Wygoda to coś, za co niezwykle łatwo polubić konkretny model butów. Francuzki, które mają słabość nie tylko do efektownych stylizacji, ale przede wszystkich takich, w których czują się komfortowo, mają na ten temat dużo do powiedzenia. Dzięki temu obserwując ich outfity bez trudu możemy wyłapać, które buty nie tylko wpisują się w paryski szyk, ale jeszcze są kandydatami do miana najwygodniejszych butów. W zależności od pory roku modele na podium mogą się zmieniać. Tym razem analizujemy najwygodniejsze buty Francuzek na wiosnę. W oko wpadło nam aż 7 par, które niezwykle często powtarzają się w ich zestawach. Właśnie te modele wracają do ich stylizacji za każdym razem wraz z nadejściem tej pory roku. Wszystkie idealnie współgrają z ubraniami z wiosennej szafy kapsułowej Francuzek.

Najwygodniejsze buty Francuzek na wiosnę – Loafersy

Loafersy to wiosenne buty, które znajdują się na liście ulubieńców w wielu krajach. Przykładów wcale nie trzeba długo szukać. Niedawno pisaliśmy o wygodnych butach Skandynawek na wiosnę. Tamto zestawienie także otwierały właśnie loafersy, co pokazuje, że faktycznie ten model jest warty uwagi. W różnych krajach można mieć jednak do nich zupełnie inne podejście. Czym różnią się zatem loafersy Francuzek, od tych noszonych przez Skandynawki? Okazuje się, że nad Sekwaną dominuje ich bardziej delikatna wersja. Zamiast loafersów na grubej podeszwie francuskie it-girls wolą klasyczną odsłonę tych butów. W obu krajach panuje jednak zgodność dotycząca powściągliwej kolorystyki. Najczęściej na stopach fashionistek możemy zobaczyć brązowe i czarne loafersy.

 

 

Najwygodniejsze buty Francuzek na wiosnę – Baleriny

Baleriny to jedne z najbardziej francuskich butów. Nawet jeżeli akurat projektantki i projektanci mody nie lansują ich na największy przebój sezonu, to mamy pewność, że w stylizacjach na ulicach Paryża i innych miast będą stale widoczne. Zamiłowanie do tego obuwia wynika zapewne z tego, że idealnie wpisuje się w styl Francuzek. Z jednej strony są to bowiem uniwersalne buty, które z łatwością mogą wpleść do swoich nonszalanckich stylizacji. Z drugiej strony nie można im odmówić też wygody. W tych butach na płaskiej podeszwie można bez obaw przechodzić cały dzień. Francuzki przekonują się o tym codziennie.

 

 

Zobacz także:

Najwygodniejsze buty Francuzek na wiosnę – Mary Jane

Na liście ulubionych butów Francuzek mocną pozycję ma model Mary Jane. Ich zamiłowanie do tego obuwia może mieć związek właśnie z interesującą nas wygodą. Mary Jane przeważnie są butami na dość niskim obcasie lub z platformą, która go równoważy. Dzięki temu nawet sięgając po parę, która dodaje centymetrów, nie trzeba obawiać się o dyskomfort podczas noszenia. Do tego Mary Jane można polubić także za sam design. Czółenka osadzone na niskim obcasie z pojedynczym paskiem lub nawet kilkoma z przodu to model idealny do spódnic, sukienek, jeansów, spodni garniturowych i innych ubrań z szaf Francuzek.

 

 

Najwygodniejsze buty Francuzek na wiosnę – Botki na płaskiej podeszwie

Botki na płaskiej podeszwie to dość szerokie pojęcie. Jak konkretnie takie buty widzą Francuzki? Przede wszystkim w ich szafach liczy się prostota. Dodatki muszą być uniwersalne i ponadczasowe, co pozwala na łatwe dopasowanie ich do zestawów w każdym sezonie. Z tego powodu najczęściej sięgają po prostu po czarne botki. Ten nieśmiertelny kolor pozwala z łatwością łączyć je z rzeczami, które już mają w swoich szafach. Jeżeli para butów jest klasykiem i do tego w uniwersalnym kolorze, to szczegóły nie mają już większego znaczenia. Botki Francuzek mogą być zatem sznurowane, zapinane na zamek lub z gumą na cholewce. Paryżanki z pewnością nie stronią od sztybletów.

 

 

Najwygodniejsze buty Francuzek na wiosnę – Sneakersy

Pomimo że Francuzki nie należą do wielkich fanek mody sportowej, to istnieją elementy garderoby, dla których robią wyjątek. Najlepszy przykład stanowią tu sneakersy. Wygodne buty, które są cenione na całym świecie, nie mogły zostać pominięte także w ich zestawach. Jakie sneakersy noszą Francuzki wiosną? Przede wszystkim klasyczne modele w stonowanych kolorach. Na ich stopach możemy zobaczyć kultowe projekty z kolekcji takich sportowych gigantów jak: adidas, Nike czy New Balance. W takim podejściu do wyboru pary sportowych butów jest konkretny powód. Francuzki nie ulegają chwilowym trendom. Wolą ubrania i dodatki, które są nieśmiertelne. Wybór pary butów, która jest dostępna w sprzedaży w każdym sezonie to gwarancja tego, że będą je nosić latami.

 

 

Najwygodniejsze buty Francuzek na wiosnę – Trampki

Lista sportowych butów w stylizacjach Francuzek nie kończy się na jednej pozycji w postaci sneakersów. Fashionistki znad Sekwany mają słabość do jeszcze jednego modelu. Chodzi o trampki. Converse to marka, po którą sięgają najczęściej. Są wierne jednak nie tylko konkretnemu brandowi, ale również kolorystyce. Czarne trampki z białą podeszwą to numer jeden w ich stylizacjach. Z powodzeniem noszą je na wiele różnych sposobów. Ich zdaniem to uniwersalne buty do wszystkiego, o czym nieustannie przypominają. Łączą je z ulubioną parą jeansów, małą czarną, garniturem, minispódniczką i innymi ubraniami, które mają pewne miejsce w ich garderobach.

 

 

Najwygodniejsze buty Francuzek na wiosnę – Botki na obcasie

Czy buty na obcasie zawsze oznaczają brak wygody? Nie. Wszystko jest kwestią naszych indywidualnych upodobań. Wiele zależy też od konkretnej pary. Znaczenie może mieć nie tylko wysokość obcasa, ale również jego szerokość. Patrząc na różne kryteria i szukając ideału można znaleźć wygodne botki na obcasie. Francuzki mają takie w swoich szafach. Przeważnie są to klasyczne modele, które łatwo im dopasować do każdej stylizacji. Chcąc naśladować je w tym temacie najlepiej zatem sięgnąć po czarne botki lub parę w innym, ale równie uniwersalnym kolorze. Brązy także często można zobaczyć w zestawach Francuzek.