniach znaków zodiaku, które najczęściej się rozwodzą.

Strzelec (22 listopada – 21 grudnia)

Mówi się, że Strzelce to zawodowi łamacze serc. Szybko się zakochują, ale... na krótko. Osoby urodzone między 22 listopada a 21 grudnia znane są z tego, że nie są stałe w uczuciach, poza tym często zmieniają zdanie i lubią się zabawić. Kochają przygody. A małżeństwo mogą potraktować jako jedną z nich. Oczywiście zodiakalne Strzelce są w stanie stworzyć szczęśliwe i trwałe małżeństwo. Warto pamiętać jednak o tym, że nie znoszą rutyny. Jeśli takowa pojawi się w związku, to bez wahania podejmą decyzję o rozwodzie. Ale nie zdziwcie się, jeżeli za jakiś czas zdecydują się na kolejny ślub (i rozwód).

Zobacz także:

Te znaki zodiaku najczęściej szpiegują swoich partnerów. Zaliczasz się do nich? >>>