Czy to, kiedy się urodziliśmy może mieć wpływ na nasze małżeństwo? Okazuje się, że tak. Według gwiazd, niektóre znaki zodiaku decydują się częściej na zakończenie relacji niż inne (nawet jeśli ślubowały miłość do grobowej deski). Wpływ ma na to m.in. charakter osób urodzonych w poszczególnych miesiącach. Które znaki zodiaku traktują małżeństwo jak przygodę? Dla których osób ważniejsza jest kariera niż druga połówka i rodzina? Najczęściej mówi się o tym, że Wodnik, Skorpion i Koziorożec w małżeństwie nie czuje się najlepiej. To nie dla nich. Ale to tylko kilka z (aż!) sześciu znaków zodiaku, którym ten typ związku nie służy, a co za tym idzie: które najczęściej się rozwodzą. Sprawdźcie, o kogo chodzi i, przede wszystkim, dlaczego tak się dzieje. Gwarantujemy, że nie obejdzie się bez zaskoczeń. 

Znaki zodiaku, które najczęściej się rozwodzą: Wodnik (20 stycznia – 18 lutego)

Wodnik często pojawia się w zestawieniach najwierniejszych znaków zodiaku, jak również tych, którym można zaufać. Idealny kandydat na męża albo idealna kandydatka na żonę? Niekoniecznie. Zodiakalne Wodniki bardzo cenią sobie wolność i niezależność, poza tym są samotnikami. W małżeństwie mogą czuć się natomiast niczym w zamkniętej klatce. W związku z tym osoby spod tego znaku zodiaku często decydują się na rozwód. Co więcej, decyzję o zakończeniu małżeństwa potrafią podjąć z (zaskakującą dla niektórych) łatwością.

Znaki zodiaku, które najczęściej się rozwodzą: Koziorożec (22 grudnia – 19 stycznia)

Podobnie jak w przypadku Wodników, Koziorożce to (pozornie) idealni kandydaci na drugą połówkę. Ale w rzeczywistości życie u boku osób spod z tego znaku zodiaku nie jest tak kolorowe, jak mogłoby się wydawać. Koziorożce są niezwykle rozsądne i wierne. Słyną jednak z pracoholizmu. Jeśli mieliby wybrać miedzy pracą a rodziną, to z całą pewnością postawiliby na to pierwsze. Liczne zaniedbania sprawiają, że partnerzy zodiakalnych Koziorożców często decydują się na rozwód.

Znaki zodiaku, które najczęściej się rozwodzą: Bliźnięta (21 maja – 20 czerwca)

Bliźnięta nie lubią podejmować trudnych decyzji. Są zazwyczaj niezdecydowane i żądne przygód. Natomiast nuda je niszczy (również ta w małżeństwie). Osoby spod tego znaku zodiaku są bardzo troskliwe, dbają o potrzeby swoich bliskich. Jednak mimo to partnerzy Bliźniąt często decydują się na rozwód. Dlaczego? Niestety Bliźnięta należą do grona najbardziej niewiernych znaków zodiaku.

Znaki zodiaku, które najczęściej się rozwodzą: Panna (23 sierpnia – 22 września)

Dlaczego zazwyczaj poukładane i świetnie zorganizowane Panny, które chcą być perfekcyjne w każdym calu, nie mają szczęścia w małżeństwie? Odpowiedź na to pytanie jest dość złożona. Otóż osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku mają ogromne, a wręcz nierealne oczekiwania wobec partnerów. Zależy im na tym, by byli idealni pod każdym względem, a poza tym chętnie wytykają im błędy (zresztą dotyczy to także innych osób). Warto jednak zaznaczyć, że bardzo często nie dostrzegają własnych wad i niechętnie przyjmują krytykę na swój temat. W związku z tym (po prostu) czasem ciężko z nimi wytrzymać.

Znaki zodiaku, które najczęściej się rozwodzą: Skorpion (23 października – 21 listopada)

Skorpiony uchodzą za niesamowitych kochanków. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni spod tego znaku zodiaku, to prawdziwi mistrzowi flirtu, fani przelotnych romansów oraz seksu. Zdarza się jednak, że mają problem z dochowaniem wierności swojej drugiej połówce, co jest zdecydowanie jedną z najczęstszych przyczyn ich rozwodów. Co więcej, zodiakalne Skorpiony bywają bardzo zazdrosne, a nawet zaborcze. Życie u boku takiej osoby może nie być łatwe. Właśnie dlatego Skorpiony także pojawiają się w zestawieniach znaków zodiaku, które najczęściej się rozwodzą.

Znaki zodiaku, które najczęściej się rozwodzą: Strzelec (22 listopada – 21 grudnia)

Mówi się, że Strzelce to zawodowi łamacze serc. Szybko się zakochują, ale... na krótko. Osoby urodzone między 22 listopada a 21 grudnia znane są z tego, że nie są stałe w uczuciach, poza tym często zmieniają zdanie i lubią się zabawić. Kochają przygody. A małżeństwo mogą potraktować jako jedną z nich. Oczywiście zodiakalne Strzelce są w stanie stworzyć szczęśliwe i trwałe małżeństwo. Warto pamiętać jednak o tym, że nie znoszą rutyny. Jeśli takowa pojawi się w związku, to bez wahania podejmą decyzję o rozwodzie. Ale nie zdziwcie się, jeżeli za jakiś czas zdecydują się na kolejny ślub (i rozwód).

Zobacz także: