Najmodniejsza biżuteria jesień-zima 2023/2024 to zbiór trendów z wybiegów, które warto przenieść ze stylizacji modelek do własnych. Wśród nich są tendencje określające naszyjniki, kolczyki, bransoletki, pierścionki i inne ozdoby na ten sezon. Tym razem przyjrzymy się jednak tylko jednym z nich. Sprawdzimy, które naszyjniki jesień-zima 2023/2024 to zdaniem projektantek i projektantów najlepsze dodatki do zestawów. Wśród wybiegowych hitów znaleźliśmy 5 głównych tendencji, które pokazują, jakie modele warto dodać teraz do swoich szkatułek z biżuterią, więc i stylizacji. Dobra wiadomość jest taka, że wszystkie z nich można potraktować jako ponadczasowe ozdoby. Nie ma zatem mowy o sezonowej inwestycji, która nie będzie opłacalna. Zawsze staramy się patrzeć na modę wyłącznie w długoterminowym ujęciu i wybierać te trendy, które mają szansę przetrwać.

[Naszyjniki jesień-zima 2023/2024]: Naszyjnik kaskadowy

Jak minimalistyczny trend przeobrazić w maksymalizm? Można to było zobaczyć w wielu kolekcjach prezentowanych podczas tygodni mody. Projektantki i projektanci skupili się bowiem na kaskadowych naszyjnikach. Te można znaleźć nie tylko pod postacią gotowców, ale również tworzyć samodzielnie nakładając jednocześnie kilka ozdób. Tym sposobem nawet łącząc proste łańcuszki i korale, można zyskać dość okazały naszyjnik. Inspiracji z taką biżuterią na jesień-zimę 2023/2024 warto szukać na zdjęciach z pokazów Chanel, Etro i Roberto Cavalli. Być może wszystko, co będzie potrzebne do odtworzenia tego trendu, już się ma. Wystarczy zajrzeć do szkatułki z biżuterią i wyjąć kilka pasujących do siebie naszyjników.

Etro Fot. Spotlight

 

 

[Naszyjniki jesień-zima 2023/2024]: Naszyjnik z sercem

Najmodniejszy motyw w biżuterii na jesień-zimę 2023/2024 to serca. Nowe kolekcje jasno wskazują, że właśnie w tym kojarzonym z miłością symbolu można się zakochać w tym sezonie. To właśnie on jest następcą muszli i innych morskich motywów, które dominowały w ostatnim czasie. Projektanci i projektantki mody byli dość zgodni w tym temacie. Skupili się bowiem przede wszystkim na naszyjnikach z sercem, a dokładnie na łańcuszkach i rzemykach z okazałą zawieszką w tym kształcie. Tak widzą najmodniejsze naszyjniki na jesień-zimę 2023/2023 LaQuan Smith i Etro. Marco Rambaldi uważa natomiast, że serc nigdy za wiele i w swoich ozdobach nie poprzestaje na takim pojedynczym akcencie. Jest to dobra wiadomość, bo dzięki takiej różnorodności każdy znajdzie najlepszą wersję dla siebie.

Laquan Smith Fot. Spotlight

Zobacz także:

 

 

[Naszyjniki jesień-zima 2023/2024]: Łańcuch

Biżuteryjny trend, który powraca w każdym sezonie, to łańcuchy. Stworzone z ogniw naszyjniki w zależności od wizji projektantek i projektantów mody przybierają różne postaci. W jednym sezonie są cienkie i minimalistyczne, a w kolejnym grube i okazałe. Tym razem designerki i designerzy obrali zdecydowanie ten drugi kurs i postawili na łańcuchy XXL. Takie grube naszyjniki pojawiły się w kolekcjach Tbilisi, Jil Sander i Dion Lee. Szukając wskazówek dotyczących konkretnych modeli lub stylizacji, w jakich mogą dobrze wyglądać, warto zatem zapoznać się ze zdjęciami z pokazów właśnie tych domów mody. Kluczowy za każdym razem w tym przypadku będzie rozmiar, który w tym sezonie ma ogromne znaczenie.

Jil Sander Fot. Spotlight

 

 

[Naszyjniki jesień-zima 2023/2024]: Perły

Biżuteryjnym pewniakiem właściwie w każdym sezonie są perły. Mieniące się korale, które przed laty wylansowała Coco Chanel, to ozdoba, bez której niektóre domy mody nie wyobrażają sobie swoich kolekcji. Dalej najsilniej są związane właśnie z kolekcjami francuskiego domu mody Chanel, ale nie tylko on wykorzystuje drzemiący w nich potencjał. W kolekcjach na jesień-zimę 2023/2024 naszyjniki z perłami pojawiły się między innymi u Etro, Marco Rambaldi i Vivienne Westwood. W grę wchodzą nie tylko typowe sznury pereł, ale również ozdoby, w których połączono je z metalem i innymi surowcami. Klucz jest zatem tylko jeden. Wystarczy obecność pereł w dowolnym wydaniu.

Marco Rambaldi Fot. Spotlight

 

 

[Naszyjniki jesień-zima 2023/2024]: Obroża

Obroże to trend, który uplasował się gdzieś pomiędzy przylegającymi do szyi chokerami, a długimi naszyjnikami kaskadowymi. Domy mody, które zdecydowały się lansować je na jesień-zimę 2023/2024, nie skupiły się na konkretnym modelu. Punktem wspólnym są tu po prostu krótkie i okazałe naszyjniki. Wystarczy porównać ze sobą propozycje Germanier, Paul Costelloe i Salvatore Ferragamo. Są tam różne tworzywa, kolory i faktury. To sprawia, że każdy może podejść do tego trendu indywidualnie i zinterpretować go po swojemu. W kolekcjach polskich marek biżuteryjnych też można znaleźć modne obroże i już teraz dodać ten trend do swoich stylizacji.

Germanier Fot. Spotlight